Super Dura Lube

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • parerea mea dupa folosirea duralube pt curatat sistemul de injectie: mai bine puneti benzina/motorina scumpa o data la 3-6 luni si tineti in turatii mari din cand in cand (frana de motor ar trebui sa rezolve partea asta), ca sa arda tot. Dar sa dati banii pe kestii de genu duralube regulat nu merita... (poate intr-o masina super sport careia nu-i ajunge benzina scumpa si de calitate). SANATATE!

    Comment


    • Eu am pus de curand dura lube diesel hd si am observat ca zgomotul facut de motor este mai placut, iar consumul mai mic! In general cei care zic ca nu e bun nu au folosit niciodata acest produs si nici macar nu stiu exact ce rol are. Mecanicul la care am facut revizia si unde am pus si dura lube a zis ca a mai pus si la alte masini si ca e bun.

      Comment


      • Cati km are masina? Am vazut ca e dci si as vrea si eu sa pun (am tot dci)

        Comment


        • Cei care utilizati aceste licori minune, incercati sa aflati si cate ceva despre reversul medaliei care e intotdeauna ascuns de producatori.
          In unele cazuri e valabila "legea" conform careia daca nu face nimic, atunci n-are cum sa faca nici rau.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Eu cred ca voi baga niste dura lube in baba mea... Are 120.000 km, si cum pe vremea aceea jocurile erau altele, cred ca i-ar face bine. Plus de asta, la mine in carte spune ca uleiul se schimba o data la 5000 km )) 20w40.

            Comment


            • am citit cu atentie toate parerile in legatura cu dura lube. since, ma tenta si pe mine ideea. am cerut parerea multor mecanici si de curand unul mai batran mi-a spus ca rau nu are ce sa-i faca, dar atunci cand i-am spus ca pun numai ulei elf 5w40, regulat la 15000km si am 117000km mi-a spus ca nu e cazul sa dau banii pe dura lube pt ca uleiul asta are tot ce-i trebuie in el... ma mai gandesc ca motorul ala are si el piesele tratate si nu se uzeaza in halul in care se vede in recleme. daca angrenejele elea mergeau fier pe fier mai era cazul sa imi fac griji, sau daca erau facute din fier mort... asa ca... de banii aia mai pun ceva benzina si imi iau sotia si copilul si iesim intr-o zi pana la sinaia... sa fiu eu sanatos sa pot sa fac km cat va putea motorul meu sa duca si apoi mi-oi lua alta masina ca de asta am sa ma satur. mult noroc si km fara evenimente!

              Comment


              • Originally posted by logan21cdc View Post
                Cati km are masina? Am vazut ca e dci si as vrea si eu sa pun (am tot dci)
                Avea 130.000.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google