Scoatere Tapiterie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scoatere Tapiterie

    Se poate scoate tapiteria de pe scaunele fata si spate in vederea spalarii?

  • #2
    mai bine mergi la spalatorie si pentru o suma nu foarte mare iti curata ei tapiteria profesional. se poate da jos, dar e ceva mai complicat. nu stiu sa iti spun exact ce trebuie facut..
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      In "jeneral" tapiteria se scoate in vederea inlocuirii.

      Comment


      • #4
        Se poate scoate si nu e greu. Mai dificil e la tetiere, asa ca ai grija. In rest - timp sa ai si rabdare... Eu am reusit cu bancheta spate dar la scaunele fata - deja mi-a trecut

        Uite si niste poze aici.
        GL-22-TOF

        Comment


        • #5
          se gasesc de vanzare tapiteria neagra de logan faza 2? aceea este mult mai frumoasa decat cea de pe logan faza 1 si as vrea sa o pun pe cea de faza 2 pe faza 1.. este posibil? multumesc
          Logan laureat 1.2

          Comment


          • #6
            Partea cu scosul e usoara partea de pus la loc e mai grea dar se rezolva.Spalatul la masina e o optiune daca esti dotat cu una de 6kg si impaturesti tapiteria intr-un cearsaf,are ceva plastice dure ce ingreuneaza considerabil operatia.Important sa cureti si buretii inainte si sa o montezi cit inca e umeda deoarece face cute urite. Se gasesc si de cumparat dar se pare ca nu de MCV cum am eu.Eu am si putin arsa de tigara si din aceasta cauza as prefera sa o schimb.
            sigpicPasionat de MCV si natura

            Comment


            • #7
              Dar mocheta cum se scoate? As vrea sa o dau jos ca sa o spal.
              niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

              Comment


              • #8
                Ca sa dai jos mocheta trebuie demontate scaunele, tunelul central, bancheta spate, chederele de la usi (doar in partea de jos).
                Apoi scoti toate diblurile de plastic care fixeaza mocheta (pa picioare la sofer si pasager, pe sub bancheta spate, etc).
                Nu mai tin minte exact daca trebuie demontate si centurile (sofer si pasager), dar nu cred.
                GL-22-TOF

                Comment


                • #9
                  Uite aici cum se scoate tapiteria scaunelor, si aici tapiteria din interior. Succes!

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google