Garnitura portbagaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Garnitura portbagaj

    de vreo 2 saptamani am remarcat o problema suparatoare si anume cand vreau sa deschid portbagajul am senzatia ca se lipeste si nu vrea sa se deschida.. problema este de la garnitura... cred ca ese murdara ..sau nus ce are ca pare ca se lipeste pur si simplu .....a mai patit cineva asa ceva si daca da ...cum a rezolvat problema???

    existra vreo solutie anume pentru sters garniturile de la logan???

  • #2
    Cand te duci cu masina la spalatorie, spune-i baiatului care o spala sa dea cu silicon pe chedere si scapi de necaz (sau te duci la piese auto sau la Selgros si iei silicon pentru garnituri - nu stiu care cum este, dar citesti pe tubul de spray - si iti dai tu cum vrei).
    The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

    Comment


    • #3
      merge si cu silicon pentru mobila. este un lichid de culoare alba si nu este scump deloc. este recomandat sa se dea si iarna cand e ger ca sa nu inghete chederele si usile sa nu se lipeasca de cheder.
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #4
        Este bun siliconul de mobila,sau cel de garnituri.Insa atentie a nu se da cu silicon de bord,deoarece o sa inceapa sa-ti scartie prin frecare.
        sigpic
        TM 01 DEO

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google