Cod casetofon Logan. Doar pentru userii activi de minim 6luni si cu minim 20 posturi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Fa o poza cu eticheta laterala a playerului si pune-o pe forum.
    ECUFix
    Please don't visit my homepage!

    Comment


    • #17
      Am sa fac o poza maine si am sa o pun pe forum, si app Ivan Marian m-am gandit mai bn si ai dreptate mai bn nu imi bag nasul pe akolo cine stie ce prostie as mai putea sa fac . o seara placuta incontinuare.

      Comment


      • #18
        Originally posted by alex_neagu89 View Post
        mersi beso pentru sfat am sa incerc sa fac ce indicatii mi-ai dat tu pe akolo (cu totul ca s-ar putea sa imi prind urechile pe acolo) om vedea ce-o iesi !!! salut si numai bn.

        Oare m-ar ajuta cu ceva daca as pune seria aparatului, nr de productie si ce mai are el pe akolo? :-? Dar daca as fii avut toate actele masinii unde as fii gasit codul respectiv? Imi poate spune careva? astept indicatii...
        incearca seria aparatului ... aveam eu un programel care genera codul in functie de un serial ...
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #19
          Un telefon la cel de unde ai cumparat masina si ti-ai rezolvat problema codului.

          Comment


          • #20
            @ivan - intradevar, dar daca are cod trebuie sa fie si ceva microcontroler, poate ceva mai amarat...
            @marisan nu i-ar fi dat toate actele daca le avea? Eu de exemplu cand vand ceva dau tot tot tot ce am de la acel produs, ca sa nu ma chinui eu sa arunc ce nu trebe...
            Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

            Comment


            • #21
              Beso nu il are nici pe ala(microcontroler).
              Are functia asta in vreun circuit integrat,de tot r****u.
              In zilele noastre este ceva mai mult decat normal sa aiba cod de securitate un casetofon.Asa ca nu e mare lucru de realizat.
              Daca vorbeai de nu stiu ce DVD-uri pleyere auto cu gps incorcoprat si alte functii complexe(internet,mail,mesenger,etc..)mai ziceam,alea mai mult ca sigur ca au procesoare Intel,Amd dual core.
              De exemplu MP3-ul meu Blaupunkt nu are cod de securitate(Vb aici de cel de pe masina original).Asa ca Alex daca iei al meu MP3 scapi de grija codului de securitate.
              I-am intrebat pe cei de la adras si au zis ca modelul asta al meu nu are cod de securitate.
              Last edited by vali007; 12 July 2009, 10:08. Reason: Limbaj neadecvat

              Comment


              • #22
                Oameni buni , mi-am gasit codul am un preten care se ocupa cu tot felul de decodari si mobile, in fine nu mai conteaza...ms pt sfaturile acordate, respect la toata lumea , numai bine! puteti inchide acest subiect..

                a si ivan marian, daca chiar ai un casetofon cu mp3 si nu mai ai nevoie de el, poti sa mil dai mie, te rog frumos? daca vrei sa faci o fapta buna desigur...salut si numai bn! daca da, te astept la id-ul meu alex_neagu89. respect
                Last edited by alex_neagu89; 21 July 2009, 15:20. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #23
                  am si eu o problema..am cumparat un logan care nu avea casetofon din fabricatie si acum am gasit un casetofon la un prieten si imi cere cod....ma poate ajuta cineva va rog?
                  model no 22DC229/62
                  TON523
                  RN229F20116901
                  prd no FD0402510116901

                  Comment


                  • #24
                    Cod de securitate

                    Si eu ma confrunt cu aceeasi problema...acum cateva zile m-a lasat bateria.acum am cumparat alta noua si am o pb cu codul de securitate al casetofonului.e vb de un casetofon din dotarea standard a masinii si nu stiu cum sa-i aflu codul...masina e luata la mana a 2-a...



                    P.S. E vb de un logan 1.4 model 2006,daca conteaza asta...

                    Comment


                    • #25
                      pt. catalin111 cod 2460

                      pyn logan nu este greu sa copiezi scrie ce a scris si colegul tau din fata ta dar ce scrie pe radioul tau.
                      Last edited by tvstar1; 18 April 2010, 03:36. Reason: Automerged Doublepost
                      Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                      Comment


                      • #26
                        salut

                        salutare! tocmai am intrat si eu in club, am cumparat un logan din 2004 si am patit aceeasi problema dupa ce am schimbat bateria.
                        daca puteti sa ma ajutati raman dator

                        model no: 22DC229/62
                        K549 security
                        RN229F40211911
                        prod no: FD0604180211911

                        multumesc anticipat!

                        Comment


                        • #27
                          4987 cod radio

                          Comment


                          • #28
                            pt cine doreste aflarea codului de la cass/cd-playerele philips astept sa fiu contactat pe pm.

                            Comment


                            • #29
                              multumesc mult zlate58

                              Comment


                              • #30
                                Salut am si eu un CD player pe un logan care tot imi cere cod... ma puteti ajuta?
                                Model No: RENRDD100-00
                                Z380 Security
                                RNRD1650053318
                                Prod No: FD0305370053318

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google