Montare Alarma Pe Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salutare, am cumparat deja o alarma pilot aa1018 pe care intentionez sa o montez pe Loganul meu ambition 1.6, poate ma ajuta si pe mine cineva dintre voi care le are
    Problema e ca eu vreau sa o armez/dezarmez din cheie. nu din telecomanda alarmei.

    Comment


    • Salutare !
      Am achizitionat si eu o alarma Pilot AA1018 . As dori sa imi spueti daca se merita montarea ei , deoarece am auzit zvonuri cum ca ar creea probleme.
      Doresc sa inlocuiesc actuala alarma deoarece cand am achizitionat masina am cumparat si o asa zisa "alarma" de origine undeva la 450lei, care nu are senzor de soc si nici guarna , iar armarea ei si dezarmarea se face de la 10cm de masina si in zona rotii de rezerva unde ar avea montata alarma).
      Attached Files
      My turbo lag, give your MPI, a chance

      Comment


      • alarma asta pilot o am si eu pe masina de 3ani de zile si nu am avut nici o problema cu ea!!am fost buna,desi va fii inlocuita de una de origine).......acuma daca asculti de sfatu meu,eu zic sa lasi alarma de origine!
        Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

        Comment


        • Originally posted by andrei_mircea View Post
          Salutare !
          Am achizitionat si eu o alarma Pilot AA1018 . As dori sa imi spueti daca se merita montarea ei , deoarece am auzit zvonuri cum ca ar creea probleme.
          Doresc sa inlocuiesc actuala alarma deoarece cand am achizitionat masina am cumparat si o asa zisa "alarma" de origine undeva la 450lei, care nu are senzor de soc si nici guarna , iar armarea ei si dezarmarea se face de la 10cm de masina si in zona rotii de rezerva unde ar avea montata alarma).
          Nu, nu creeaza probleme alarma, merita montata dar ceea ce nu inteleg este altceva; Ce masina ai? Pentru ca nu inteleg cum sa montat alarma langa roata de rezerva.

          Comment


          • alarma originala este montata pe aripa din stg spate a masini....de aceea zice ca este montata in portbagaj!
            Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

            Comment


            • Originally posted by marius.tt View Post
              salutare, am cumparat deja o alarma pilot aa1018 pe care intentionez sa o montez pe Loganul meu ambition 1.6, poate ma ajuta si pe mine cineva dintre voi care le are
              Problema e ca eu vreau sa o armez/dezarmez din cheie. nu din telecomanda alarmei.
              Ti s-a rasuns deja in celalalt topic unde ai intrebat. Daca raspunsul nu e pe placul tau, nu e vina noastra.
              NU se poate face ce vrei tu de la o alarma de 80-90 de lei (pret de furnizor).


              Originally posted by andrei_mircea View Post
              Salutare !
              Am achizitionat si eu o alarma Pilot AA1018 . As dori sa imi spueti daca se merita montarea ei , deoarece am auzit zvonuri cum ca ar creea probleme.
              Doresc sa inlocuiesc actuala alarma deoarece cand am achizitionat masina am cumparat si o asa zisa "alarma" de origine undeva la 450lei, care nu are senzor de soc si nici guarna , iar armarea ei si dezarmarea se face de la 10cm de masina si in zona rotii de rezerva unde ar avea montata alarma).
              Alarma Pilot e ok, isi face treaba. In schimb nu stiu de ce alarma montata la dealer nu te multumeste. Raza de actiune a telecomenzii ar trebui sa fie mai mare ce-i drept...
              Ce model este alarma montata la dealer, cea care a costat 450 lei?
              GL-22-TOF

              Comment


              • salutare, care a legat firele de la alarma direct pe uch la logan,dar mai ales firele ptr releu, galben si portocaliu, ca am inteles ca se poate lega direct pe uch fara sa mai pui releul dupa contact. poate sa ma ajute cineva , ms anticipat

                Comment


                • Originally posted by goguspan View Post
                  salutare, care a legat firele de la alarma direct pe uch la logan,dar mai ales firele ptr releu, galben si portocaliu, ca am inteles ca se poate lega direct pe uch fara sa mai pui releul dupa contact. poate sa ma ajute cineva , ms anticipat
                  Banuiesc ca este vorba despre releele de blocare si deblocare usi. Daca este asa, atunci firele Portocaliu si Portocaliu / Negru, trebuiesc scoase "(se scot foarte usor) pentru a nu mai incurca, cel Galben si Galben / Negru Eu le-am taiat foarte scurt atat cat le-am putut lega pe amandoua la firul Negru cel de masa comuna, iar cel Alb si Alb / Negru le-am legat la UCH. Cel Alb se leaga la pinul 17, iar cel Alb / Negru la pinul 8. Acum depinde de ce alarma ai, de culoarea firelor s.a.m.d.

                  Comment


                  • alarma e THUNDER CA 101

                    Comment


                    • iti trm si o schema
                      Attached Files

                      Comment


                      • Originally posted by goguspan View Post
                        iti trm si o schema
                        Asa cum rezulta din schema firul Galben se leaga la UCH la pinul 5
                        iar firul portocaliu la masa, adica tot la UCH la pinul 1

                        Comment


                        • deci puse asa face aceasi chestie ca si cum a-si monta releul acela banal nu ?

                          Comment


                          • Originally posted by goguspan View Post
                            deci puse asa face aceasi chestie ca si cum a-si monta releul acela banal nu ?
                            NU, NU intelege gresit, RELEUL trebuie montat in mod obligatoriu, altfel arzi tot. Vrei sa dai foc masinii? Nu am descarcat schema atasata de tine sa ma pot uita acum sa vad despre ce culoare de fir este vorba , dar scrie ca firul trebuie sa fie gros, acela trebuie sa fie firul + ce duce la contact. In momentru in care alarma actioneaza releul se inchide si intrerupe contactul pentru a opri motorul

                            Comment


                            • pai stai un pic, daca duc galben la A5 si portocaliu la A1 atunci releu nu vad unde sa mai vina

                              Comment


                              • Originally posted by goguspan View Post
                                pai stai un pic, daca duc galben la A5 si portocaliu la A1 atunci releu nu vad unde sa mai vina
                                Scuze: Galbenul trebuie legat neaparat la A5 si tot de el legi si firul care merge la releu, in schimb firul portocaliu nu il mai legi la A1, ci direct la releu. Sa presupunem ca firul Galben este legat la inceputul bobinei releului iar cel portocaliu di alarma il legi la sfarsitul bobinei releului pentru ca atunci cand se armeaza se va inchide circuitul, releul va anclasa si va deschide contactul, deci va intrerupe firul + care alimenteaza contactul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google