Montare Alarma Pe Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc pentru raspunsurile prompte. Cat despre sectiunea conductorului , teoretic, nu trebuie sa ne facem griji (teoretic, in situatia data, conductorul de 0,35 mm2 "tine" peste 3A) . Totusi, mergand pe principiul sigurantei, voi face rocada intre acest conductor de 0,35 de la sirena si conductorul de 0,75 cablat de mine pt "semnal debit carburant".
    Pe final, ca tot romanul ce se desteapta dupa ce o pateste , va recomand sa va montati alarma inainte de a fi pagubiti.

    La multi ani fericiti !
    Dacia Logan ABS+, 1.6MPI

    Comment


    • Originally posted by b 98 tul View Post
      sirena aia de 20w de fapt nu consuma mai mult de un amper ora deci tine si firul de 0.35. si sunt 20 w muzicali in nici un caz reali RMS. EA DE FAPT CE FIRE ARE / ASA DE CURIOZITATE.
      Poti detalia un pic,nu stiu nimic despre watii muzicali.

      Comment


      • Revin cu o precizare - o mare parte din alarmele montate de mine aveau siguranta de 10A pe firul de la sirena si un fir mai gros, cam de 0,75 - 1mm. Dar exista si unele cu niste firicele de ti-e frica sa nu le rupi doar daca le atingi...
        GL-22-TOF

        Comment


        • salut
          am si eu o alarma montata si as dorii ca firul de antena care este destul de scurt 35-40 cm sa-l pot lungi pina aproape de plafon pentru un mai bun semnal . se poate ?
          motoru oprit dau drumu la avarii si activez alarma dupa maxim 30 sec aceasta incepe sa cante . alarma mea este deaia cu cataitoare cand dai cu spatele se aprind avariile si beep . poate nenea electricianu sa nu fi facut vreo legatura calumea dar saracu a montat alarma dupa schema
          multumesc pentru eventulalele raspunsuri si sarbatori fericite !

          Comment


          • are cineva montat pe logan alarma cobra777(cea originala)?am nevoie de o informatie!
            Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

            Comment


            • @tirum76: nu poti lungi antena, cablul acela e calculat pentru o lungime de unda. Poti doar sa-l pozezi pe langa celelalte cabluri cat mai intins si cat mai sus spre bord.
              Pentru cealalta problema - ce alarma este? Manualul l-ai citit?
              GL-22-TOF

              Comment


              • problema este ca telecomda nu merge de la distanta!bateria este schimbata la ea!!daca mai are cineva asa ceva si are aceeasi problema
                Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                Comment


                • in manual nu scrie nimic despre acesta problema . baiatu care a montat alarma a lasat si inchiderea pe cheie din uch activa , la cererea mea , eu nefacand altceva decat sa scot bateria din cheie pentru a nu mai functiona cheia ( folosesc ambele chei ). cablul de antena marturisesc nu este intins / pozat bine pe toata lungimea lui nici ghemotoc, dar nu este cum trebuie . am vazut la unele auto pe luneta spate o antena ca o rezistenta lipita ma gandeam ca poate merge si la mine

                  Comment


                  • Acea antena nu este de la alarma. Alarmele cu pager au antene separate, dar acelea sunt diferite fata de ce ai vazut lipit pe luneta.
                    Inchiderea din UCH oricum nu poti sa o dezactivezi.
                    Chiar nu stii ce model de alarma ai?
                    Pune macar o poza cu telecomanda, poate o recunoaste cineva. Astfel vedem ce alarma este si ce era posibil sa fi gresit la montaj.
                    GL-22-TOF

                    Comment


                    • vreau si eu schema uch daca se poate multam

                      Comment



                      • sper sa-ti fie de ajutor

                        Comment


                        • salut am montat o alarma pilotAA1018. singura problema dupa ce inchid usile se armeaza automat in 20-30 secunde ce pot face ajutatima va rog.

                          Comment


                          • functia activa-armare automata dupa ce ultima usa este inchisa
                            consulta manualul alarmei si gasesti cum se dezactiveaza

                            Comment


                            • am citit manualul de "N"ori.tot nu reusesc.ori sunt nebun ori nu se poate.

                              Comment


                              • scoate jumperii de pe alarma sa vezi daca tot asa face

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google