Montare Alarma Pe Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    scuze de dublu post, azi doresc sa montez alarma, daca este cineva in masura sa imi poata da niste indicatii i-as fi foarte recunoscator
    sigpic

    Comment


    • #77
      Finish!!!

      Am montat alarma exact ca in manual, si totul a iesit OK, nici o problema. Antena alarmei am legat-o de antena din spatele casetobonuluisi raza de actiune a crescut simtitor. Bafta celor care doresc sa isi monteze alarma singuri, nu este greu daca respecti instructiunile manualuilui de instalare. La mine a fost mai simplu caci am cumparat alarma HORNET 740T de la DACIA si am primit in cutie manualul de instalare pentru LOGAN si Sandero.
      sigpic

      Comment


      • #78
        Daca lucrezi ingrijit si cu atentie nu ai ce sa gresesti. Alarma tebuie sa mearga din prima.
        De obicei e bine sa o incerci inainte de montarea pe masina (si incerci toate optiunile pe care le are alarma). Asa iti dai seama repede ce fire ai nevoie, de unele nu ai nevoie si cum trebuie sa se comporte alarma. La fel se pot face unele setari inainte de a o monta pe masina.
        Am intrat tarziu pe forum ... daca mai pot ajuta cu ceva, cu cea mai mare placere.

        Comment


        • #79
          Am montat o alarma Wintec LS-625 si m-am gandit sa pun schitele aici, ca poate ii vor folosi cuiva.

          Doua poze sunt cu UCH-ul si una este cu locul alarmei.

          L.E.: Am adaugat si manualul de la celalalt tip de alarma, Wintec LEA-826 in care scrie mai amanuntit despre partea cu instalarea (conexiuni etc.).
          Attached Files
          Last edited by agent__7; 31 July 2010, 20:31.

          Comment


          • #80
            Sal ! Am montat o alarma partner ( cu inchidere si functie ridicare geamuri ) , dar din lipsa de timp am lasat decat functia de alarma simpla . Problema e ca de fiecare data cand opresc ( la stop sau in orice alta situatie ) se armeaza si la plecarea de pe loc incepe sa tauie . Ce ar trebui sa fac , pentru ca este enervant ca la fiecare plecare de pe loc , mai ales in oras , sa apes butonul de armare asa cum scrie in manual ? Multumesc anticipat !

            Comment


            • #81
              Sal , am montat-o dupa schema de mai jos , dar nu stiu unde se leaga firele portocaliu si portocaliu/negru . Aceste 2 fire sunt anulate ?
              Attached Files
              Last edited by mihaiZ; 7 August 2010, 14:48.

              Comment


              • #82
                Acele doua fire presupun ca sunt pentru comanda inchiderii centralizare pe plus. Iar la Logan nu ai nevoie, comanda fiind pe minus.
                GL-22-TOF

                Comment


                • #83
                  vreau sa mi achizitionez o alarma carscop c118,merge montat si senzor de perimetru la ea?eu am model laureat,are cineva montata pe masina aceasta alarma sau ce alta alarma ar fi mai buna pana in 180 roni dar sa fie si cu deschidere portbagaj?multumesc!

                  Comment


                  • #84
                    stie careva cam cat timp (ore) se monteaza o alarma cu inchidere centralizata???;)

                    Comment


                    • #85
                      Doar alarma in sine dureaza cam 2 ore minim, maxim 3 ore.

                      Mai multe detalii aici http://www.loganclub.ro/forum/alarmi...de-t24593.html

                      Comment


                      • #86
                        Pe logan mai mult de o ora nu ai ce face la montarea unei alarme.
                        ECUFix
                        Please don't visit my homepage!

                        Comment


                        • #87
                          ms de sfaturi;)

                          Comment


                          • #88
                            Montaj alarma + inchidere centralizata pe Logan (inclusiv motorasele pe usi si portbagaj) - cam 5-6 ore.
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • #89
                              si un pret informativ pt alarma??? (manopera)

                              Comment


                              • #90
                                am montat eu la reprezentanta, alarma + inchidere centralizata pret 270 RON ,dar a tinut manopera 2 zile;)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google