vopsit masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    sunt ateliere de tinichigerie unde un total incepe de la 2500. schimb culoare e mai mult. la reprezentata un metalizat total e la 6400 lei. am studiat pt ca ma interesa. cauta pe net sau in "alt" forum, nu pot sa dau nume. gasesti nemetalizat la 2500. mai jos nu se poate. preferabil fara interior care costa destul de mult datorita manoperei (scos scaune, motor, chedere....tot se scoate pt o schimbare de culoare). vestea buna e ca daca e rosie in talon, o poti face ce nuanta de rosu doresti fara sa schimbi talonul atata timp cat nu e o culoare metalizata. si eu vreau sa scimb cul ca e blu navy si s-o fac alt albastru

    Comment


    • #77
      Salut,sunt din campina,de la bucuresti pana la mine sunt cam 100 de km,eu va pot ajuta cu vopsitoria daca vreti,preturile mele sunt undeva pe la 150-200 de lei pe element in functie de elementul respectiv(respectivele).
      Pretul unei totale este de 2000 de ron cu materialele incluse.(in functie de culoarea aleasa)
      Garantez calitate si seriozitate
      tel 0733 178 719 sau gasca_andrei@yahoo.com
      Last edited by YzyBoy; 10 March 2012, 21:59.
      Logan Forum consiliaza nu si repara!
      [/SIGPIC]

      Comment


      • #78
        salut. cat e o schimbare de culoare?

        Comment


        • #79
          Originally posted by Andr33y4Kry View Post
          Salut,sunt din campina,de la bucuresti pana la mine sunt cam 100 de km,eu va pot ajuta cu vopsitoria daca vreti,preturile mele sunt undeva pe la 150-200 de lei pe element in functie de elementul respectiv(respectivele).
          Pretul unei totale este de 2000 de ron cu materialele incluse.(in functie de culoarea aleasa)
          Ai cuptor ? Cat costa o revopsire totala logan MCV - argintiu metalizat . Ce garantie oferi la lucrare ?
          "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

          Comment


          • #80
            Calitatea rezultatului final dupa procesul de vopsire nu depinde neaparat de faptul daca ai cabina de vopsit sau nu. Depinde de cheful vopsitorului si de interesul care si-l da. Acelasi om poate vopsi mai bine in afara cuptorului decat in cuptor daca vrea. Tot legat de interesul vopsitorului este si aspectul legat de nimerirea culorii. Daca dai aceeasi vopsea la 3 vopsitori fiecare o va scoate altfel (lucru sesizat doar de cei care au ochiul format in culori). Depinde cu ce presiune vopseste, cat de repede merge cu mana pe elementul vopsit, la ce distanta tine pistolul de element etc.

            Comment


            • #81
              Corect ce zici tu...dar prietenul nostru tot nu ne lamurit cat costa o revopsire totala !
              "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

              Comment


              • #82
                sal

                Originally posted by B997NDL View Post
                salut. cat e o schimbare de culoare?
                2500 de lei schimbare de culoare,asta cuprinde si interioarele masinii daia costa 2500 de lei

                2000 de lei revopsire si 2500 de lei schimbare de culoare,pretul pe element este de 150-200 de lei,garantez ptr lucrare,garantez si seriozitate si calitate,totalele se fac la cabina de vopsit,elementele se fac in garaj(calitate buna),am mai facut lucrari de vopsitorie la colegi loganisti,garantez pentru ceea ce fac,daca aveti nevoie de mine sunati-ma la 0733 178 719
                Last edited by YzyBoy; 11 March 2012, 17:28. Reason: Automerged Doublepost
                Logan Forum consiliaza nu si repara!
                [/SIGPIC]

                Comment


                • #83
                  salut am si eu o zgarietura urata de cui,cheie ceva ascutit pe usa stanga fata, spate si aripa spate si m-ar interesa cat ma costa o remediere sau o revopsire a acestor elemente! atasez si o poza sa-ti dai seama de paguba! stima!
                  Attached Files
                  Last edited by myhay81; 11 March 2012, 19:57.
                  http://sincemylastcigarette.com/bann...EUR_3_dark.png

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by myhay81 View Post
                    salut am si eu o zgarietura urata de cui,cheie ceva ascutit pe usa stanga fata, spate si aripa spate si m-ar interesa cat ma costa o remediere sau o revopsire a acestor elemente! atasez si o poza sa-ti dai seama de paguba! stima!
                    sal,150 de lei pe element,in total 450 de lei,cu reducere ca sunt 3 elemente 400 de lei ULTIM PRET!
                    Logan Forum consiliaza nu si repara!
                    [/SIGPIC]

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by YzyBoy View Post
                      sal,150 de lei pe element,in total 450 de lei,cu reducere ca sunt 3 elemente 400 de lei ULTIM PRET!
                      salut,unde executi lucrarea?in ce oras?

                      Comment


                      • #86
                        in orasul de clestar. nu exista asemenea preturi.
                        poate doar daca i-o face cu trafaletul.

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by B997NDL View Post
                          in orasul de clestar. nu exista asemenea preturi.
                          poate doar daca i-o face cu trafaletul.
                          vezi ca se face si in buc. vopsire totala cu 2000 lei fara cuptor iar cu cuptor 3000....fara trafalet

                          Comment


                          • #88
                            2000 fara niciun fel de tinichigerie si rezultat pe masura.
                            nu stiu ce ar putea iesi la banii aia.
                            si eu vreau s-o vopsesc integral, dar ma va duce mult mai mult, fiindca as vrea o schimbare de culoare. cred ca ajunge pe la 4000 cu demontat si montat.

                            Comment


                            • #89
                              Fratilor, postarea era din 2012 !...
                              sigpic
                              !

                              Comment


                              • #90
                                am vazut, tocmai de aia ziceam ca nu mai sunt valabile preturile.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google