Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Revin cu garantia:
    (1) Sunt interzise orice înţelegeri exprese sau tacite între agenţii economici ori asociaţiile de agenţi economici, orice decizii luate de asociaţiile de agenţi economici şi orice practici concertate, care au ca obiect sau au ca efect restrângerea, împiedicarea ori denaturarea concurenţei pe piaţa românească sau pe o parte a acesteia, în special cele care urmăresc:
    ............................
    b) limitarea sau controlul producţiei, distribuţiei, dezvoltării tehnologice ori investiţiilor;
    Ori prin obligativitatea folosirii de uleiuri Dacia si Elf eu inteleg tocmai limitarea distributiei de alte marci de uleiuri.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • @ meryvlad

      Originally posted by meryvlad View Post
      Ceau

      Stie careva cam cat costa revizia la 60000 km?
      Originally posted by andrei View Post
      @gionik: Cam astea sunt piesele de schimbat la 60.000 km si preturile aproxiamtive. Preference 1,4 MPI.

      Valoare, fara TVA + Valoare TVA
      1. ulei motor buc. 1 105,29 + 20,01
      2. filtru ulei buc. 1 17,64 + 3,36
      3. filtru aer buc. 1 39,32 + 7,48
      4. garnitura buson buc. 1 1,84 + 0,36
      5. set bujii set 1 65,54 + 12,46
      6. placute frana set 1 216,21 + 41,09
      7. kit distributie buc. 1 169,07 + 32,13
      8. saibe buc. 2 0,16 + 0,04
      TOTAL: 615,07 + 116,93

      Placutele daca nu sunt tocite nu trebuie schimbate, te uiti si tu la ele.
      Preturi fara manopera service!!! Cu tot cu service, s-ar putea sa ajungi la un total in jur de 1000-1200 RON (orientativ).

      sigpic

      Comment


      • Originally posted by meryvlad View Post
        Ceau

        Stie careva cam cat costa revizia la 60000 km?
        Asa de greu e sa citesti un thread de la un cap la altul?
        Si are doar 15 pagini, daca avea 100 mai ziceam.

        Originally posted by Octavian___28 View Post
        Da, probabil ca au ei o declaratie pe proprie raspundere cum ca bla bla bla...care foarte posibil nici sa nu fie legala...
        Mai mult ca sigur e iegala, dar ca sa sperie omul si sa-i bage pe gat uleiul lor, ce nu fac ei...
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Originally posted by gionik View Post
          @ meryvlad





          Preturi fara manopera service!!! Cu tot cu service, s-ar putea sa ajungi la un total in jur de 1000-1200 RON (orientativ).

          Multam de informatii

          Comment


          • Originally posted by andrei View Post
            Asa de greu e sa citesti un thread de la un cap la altul?
            Si are doar 15 pagini, daca avea 100 mai ziceam.


            Mai mult ca sigur e iegala, dar ca sa sperie omul si sa-i bage pe gat uleiul lor, ce nu fac ei...
            Uneori nici pentru o pagina nu am timp:

            Comment


            • Interesant e ca ma lasau cu uleiul meu...insa doar daca e Elf sau DaciaOil!Cel de la receptie imi zicea ca un 10W40 e foate bun!Sunt eu mai calm din fire ca altul il injura pe loc!Imi para rau ca nu i-am aratat in fata ce scrie in carnet si dupa sa vedem ce scrie si pe bidonul de ulei din portbagaj!Acum nu mai conteaza!O rezolv maine la AMG Pantelimon si au zis ca nu e nici o problema cu uleiul care il am!Multumesc!

              PS: Manopera la IPSO este 150 lei in timp ce la AMG este 60 de lei...deci deduceti!
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Avand in vedere ca am ajuns la 59.300Km trebuie sa ma pregatesc pt revizia de 60.000Km. La service, intentionez sa ajung doar pt distributie, dar pana atunci ma gandesc sa imi cumpar, si eventual sa mai schimb ce pot eu. As vrea sa incep cu uleiul, filtrul de ulei, si cel de aer....asa ca as vrea sa va rog pe cei din buc, sa imi recomandati un magazin, ceva, care sa fie mai ieftin (dupa parerea voastra), ca banuiesc ca exista magazine mai ieftine de cat dealer-ii. Uleiul pot sa il gasesc mai ieftin de cat la Carrefour? Placutele sunt noi, deci mai raman bujiile...care sunt ushor de schimbat.

                Multumesc frumos !!

                sigpic

                Comment


                • La magazinul Adras de pe Turda m-a costat 56 lei filtru de aer+filtru de ulei amandoua Renault!Personal mi se pare un chilipir!La ulei motor depinde de ce oferta prinzi in momentul respectiv...in orice supermarket!Pot sa te ajut cu asta http://www.oilshop.ro/catalog/index.php?oilguide=main ...sunt preturi bune!
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Din cate stiu eu,in cartea masinii nu zice ca suntem obligati sa folosim uleiurile pe care ni le baga pe gat cei de la service.Atata timp cat respectam specificatiile din tabel eu zic ca e ok.
                    P.S.Ma mir si acum ca n-au zis nimic cand le-am dat alt bidon de ulei,decat cel cu care erau ei obisnuiti.
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • Eu la 60 de mii am schimbat si cureaua de accesorii (maisna are AC si Servo), dar nu am schimbat rola intinzatoare, si nici cea fixa. e vreo problema? Am inteles ca sunt destul de scumpe
                      Don't touch! Never ever steal
                      Unless you're in for the kill

                      Comment


                      • Rola intinzatoare ar fi fost bine s-o schimbi si pe ea.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Mersi andrei si ca tot veni vorba, nu sunt identice rolele? cel putin din unghiu din care priveam eu (de sus) asa au parut.
                          Don't touch! Never ever steal
                          Unless you're in for the kill

                          Comment


                          • Originally posted by darksid3 View Post
                            La magazinul Adras de pe Turda m-a costat 56 lei filtru de aer+filtru de ulei amandoua Renault!Personal mi se pare un chilipir!La ulei motor depinde de ce oferta prinzi in momentul respectiv...in orice supermarket!Pot sa te ajut cu asta http://www.oilshop.ro/catalog/index.php?oilguide=main ...sunt preturi bune!
                            Ms frumos de sugestie!! La banii astia imi cam surade...mai ales ca este aorecum in zona mea....acu mai ramane sa ma decid asupra uleiului.

                            sigpic

                            Comment


                            • @golanu: Sunt ceva diferente intre ele, nu sunt identice.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Abia astept sa fac rev. de 15000...sa ma scap de ea odata...in sensu' ca vreau sa schimb mai repede uleiul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google