Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Revizii Dacia Logan Benzina

    logan 1.6 mpi
    if22nst

    03-04-06

    revizie de 1 an, masina avea 7.576km
    1. ulei motor = 75.55 lei
    2. filtru ulei = 15.32 lei
    3. garnit. buson = 1.04 lei
    4. filtru aer = 40.33 lei
    5. lichid racire = 16.65 lei
    6. furnituri diverse = 4.78 lei
    7. revizie 1 an = 90.00 lei
    --------------------------------------
    total 243.67 lei + TVA = 289.96 lei

    urmeaza revizia de 2 ani sau 20.000km

  • #2
    logan 1.6 mpi
    prima revizie la 14000(1an)dar nu stiu ce am platit pe acolo ca nu am fost eu cu masina...urmatoarea pe la 28000-29000 cat de curand...va spun mai multe atunci ;)
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      Placute de frana 250 RON, la Automarcus, le-am schimbat la 30.000KM si mai mergeau, chiar m-a felicitat mecanicul, dar nu mai tineau pana la urmatoarea revizie. Manopera nu mai stiu cat a fost ca am platit cu totul (ulei, filtre..)

      Comment


      • #4
        Ai de puii mei,io i-am dat 500 de mii la ala si mi-a gasit el niste placute bune prin dulapior...asa de scumpe sunt...ai doamne
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #5
          am si eu o intrebare:
          acum in aprilie in expira itp-ul, iar pe la sfrasitui lui februarie, inceputul lui martie trebuie sa fac a doua revizie. le pot face pe amandoua odata la ipso sau trebuie sa ma duc la un alt service pt itp?

          Comment


          • #6
            Originally posted by 2fast4u
            am si eu o intrebare:
            acum in aprilie in expira itp-ul, iar pe la sfrasitui lui februarie, inceputul lui martie trebuie sa fac a doua revizie. le pot face pe amandoua odata la ipso sau trebuie sa ma duc la un alt service pt itp?
            daca baietii de la ipso au statie autorizata pt itp, nu cred ca ar fi vreo problema sa le faci pe ambele acolo;
            am si eu o intrebare: a facut careva revizia de 10.000 la diesel?
            ce ti se skimba in afara de ulei, filtre? cam cat costa fara uleiul lor?

            Comment


            • #7
              este obligatoriu sa fac revizia la 7500km sau pot sa sar direct la cea de la 15000? parca e prea devreme dupa 3 luni sa o duc la revizie.

              Comment


              • #8
                dar de cand se face revizile la 7500? eu nu am asa ceva trecut in carnetul de service...

                Comment


                • #9
                  scuze, nu revizie da zice in carnetul de intretinere ca tre sa merg sa schimb uleiul , filtrul de ulei si filtrul de aer si am auzit pe cineva ca cica nu e obligatoriu la 7500

                  Comment


                  • #10
                    La benzinar revizia se face la 15000 km sau la un an, iar la diesel la 10000km sau la un an
                    ...de doi lei :p

                    Comment


                    • #11
                      Se face si la 7500 ...mai stiu eu pe cineva care a dus masina..da nu stiu exact ce i-au facut
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #12
                        Pt cei care circula mai mult in oras, este chiar recomandat sa faca schimbul de ulei la 7500 km...
                        Multa lume, putini oameni...

                        Comment


                        • #13
                          din cunostintele mele nu foarte vaste in mod normal daca ne luam dupa carte schimbul de ulei se face la 10000km
                          dar depinde foarte mult si tipul de ulei pe care-l folosesti

                          Comment


                          • #14
                            Conteaza intradevar si tipul de ulei, dar noi vorbim aici de primul schimb de ulei si tu probabil nu stii cu ce ulei vine lgn-ul din fabrica, conform cartii de intretinere, la benzinare se face schimbul la 15000 si tot conform aceleasi carti recomdare se face pt cei ce merg mai mult in oras, la 7500 cum am mai spus...
                            Multa lume, putini oameni...

                            Comment


                            • #15
                              Pai cred ca vine cu Dacia Oil sau Elf, dar tind sa cred ca ar fi prima varianta.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google