Revizii Dacia Logan Diesel

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • - filtrul de aer: 64 + TVA - 40 lei
    - filtur habitaclu: 58 + TVA - 60 lei
    - filtru de motorina: 112 + TVA - 103 lei
    - geometrie: 87.3 + TVA - 95 lei autosoft sau 114 norauto
    - rotula axiala (cod:6001550441): 142 + TVA ...............
    - colectie pipa bieleta (cod: 6001550442): 194 + TVA - 131 lei Lemforder.

    Preturile bolduite sunt pt megane 2 diesel.

    Ca si idee pt tine, pe mine m-a costat o revizie 375 de lei, 4 filtre + 5 litri de ulei Castrol Turbo Edge 5-40.
    9! 9! 9!
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by slim_daddy40 View Post
      vezi ca ,cu 65 ron iau cele 3 filtre ulei,aer,polen

      Nu cred asa ceva, cu 65 lei nu gasesti decat porcarii, ori motrio care sunt facute la Buzau.

      In magazin de piese auto filtru ulei original este ~25-30lei (motrio ~ 15 lei)
      filtru aer original ~55 lei (motrio mai ieftin 24 lei)
      filtru polen original valeo ~ 50 lei (motrio ~30 lei)
      sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

      Comment


      • Originally posted by slim_daddy40 View Post
        vezi ca ,cu 65 ron iau cele 3 filtre ulei,aer,polen
        Nu zau!
        Si eu pot asta, dar nu montez asa ceva pe masina...
        Un filtru bun de aer este 55 lei (in urma cu ceva zile am cumparat), cu pasla (renault).
        Un filtru ulei, tot de origine - 39 lei.
        La habitaclu intr-adevar e mai ieftin, se poate cumpara altceva decat de origine, cca 25-30 lei.
        Daaar, la motor nu te joci cu orice.

        Un filtru de motorina ok este cel putin 130 lei (de origine), evident gasesti si la 50 lei, dar nu as pune asa ceva in motor (citeste topicurile "injectie probleme" daca nu ai facut-o inca...)
        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

        Comment


        • de origine, la preturile care le-am zis eu....;) am pus si eu filtru BF de la norauto,si statea mai bn ca originalul in locas asa...si-a facut treaba si era doar 18 lei. acum fiecare cum crede, parerea mea ca este japca pe fata cu preturile alea ,daca ai dai daca nu cauti mai ieftin!
          Last edited by slim_daddy40; 29 March 2012, 11:30.

          Comment


          • Filtre de origine: aer, ulei, polen nu vei gasi in 65 lei.
            Ti-au scris-o si colegii, daca gasesti, totusi, in banii astia, sunt niste facaturi.

            Sub 55 lei nu am gasit filtru de aer, cu pasla, original (si tot timpul, de cand am masina, stiu preturile astea)!

            Nu inteleg de ce tot sustii un nedevar...
            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

            Comment


            • ok fie ca tine...eu imi iau din alea 'facaturi ' nu are rost sa ma obosesc acum tastand fara rost...

              Comment


              • Am facut cumparaturile ptr revizia de 100.000 de km.

                DSCF2724.jpg DSCF2733.jpg

                Nu reusesc sa incarc pozele , poate ma ajuta vreun coleg cum sa fac ( am cautat in site , dar nu am gasit cum sa prcedez).
                Last edited by Matei; 4 April 2012, 14:12. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Ai cautat,dar nu prea!Uite aici!
                  ubi concordia ibi victoria

                  Comment


                  • Multumesc pentru indrumare colegului.
                    Filtru motorina pentru Euro 3 , filtru ulei , filtru aer cu burete , ulei Elf Evolution SXR 5W 40 , capat bara Lemforder stanga si dreapta , pivot Lemforder stanga si dreapta.
                    Attached Files
                    Last edited by 77sky; 4 April 2012, 21:38.

                    Comment


                    • ce preturi au astia de la Dacia pt filtrul de ulei Diesel si filtru motorina Euro 3? cineva care a facut de curand revizia!! vreau sa le pun eu doar ca as incerca sa le cumpar din service .

                      Comment


                      • Filtru de motorina Euro 3 la dealer Dacia este in jur de 128 lei , iar cel de ulei 33 lei.

                        Comment


                        • 128 am dat la dacoserv pe filtru motorina euro4. pe viitor cautam mai ieftin. stie cineva daca filtrul de ulei pt euro4 are acelasi cod ca cel de euro3?
                          http://www.okazii.ro/filtre-auto/fil...o-4-a112681971

                          Comment


                          • In urma cu o saptamana am facut revizia de 50k.Schimbat:filtru motorina E3, de origine(mahle kl 404/25),pret 100 lei,set filtre logan dci(aer,ulei si habitaclu) Romcarbon 40 lei(cumparat de la un magazin din Mioveni) si,in final,uleiul pe care il folosesc de 40k,Total quartz,5w40.Toata lucrarea mi-a luat cam 1 h.
                            ubi concordia ibi victoria

                            Comment




                            • si pe mine ma intereseaza schimbul de ulei si as vrea sa va cer o parere despre aces site
                              au preturi bune . flitru motorina euro - 4 110 lei si pachetul schimb ulei castrol puls filtre de origine 188 lei

                              ce parere aveti ??

                              Comment


                              • nu prea mi se par asa de bune pretutile. pompa apa, rola si curea distributie la 530? peste tot pompa e 150 iar rola+curea distributie e max 350. la pachete au uleiuri slabute. filtrul de motorina e fara senzor de apa, din cate imi dau seama. nu e asa ieftin la 110.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google