Revizii Dacia Logan Diesel

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Andrei: Merci de info.

    Comment


    • ma gandeam la uleiurile astea... eu acusi ma apropii de revizia de 10 mii si inca nu stiu ce ulei sa pun... ma gandeam la un castro magnatec 5W 40, dar nu stiu... care e problema: stiu ca uleiurile astea sunt de vara si de iarna. dar un ulei, sa ii spun asa, all seasons, nu este? pt ca daca schimbi uleiul o data pe an, treci prin toate anotimpurile.... ce ulei castrol e recomandat in acest caz, pentru o perioada de 1 an de zile intre schimburi, chiar daca poate nu e indicat asa?
      multumesc!
      1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

      Comment


      • Originally posted by Vicol Gabriel View Post
        Am observat ca are un capac de plastic sub bara.Pe acolo nu se poate?Cei de la service cum procedeaza? Chiar dau bara jos?
        da pe acolo se schimba si e foarte simplu daca ai sculele necesare daca nu dute la un mecanic care a facut chestia asta si stai langa el si baga la cap eventual fa niste poze (nu e greu )

        Comment


        • Originally posted by huzzy1981 View Post
          ma gandeam la uleiurile astea... eu acusi ma apropii de revizia de 10 mii si inca nu stiu ce ulei sa pun... ma gandeam la un castro magnatec 5W 40, dar nu stiu... care e problema: stiu ca uleiurile astea sunt de vara si de iarna. dar un ulei, sa ii spun asa, all seasons, nu este? pt ca daca schimbi uleiul o data pe an, treci prin toate anotimpurile.... ce ulei castrol e recomandat in acest caz, pentru o perioada de 1 an de zile intre schimburi, chiar daca poate nu e indicat asa?
          multumesc!
          Din cate am vazut din discutiile de aici chiar uleiul pe care vrei sa-l folosesti tu. ;) Asa ca fapt divers, tot de ala am sa pun si eu la primul schimb...o sa ma mai gandesc si daca o sa-l pun impreuna cu un Metabond.
          I don't drive fast...I fly low !!!

          Comment


          • Originally posted by mouseinPAS View Post
            Din cate am vazut din discutiile de aici chiar uleiul pe care vrei sa-l folosesti tu. ;) Asa ca fapt divers, tot de ala am sa pun si eu la primul schimb...o sa ma mai gandesc si daca o sa-l pun impreuna cu un Metabond.
            da, numai ca nu stiu sigur daca asta e cel mai recomandat pentru toate anotimpurile... daca stie cineva un ulei de asta "all seasons" (in principal castrol, daca nu si de altul, dar sa fie bun) asteptam cu interes!
            1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

            Comment


            • E bun Castrol 5w40 pentru toate anotimpurile.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • La pret ii mare diferentza dintre Castrol 5w40 si cel pus de dacia?
                LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                Enter the Matrix

                Comment


                • mersi!
                  :thumbup3
                  1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                  Comment


                  • Originally posted by petroman View Post
                    da pe acolo se schimba si e foarte simplu daca ai sculele necesare daca nu dute la un mecanic care a facut chestia asta si stai langa el si baga la cap eventual fa niste poze (nu e greu )
                    Stiam eu ca e cineva care imi impartasiste gindurile ! Astept sa se mai schimbe un pic vremea asta,si ma apuc de treaba;Fac si poze bine-nteles.

                    Comment


                    • @KeanuRev: Castrolul e 120 lei/bidon 4L si Dacia Oil e in jur de 100 ron.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Garantia extinsa!

                        ma gandeam: cand am cumparat masina (de la caremil iasi) cu garantie extinsa, mi s-a spus ca mi se va da un card de garantie extinsa, sau ceva de genul asta, la revizia de 10 mii. intrebarea mea este daca trebuie neaparat sa ma duc la ei la revizia de 10 mii, sau pot merge oriunde, si cardul ala se personalizeaza pe loc?
                        a doua nelamurire este urmatoarea: ok, am cumparat masina de la caremil, am garantia, dar sa zicem ca ma mut la timisoara. garantia mea de cine este asigurata, de caremil sau de dacia? adica daca sunt la timisoara si masina e cumparat din iasi si am o problema pe garantie, ma pot duce la dealer logan in timisoara, sau tre sa vin la iasi? sunt "legat" complet de dealerul de la care am cump masina sau nu? cred ca multi sunt curiosi sa stie.
                        mersi!
                        1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                        Comment


                        • In primul rand cardul Dacia Extenso e personalizat doar cu numele si datele de identificare ale masinii (VIN si diverse coduri), nimic mai mult. Deci mergi la ei oricand si il ridici.
                          In al doilea rand, cu masina poti merge la orice dealer Dacia la revizie sau la orice interventie pe garantie.
                          De exemplu la prima revizie poti merge la Caremil si la a doua sa mergi la Auto Europa din Timisoara, la urmatoarea poti merge in Bucuresti si tot asa.
                          Faci tu ce vrei, nu conteaza de unde ai luat masina. Dealerul doar ti-o livreaza, isi ia comisionul, iti dau cardul Dacia Extenso si cartea masinii si atat.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Originally posted by andrei View Post
                            In primul rand cardul Dacia Extenso e personalizat doar cu numele si datele de identificare ale masinii (VIN si diverse coduri), nimic mai mult. Deci mergi la ei oricand si il ridici.
                            In al doilea rand, cu masina poti merge la orice dealer Dacia la revizie sau la orice interventie pe garantie.
                            De exemplu la prima revizie poti merge la Caremil si la a doua sa mergi la Auto Europa din Timisoara, la urmatoarea poti merge in Bucuresti si tot asa.
                            Faci tu ce vrei, nu conteaza de unde ai luat masina. Dealerul doar ti-o livreaza, isi ia comisionul, iti dau cardul Dacia Extenso si cartea masinii si atat.
                            multumesc. deci cand ma mai duc la ei, sa le cer cardul de garantie. nici nu stiu cum arata, dar cand am cump masina au zis ca mi-l dau la revizia de 10 mii. dar cand ajung pe acolo, il cer! ;)
                            1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                            Comment


                            • Asa arata:

                              El nu trebuie neaparat dat la revizia de 10.000 km, ci dupa maxim 90 zile de la livrarea masinii.
                              Contractul de garantie extinsa l-ai primit?
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Originally posted by andrei View Post
                                Asa arata:

                                El nu trebuie neaparat dat la revizia de 10.000 km, ci dupa maxim 90 zile de la livrarea masinii.
                                Contractul de garantie extinsa l-ai primit?
                                nu cred ca l-am primit.... chiar sunt curios si voi suna sa intreb... daca nu mi l-au dat atunci cu cartea, nu cred ca il am....
                                1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google