Revizii Dacia Logan Diesel

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aham si totusi atunci ar trebui pus alt ulei sintetic sau full sintetic ca sa mearga macar 15.000 la dci ?
    sigpic

    Comment


    • Sal, iata o revizie la 60.000Km facuta la S.C. DEDEMAN AUTOMOBILE S.R.L. Bacau
      16 operatii facute cu un cost de 1,627.60 Lei
      Attached Files
      Blue Diesel Tech

      Comment


      • Huh ce mult e manopera :>
        sigpic

        Comment


        • Doamne, dar astia chiar exagereaza cu preturile astea, nu-mi vine sa cred! Ma apropii de 20000 si trebuie sa fac a doua revizie ( 1,5 dci ) si mi-e groaza!
          Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

          Comment


          • Depinde si de service. La Emilian nu e asa scump si nu incarca asa rau factura.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Am auzit ca ar costa in jur de 500-550 (inclusiv placute frana) E bine?
              Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

              Comment


              • Daca e nevoie sa fie schimbate si placutele de frana, da, cam atat costa.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Multumesc de lamuriri.La Emilian din Sibiu, deobicei schimba placutele, dar asta nu ma deranjeaza, cred ca e chiar indicat.
                  Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

                  Comment


                  • Depinde de stilul tau de condus...dar in mod normal cred ca ar trebui schimbate la 20

                    Comment


                    • placutele de frana

                      Originally posted by valeriu61 View Post
                      deobicei schimba placutele, dar asta nu ma deranjeaza, cred ca e chiar indicat.
                      Eu am schimbat placutele la 64.000km si mi s-a spus ca mai duceau 10.000, deci nu e neaparat necesar sa le schimbe la 20.000km. Cat despe pretul reviziei, mi se pare ieftin cu tot cu placute, pentru ca la Constanta e vreo 500 lei fara placute revizia de 20.000. Succes!

                      Comment


                      • Valeriu61: eu am terminat cu garantia si stau pe ganduri daca sa mai merg sau nu la Emilian. Pot sa-mi iau piesele mult mai ieftin, la alte magazine. PArtea nasoala e ca nu vor banditii de la Emilian sa faca revizia cu pisese din alta parte
                        Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                        http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                        Comment


                        • Eu mai am garantie (extinsa) pana in iunie 2009, asa ca depind de ei daca hotarasc sa schimbe sau nu placutele.
                          Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

                          Comment


                          • Nu e decizia lor sa schimbe sau nu placutele, tu decizi, dupa ce vezi cati mm mai au, adica daca sunt tocite sau nu.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Si eu cu placutele in stadiu cum au fost la revizia de 20 mi mai merg cu ele 20 de mi
                              sigpic

                              Comment


                              • dilema veche...

                                Originally posted by ovimiha View Post
                                Valeriu61: eu am terminat cu garantia si stau pe ganduri daca sa mai merg sau nu la Emilian. Pot sa-mi iau piesele mult mai ieftin, la alte magazine. PArtea nasoala e ca nu vor banditii de la Emilian sa faca revizia cu pisese din alta parte
                                Nici la Constanta nu au vrut sa imi faca revizia cu piese "de acasa". Am stat in dubii daca sa imi fac acasa reviziile, si am asjuns la concluzia ca cel mai bine e sa invat de la un expert cum se face, apoi sa imi lucrez masina singur, ca nu e mare branza.

                                Mai e o problema totusi: din cand in cand e bine ca cineva sa se uite la modul general pe sub masina, pe la toate cele. Cel putin aici la Constanta, mai arunca o privire cand bag masina la revizie. Eu nu ma pricep, nu stiu la ce sa ma uit, in plus nu am calculator care sa imi poata face un diagnostic.

                                Asa ca, la fiecare 60.000 km, trec pe la ei sa imi fac o revizie completa. (cam o data pe an, eu fac foarte multi km). O sa ma gandesc totusi, poate scurtez perioada de revizie la ei (poate din 30 in 30mii).

                                Partea nasoala a lucrurilor intervine cand o sa vrei sa vinzi masina, o masina cu service-ul facut la zi la ei se vinde altfel. Ma rog, pe mine nu prea ma afecteaza, si asa preturile pentru masinile la mana a doua au scazut drastic!

                                Succes cu luatul unei decizii potrivite pentru tine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google