Revizii Dacia Logan Diesel

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Morpheus2kro: tare faza...cum sa nu stii unde-i scris ITP-ul. Citeste talonul.
    Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
    http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

    Comment


    • @TommyD: Si ce daca scriu ca nu ai pus uleiul lor? Tu ai garantie in contiunare, nici o problema.
      ITP se poate face, costa in jur de 60-70 lei.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Bine, stiu ca se poate, intrebarea era daca il pot face tot la AutoEuropa cand merg sa imi fac revizia...
        :chair: :sign_war: :sword:

        Comment


        • Da, se poate face. Cei de la Auto Europa au statie de ITP.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • Dar nu stii, trebuie sa ii sun sa imi fac programare sau pot sa o fac daca am deja programarea la revizie?
            :chair: :sign_war: :sword:

            Comment


            • Din cate stiu nu e cu programare, ca nu dureaza mult si nu e cerere asa de mare.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • 2 intrebari.
                1.ITPul asta la cat timp tre facut ca am masina de 3luni jumate aproape 6mi km si sincer nu m-am uitat pe spatele talonului acuma este jos in bord 2.Alt service autorizat afara de Autoeuropa in Timisoara care sa ma lase sa stau langa masina la revizie si eventual sa ma lase macar cu uleiul meu stie cineva?

                Comment


                • 1. Din 2 in 2 ani, daca nu faci Taxi/Scoala pe masina.
                  2. Mai e si Auto Cardo.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Astazi am facut revizia la 20000 Km. Au schimbat: filtrul de aer,de motorina, de ulei, ulei Dacia 10w40 plus D 5L., furnituri-1 ora, revizie 20000 Km.-2 ore si m-am usurat de 461 roni. Placutele de frana nu mi le-au schimbat deoarece au spus ca nu sunt uzate.
                    Attached Files
                    Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

                    Comment


                    • Valeriu61: mai am un pic si te ajung...la km. inca 2000 si ceva si merg si eu la revizie
                      Nu aveau Ulei Elf? Lumea pe aci carcoteste despre uleiul dacia.
                      Cica ar trebui neaparat schimabat la 5000, mai ales daca se merge mult urban.

                      Cand trebe sa faci verificarea? Sunt curios cum stai cu gazele.

                      Pt tine si pt altii: Socrul meu nu a luat verificarea (gazele) la dci aprox 15000km are 2 ani masina, dar merge fff subturat cu ea si mare majoritate in oras. rar trece de 2000 rpm cu ea. Ma gandesc ca asta e cauza.

                      Ceva recomandari pt masina in cazul asta sunt?

                      Andrei: ce solutie se poate baga de curatat motorul, cum si cat ar trebui mers cu masina inainte de a merge la verificare ca sa ia gazele?
                      Am auzit pareri ca 15 min tinuta in 3500 ture curata tot? Ce solutie de curatat injectoare si altele se poate folosii?
                      Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                      http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                      Comment


                      • Ovimiha: La Emilian si-au omologat statia ITP, si au spus sa ma programez la inceputul lunii iunie.Acum au spus ca sunt foarte aglomerati, imi arata seful de acolo o masina de politie care avea verificarea expirata si astepta de mult.Dar poti sa-ti faci verificarea in alta parte, de exemplu la tursib.
                        Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

                        Comment


                        • Originally posted by ovimiha View Post
                          Andrei: ce solutie se poate baga de curatat motorul, cum si cat ar trebui mers cu masina inainte de a merge la verificare ca sa ia gazele?
                          Am auzit pareri ca 15 min tinuta in 3500 ture curata tot? Ce solutie de curatat injectoare si altele se poate folosii?
                          N-as recomanda asa ceva. Nu prea sunt bune. Daca tu ai si chip-tuning si mergi cu ea subturata (desi nu cred) mai mult ca sigur nu o sa-ti iasa noxele cum trebuie. Subturarea provoaca depuneri pe toata tubulatura de evacuare si pe EGR si atunci cand e turata mai tare (peste 3500 rpm, cum se intampla la ITP) toate depunerile ies odata ce gazele. Asta e si explicatia de ce nu a luat socrul tau ITP-ul.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Cit costa revizia la 20.000km ptr. 1,5DCi cu toate materialele lor?

                            Comment


                            • Tony, citeste si tu macar ultimele 5 pagini din topicul asta si te asigur ca o sa gasesti exact ce te intereseaza.

                              Comment


                              • Subscriu si eu. De acum, ori cititi cateva pagini din topic, ori faceti search in topic, si o sa gasiti sigur.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google