Revizii Dacia Logan Diesel

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by SUPERCAR
    o sa folosesc eu in cateva zile ca vreau sa fac revizia la 10 000km saptamana care vine si iti zic exact atunci cat a intrat si cum se comporta motorul.


    chiar te rog frate ca eu mai am 1000 km si trebuie sa o fac si eu.ma mai gandesc inca la ulei dar nu stiu ce sa aleg intre magnatec 5w40 si gtd magnatec 5w40.
    sigpic........restul e NoSpeedLimit

    Comment


    • #47
      azi am facut revizia la 10 000km la rent car constanta
      -ulei cumparat de mine 5L Castrol Magnatec 5W-40 200 ron(luat din Carrefour,unde il gasiti cel mai ieftin)
      -inlocuit filtru aer 89,11 ron
      -inlocuit filtru ulei 27,85 ron
      -manopera 62,98 ron
      Pret total revizie : 179,94 ron

      Comment


      • #48
        Cat ulei au pus?
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #49
          tot bidonul de 4L + inca 250ml din bidonul de 1L(vad ca mai e ulei in bidon pana la semnul de 750ml),oricum au lasat sa se scurga bine de tot uleiul vechi din carter
          ce mi sa parut cam scump e filtru de aer(cred ca data viitoare ma duc eu frumos cu filtru de ulei,filtru de aer,totul luat de mine si platesc numai manopera).

          Comment


          • #50
            Pai ala a pus mai mult cu 150 ml. Nu pot sa inteleg cum l-ai lasat, eu cand merg in service daca fac ceva gresit le zic si se conformeaza.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #51
              nui nimic,motorul merge bine nu imi fac griji in privinta asta

              Comment


              • #52
                E bine daca nu-ti faci griji in privinta asta.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #53
                  asteptam pareri despre castrol.in brasov la ASV AUTO la dci baga mobil 1 10w40,am intrebat eu.
                  sigpic........restul e NoSpeedLimit

                  Comment


                  • #54
                    revizie 10 000 km

                    io am facut revizia la 10055 km!! nu s-a suparat nimeni!! au schimbat filtru de aer, ulei si uleiul!! in 30 min!!! 258 de ron!!!

                    Comment


                    • #55
                      Revizie 10.000Km

                      Doar ce am facut revizia de 10.000 de km la diesel. Am facut-o la Tulcea si m-a costa 193 de lei.Au schimbat uleiul,filtrul de ulei si de aer,au pus apa demineralizata(nu stiu la ce ), au completat antigel,verificat roti si chestii de rutina.Chestia ciudata e ca mi-au schimbat si un amortizor pe garantie
                      Zbf-ul a facut-o pe cea de 40.000 de km si l-a costat 450 roni.
                      MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by gxg
                        Doar ce am facut revizia de 10.000 de km la diesel. Am facut-o la Tulcea si m-a costa 193 de lei.Au schimbat uleiul,filtrul de ulei si de aer,au pus apa demineralizata(nu stiu la ce ), au completat antigel,verificat roti si chestii de rutina.Chestia ciudata e ca mi-au schimbat si un amortizor pe garantie
                        Zbf-ul a facut-o pe cea de 40.000 de km si l-a costat 450 roni.
                        si ai fost multumit de cei din tulcea? teau lasat langa masina?

                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Da. Poti sa stai pe langa masina, dar nu in sufletul mecanicului. Poti sa te plimbi prin service sa te uiti si la alte masini daca ai chef.Si la sfarsit iti spala masina gratuit.Nu stiu cum e in cta ca n-am fost,dar am auzit ca te trateaza cu spatele. A si inca ceva: la Tulcea nu am platit manopera.
                          MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                          Comment


                          • #58
                            misto rau... si pe DC erau laudati cei din tulcea. dar urmarind pe diverse forumuri cei din tulcea nu prea sunt multumiti... dar cred ca ei nu stiu cum e la noi in ct )

                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Pai noi suntem multumiti pt ca economisim cel putin manopera. Iar o ora de manopera este vreo 80 de Ron(asta cel mai ieftin ,ca mai aveau 2 tarife in functie de complexitatea operatiei)
                              MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                              Comment


                              • #60
                                am facut revizia de 10.000 castrol magnatec 10W40 133 ron 5litri
                                plus filtru ulei si aer plus manopera 150 ron.
                                TOTAL REVIZIE 280ron

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google