Revizii Dacia Logan Diesel

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • SALUTARE!
    Sper sa ma lamureasca si pe mine cineva cam ce ar trebui sa cumpar pt revizie de 70.000km la un dci 65cp! Trebuie schimbat uleiul din cutia de viteze ? sper sa ma ajutati si sa ma lamuriti cam cu ce ar trebui sa ma pregatesc. La 60.000 mau pus sa schimb distributia si pompa de apa in servis.
    MULTUMIRI ANTICIPATE!

    Comment


    • uleiul la cutie se schimba la 60000 km si se pune ori dacia sau elf daca te tin banii din portofol.Cat despre uleiul de motor is atatea topicuri deschise si detaliate,...dar eu iti recomand mobil 1 sau castrol magnatec

      Comment


      • scrie la tine in carnetul de service ca se schimba uleiul la cutia de viteze?

        Comment


        • Uleiul din cutie nu se schimba.

          Comment


          • Care ar fii revizia ce-a mai scumpa la diesel ? La 60000 km ?

            Comment


            • oameni buni sa va zic cate ceva despre revizia de 20.000 km facuta de curand cel mai recent 5.03.2010 s-a facut la dacoserv salaj cu piese mele (piese luate din targ autovit zica-se originale) mare atentie ca sunt si facaturi ce seamana izbitor cu originalul manopera m-a costat 140 ron iar piesele incepand : filtru aer 50 RON filtru motorina E3 cu senzor apa 95 RON ,filtru ulei 20 RON, ulei castrol magnatec 5w40 5litri 120 RON , total 285 pt 1.5 DIESEL

              Comment


              • Uleiul l-ai luat tot din targ ? Intreb ca sa fie al dracu daca am vazut mai ieftin de 150 RON bidonul de 4L...
                ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                Comment


                • am un 1.5dci si trebuie sa fac revizia la 30.000km.stie cineva ce trebuie schimbat si un pret total .mentionez ca sunt in garantie inca

                  Comment


                  • Se schimba filtru de ulei,filtru aer,daca vrei filtru motorina.Cu un ulei (in functie de ce ulei vrei sa cumperi)Pe mine ma ajuns la aproximativ 420 lei.Placutele de frina au fost inca bune si nu le-am schimbat.

                    Comment


                    • de regula au pus ei ulei de la dacia.cred ca e bun pt ca nu am avut probleme cu ea pana acum

                      Comment


                      • Eu la fiecare revizie schimb tot ce-i de schimbat,adica ulei+filtru ulei,filtru aer,filtru polen(care are)filtru motorina.Cartea scrie ca filtru de motorina se schimba la fiecare 20000km,dar eu il schimb la fiecare 10000km pt ca nu am baza in motorina sau statia de alimentare,indiferent de care o fi OMV,MOL,PETROM,PETROM V,ROMPETROL,LUKOIL etc.Acum la 40800 am schimbat si eu pt prima data placutele de frana.

                        Comment


                        • Am fost azi la um mica verificare. Au gasit insa bieleta stanga ca are joc. Mi`au zis ca trebuie si schimbata si ma costa in jur de 400 de lei cu reglaj cu tot. Stie cineva daca este acceptabil pretul sau este mult?

                          Comment


                          • la cati km ai de schimbat bieletele?

                            Comment


                            • Originally posted by aditu View Post
                              la cati km ai de schimbat bieletele?
                              Am 57200 km. Masina are 2 ani si 5 luni.

                              Nu ma pricep foarte bine la masini, de aceea doresc sa`mi dea cineva o sugestie pe tema asta: Costa mult... putin... sau daca gasesc in zona ceva mai rentabil... Rm. Valcea, Pitesti sau Dragasani.
                              Last edited by flavius_VL; 17 March 2010, 21:39. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • cine a facut recent revizia la un dci 85 la 30.000km?m are interesa un pret.multumesc
                                http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google