Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • care ti s-a parut mai bun ? dintre cele 2

    Comment


    • vad ca tot mai multa lume renunta la castrol si cumpara ELF

      Comment


      • cred ca asa o sa fac si eu

        Comment


        • Originally posted by slim_daddy40 View Post
          vad ca tot mai multa lume renunta la castrol si cumpara ELF
          La Magnatec, poate. Castrol are si gama Edge, care satisface si cele mai exigente conditii de functionare ale motorului; daca se contesta si acest ulei, ar fi ultimul lucru de contestat in materie de uleiuri.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • user2000: am fost mai multumit de Mobil.

            Comment


            • Si Magnatecul e foarte cumparat de posesorii de BMW, VW, si doar la Dacia face mofturi. Ce-i drept motorul e mai zgomotos cu el, dar conteaza cel mai mult sa-si faca treaba. Cat despre Edge, rivalii sai sunt mai scumpi, deci macar Edge e accesibil. Oricum la noi unde te uiti vezi monopolul Castrol-Mobil-Elf, mai gasesti si Valvoline, dar alte branduri nu prea, Amsoil, Redline, Millers-Oil, Fuchs, Eneos, Sunoco cauti ca disperatul ca sa dai de asa ceva si e pacat ca sunt uleiuri super bune.

              Comment


              • Originally posted by geo_ultras View Post
                e simplu, scoti catalizatorul
                Ştiu, îl pui în debara şi îl montezi la loc când faci I.T.P-ul !

                Comment


                • Eu sunt curios cu ce ulei ies dCi-urile cu DPF din fabrica?? Sa fie dacia oil 5w30? Nu prea cred eu ca pun ei elf...

                  Comment


                  • ham: Millers gasesti la nicu curse (Racing Nick)
                    ampt: dai ceva in plus si trec cu vederea baietii de la itp, dar nu cred ca trebuie sa te invat eu

                    Comment


                    • Originally posted by ham04 View Post
                      Si Magnatecul e foarte cumparat de posesorii de BMW, VW, si doar la Dacia face mofturi. .................................................. .............................. Oricum la noi unde te uiti vezi monopolul Castrol-Mobil-Elf, mai gasesti si Valvoline, dar alte branduri nu prea, Amsoil, Redline, Millers-Oil, Fuchs, Eneos, Sunoco cauti ca disperatul ca sa dai de asa ceva si e pacat ca sunt uleiuri super bune.
                      Magnatec cumparat de care aia multi posesori de BMW si VW ?
                      Aia cativa de pe forumuri??

                      Pai tu ca imortator ai aduce alte branduri daca nu sunt cerute?

                      PS: cel putin la VW, s-au vaitat de Magnatec

                      Comment


                      • aia de pe VW il urasc din tot sufletul

                        Comment


                        • Daca vrei sa fii cineva si difierit fata de alti importatori ai investi putin in marketing si promovare si ai arata utilizatorilor punctele tari de la uleiurile care la noi inca nu sunt cunoscute foarte tare. Nu stiu cati utilizatori de VW se plang de Magnatec, dar cei pe care ii cunosc eu cam de asta pun sau Aral si nu se vaita nimeni. Dar la BMW se vaita lumea de el? ca nici aici eu nu prea am vazut cazuri. Nu zic ca nu o fi adevarat cu aia de la VW, dar conteaza si motivele.

                          Comment


                          • Magnatec pe BMW? Poate la cele fabricate inainte de anul 2000. Ar fi un sacrilegiu sa pui un ulei mediocru pe niste motorizari ce "cer" uleiuri de top.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Am o colega cu seria 3 de ala pune in 320d si are vreo 200 000 km masina aia, si un alt coleg are 320i si tot Magnatec baga in el si vad ca merge nu i-au sarit pistoanele. Uleiul e mediocru, dar pt o utilizare normala a masinii nu cred ca face probleme.

                              Comment


                              • 200.000 km e foarte putin pt motoarele bavareze. Problema nu acolo este ci la catalizator si filtrul de particule (daca e vorba de diesel si e echipat cu asa ceva).
                                Long Life 04 sau, in caz exceptional LongLife 01 (asta stiu ca o intruneste si Magnatec) se foloseste
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google