Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by djovidiu View Post
    Castrol Edge 5W-40 pentru benzina nu gasesc.
    Cred ca o sa ma bag pe 5 Litri de Castrol Magnatec 5W-40 nemtesc ..............

    P.S.: Am un prieten care imi tot recomanda sa bag ulei Eurolub. Aveti ceva idee despre acest tip de ulei ? Este mai ieftin decat Castrol Magnatec
    eu am vazut in auchan in buc castrol edge fst 5w40 la vreo 44 de ron
    poate gasesti si tu la cel din craiova

    @Alessandro, eneosul 0w50 l-ai luat de la szakalmetal de pe sos pipera?
    si la ce bani, dc nu sunt prea indiscret
    multumesc in avans
    Last edited by kkhheelloo; 22 October 2012, 11:13.

    Comment


    • Eneos 0w50 Premium Ultra 208 lei /4 litri

      da, de la Szakal Metal din Pipera

      Comment


      • multam
        (10 caractere)

        Comment


        • O sa merg azi la Auchan sa vad daca am noroc de 5 Litri de Castrol Edge 5W-40 in bidon auriu cu dop rosu, cod de bare incepand cu 4, cu inscriptia GVO.

          Comment


          • Originally posted by kkhheelloo View Post
            eu am vazut in auchan in buc castrol edge fst 5w40 la vreo 44 de ron
            poate gasesti si tu la cel din craiova
            Daca nu sunt prea indiscret, la care din Auchan ai vazut, Militari sau Titan ?
            Multumesc !

            Comment


            • la cel din militari am vazut
              ca sa nu mor prost, care-i faza cu "cod de bare incepand cu 4, cu inscriptia GVO." ?!

              Comment


              • Cica alea sunt Made in Germany care au codul de bare incepand cu cifra 4 si au scris in dreapta jos pe eticheta GVO

                Comment


                • GVO 1400/2002 - e un certificat emis in CE, cum ca produsul respectiv respecta normele de calitate si poate inlocui un produs similar folosit de fabricant.

                  Comment


                  • am inteles, multumesc de explicatii
                    ala de am pus eu mana pe el scria made in eu

                    Comment


                    • pe 1.6 16V voi ce imi recomandati?primul an am bagat mobil1 full sint anu 2 dacia oil iar acuma anu 3 mam gandit la castrol. voi ce ati alege in locu meu.

                      Comment


                      • Ce vascozitatea avea Mobil1? De ce l-ai schimbat, nu ai fost multimit de el ?

                        Comment


                        • mobil1 full sint
                          Mai exact de care?
                          Ca multa lume confunda gama Mobil (2000, 3000) cu gama Mobil1 (0w40 New Life, 5w30ESP Formula).

                          Comment


                          • Originally posted by alessandro View Post
                            Eneos 0w50 Premium Ultra 208 lei /4 litri

                            da, de la Szakal Metal din Pipera
                            @CRI
                            uite aici . just ask alessandro...

                            Comment


                            • Originally posted by djovidiu View Post
                              Despre acest ulei este vorba: http://timar.ro/index.php?route=prod...roduct_id=1396

                              .........................
                              Are un pret superbombastic! )
                              5W40 la pretul asta nu am mai vazut.

                              Mai mult nu comentez ca nu cunosc defel. Dar ma gandesc cu tarie sa iau 6-7 litri (10W40, ma gandesc ca este si mai ieftin) pt tata-meu la Mercedes W124 (200 dizal).

                              Comment


                              • Octavian, gasesti Aral Blue Tronic 10w40 cu 25 lei/litrul.
                                Eu nu as cumpara un ulei doar asa, ca sa nu fie baia de ulei goala. Castrol, Mobil, Aral, Valvoline, Elf, (nu neaparat in ordinea asta) au o intreaga istorie in lumea automobilismului si asta cred ca spune totul. De ce as vrea sa iau un ulei de care n-am auzit in viata mea? Doi lei diferenta de pret, nu este un motiv intemeiat.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google