Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ...si am vazut cu ochii mei, Logan de Politie, cu 586.000 km, motorul original...
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Nu e de joaca nene, era foarte serios omul, "punem totul original, cand se schimba distributia atunci se face revizia, aia e revizie!!" ... phahahahaaa)) sunt incredibili.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • Ala ori era un idiot, ori nu stia ce vorbeste, ori avea chef de caterinca.
        Toate masinile alea de politie (la Logan ma refer) sunt cumparate in leasing operational. Adica in rata pe care o plateste statul roman firmei de leasing, sunt incluse si reviziile (manopera + consumabile).
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • @Alex: Posibil si cum zici tu, dar la mine in oras, cel putin cat masinile sunt in garantie, reviziile se fac regulat + ITP anual, fiind autospeciale.

          @vitriol: nu prea mai sunt multe masini in leasing. Cele cu numar MAI ***** sigur nu mai sunt, posibil doar cele cu B ** xxx.
          Last edited by Niki; 31 December 2012, 14:24.
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • Ce e mai grav - sa stai 2 ani cu un schimb de ulei si sa faci 7000Km. in tot acest timp(cunosc persoana) sau sa mergi 60.000Km. in cateva luni cu un singur schimb de ulei?

            Comment


            • Sa mergi 60k cu un schimb de ulei, clar!
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • 2 ani am stat si eu cu uleiul pana am facut 11k si n-a avut nici pe dracu.
                In schimb 60k cu un schimb, doamnele fereste.
                Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                My ride

                Comment


                • nu radeti ca am vazut o masina de primarie in prahova la care se mersese tot in jur de 60 000 km tot cu un schimb+completari de ulei din ce imi zicea comunitarul care mergea cu ea. era 100% sigur ca "e ulei de 60 000". 1.4 mpi . Fusese masina de senat.

                  Comment


                  • Din pacate sunt adevarate povestile astea.
                    Am si eu masina de rds (digi mama ma-sii) dizal, schimbul de ulei se face undeva intre 30 si 40000 km, s-a mers si 40000 km cu un schimb de ulei...
                    Completat asa din cand in cand.
                    Forja cata incape (zilnic 500-700 km, tot timpul cu 3-5 persoane si echiament, portbagaj plin) masina la ultima intalnire avea ~400000 km fara injectoare schimbate, turbina picata.
                    Foarte ciudat )))

                    Comment


                    • Nu cred ca-i ciudat deloc, cu siguranta mananca ulei insa injectia si turbo au fost menajate prin ... forja )
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Si cand te gandesti ca, la polul opus, sunt cei care schimba uleiul la 7000 km...si tot aud pacaneli, trosneli, rontaieli
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • aia sunt trepanati din aia care ar dormi cu masina in pat...mai importanta masina decat sotia pt ei

                          Comment


                          • Mai usor cu acuzele, ca nu stii tu cum exploateaza masina X sau Y.
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Manca ulei dar nu mai mult decat una condusa normal, cand isi aduc aminte se mai uita la nivel (ultima data erau 2 soferi pe ea), adica la vreo 2 saptamani(cam 6000 km parcursi la 2 saptamani).

                              Comment


                              • Uhm, la 15k, Mobil1 0W_40, vaz ca n-o crapat inca si nici n-are de gand prea curand
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google