Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mitosu View Post
    nu stiu de ce nu aveti atitudine cand ajungeti in reprezentante, sunt banii vostri in joc.
    atat la dacia cat si la opel le am spus ca imi iau jucaria si plec, imediat au devenit amabili si serviabili.
    el e in maroc. nu cred ca ii doare pe aia prea tare sau daca devin chiar asa de serviabili.

    @Octavian. cred ca "a renuntat la garantie" pentru ca nu s-a mai facut schimbul
    in reprezentata. deci la ei e "ori bagi ce vrem noi, ori il faci in regie proprie".
    asta apropo de amabilitatea de mai sus.
    si ala e Motu ex... dar cred ca stiai si tu.

    Comment


    • Nu e chiar asa. Prin 2007 le-am dat flit, mi-am luat jucariile si am plecat la alta reprezentanta unde nu se comenta si se aduceau argumente de rahat, in ceea ce priveste uleiul cumparat de mine.
      Din punct de vedere legal, ei nu ai voie sa-ti spuna ce ulei sa bagi ca marca, ci doar ca norme. Renault RECOMANDA, nu obliga.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • stiu, dar asta in romania unde sunt cu zecile. dar vorba lui adil, cate crezi ca sunt in maroc ?
        si daca aia erau mai "arabi" nu te prea intelegeai cu ei.

        Comment


        • Scuze era Motul nu Mobil si sincer ma bucur ca cineva(B997NDL) a inteles cam cum stau lucrurile pe aici.
          Mitosule poti sa ai tu toata atitudinea din lume,aici pierzi garantia daca folosesti alt ulei decat cel recomandat de ei,nu sunt muritori de foame sa le fac eu frica spunand ca ma duc in alta parte,unde?
          darksid3 : sunt de acord cu tine ca nu au voie legal dar asta poate in Europa,alta este treaba in Africa si de fapt asta incerc sa va explic de la inceput,iar chestia cu "RECOMANDA, nu obliga", hahahaha s-o crezi tu! vino si vei auzi cu propriile tale urechi,bafta in continuare si cred ca ma opresc aici pentru ca nu are absolut nici o legatura ceea ce este in Romania cu ce este in Maroc!
          B997NDL : Merci,ai inteles perfect cum sta treaba la arabi,astia au bani ma fac ce vor ei nu ce vrei tu,hai bafta! ca s-a poluat destul si nu vreau asta!

          Era sa uit esentialul : important pentru mine este ca Negruta merge ceas si fac tot posibilul sa ramana asa!
          Last edited by adil; 8 May 2013, 02:14. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Originally posted by adil View Post
            poti sa ai tu toata atitudinea din lume,aici pierzi garantia daca folosesti alt ulei decat cel recomandat de ei,nu sunt muritori de foame sa le fac eu frica spunand ca ma duc in alta parte,unde?
            N-as crede. Citeşte cu atenţie clauzele din carnetul de garantie. Nicaieri nu se vorbeşte despre utilizarea unui anume produs sau piesa; e foarte normal sa se utilizeze piese de origine, dar in privinta uleiului, trebuie respectată doar norma nu firma. In primii ani m-au "dus" si pe mine, dar dupa o discuţie civilizata au acceptat uleiul meu, condiţia era doar cea expusă mai sus; bineînţeles că după ce au vazut ce ulei am adus, mi-au spus "puteam sa va aducem si noi uleiul asta".
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Nu este nici un caz pana acum sa nu bage uleiu adus de tine, ei iti spun (unele reprez) ca pierzi garantia, dar nu iti va scrie scrie absolut niciunde treaba asta
              Se face eventual o mentiune in carnet "ulei adus de client" si se poate trece marca si tipul uleiului, mie asa mi-au trecut.

              Treaba asta nu duce la pirderea garantiei, decat daca doamne fere iti pica motorul si se constata ca a fost din cauza uleiului folosit.

              Comment


              • Cand am facut treaba asta la 3000km au refuzat categoric cei de la reprezentanta. La insistentele mele l-a schimbat dar nu au trecut nimic in carnet.

                Comment


                • Originally posted by IancuMIC View Post
                  N-as crede. Citeşte cu atenţie clauzele din carnetul de garantie. Nicaieri nu se vorbeşte despre utilizarea unui anume produs sau piesa; e foarte normal sa se utilizeze piese de origine, dar in privinta uleiului, trebuie respectată doar norma nu firma. In primii ani m-au "dus" si pe mine, dar dupa o discuţie civilizata au acceptat uleiul meu, condiţia era doar cea expusă mai sus; bineînţeles că după ce au vazut ce ulei am adus, mi-au spus "puteam sa va aducem si noi uleiul asta".
                  continuam o discutie aiurea si ne luam warning-uri. nu intelegeti ca acolo nu e ca aici ?! iarna nu e ca vara. daca dai de vreunul cu atitudinea lui Badr Hari, care e tot marocan, nu cred ca ii vei spune ca esti cetatean european si ai drepturi.

                  Comment


                  • adil, uleiul la diesel e negru si la 5 km dupa revizie , asta nu inseamna ca e prost.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Originally posted by Dodo View Post
                      Cand am facut treaba asta la 3000km au refuzat categoric cei de la reprezentanta. La insistentele mele l-a schimbat dar nu au trecut nimic in carnet.
                      Si eu m-am dus la 7500 km sa schimb oloiu cu MobilS 5W40 (abia am apucat 15000 km sa ma scap de el) n-au comentat (la Arad) doar ca e devreme sa-l schimb.

                      Comment


                      • B997NDL :Mi-a placut tare faza cu Badr Hari,hahaha,idolul marocanilor,sa creada fiecare ce vrea,eu am spus doar adevarul despre ceea ce se intampla aici si gata am terminat,bafta mare la toti!

                        Comment


                        • amice adil,
                          In locul tau cand am vazut ca uleiul s-a facut ciorba il schimbam cu ce vrea muschiul meu la primul service. Si impacam si camila si curmala. Ca nu ti-or fi sigilat morocanii capota.
                          [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                          Comment


                          • Unii dintre voi nici macar nu cititi cu atentie ce scrie omul si vorbiti si voi ca sa nu taceti,unde ai citit tu(vi_escu) ca eu am continuat sa merg cu masina asa,am schimbat uleiul in urmatoarele 10 minute,da ma rog.......va rog frumos nu mai dati comentarii pe subiectul asta,gata,vorbiti de altceva,uitati ca am postat aici,chiar i-mi pare rau ca am postat,respect pentru cei care au reusit sa inteleaga situatia!

                            Comment


                            • Originally posted by adil View Post
                              la care eu le-am spus ca prefer sa-mi fac schimbul singur in aceste conditii. Am renuntat la garantia de un an si jumatate si de atunci...
                              Degeaba citesti cu atentie, vezi ca nu te-ai prins! Schimbai uleiul fara sa renunti la garantie, oricum nu aveau de unde sa stie morocanii ce ia facut tu. Dar deh....
                              [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                              Comment


                              • Cine imi recomanda si mie un ulei bun 5w40?
                                AG 16 Y M A

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google