Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La MOBIL 1 New Life 0W40 am observat ca pe unele bidoane scrie "Fully Synthetic" iar pe altele "SHC Synthese Technology" , care-i faza? (stiu ca SHC e o tehnologie "marca" MOBIL dar de ce nu scrie pe toate bidoanele la fel?)

    Comment


    • Tara care-l produce coincide sau difera?

      Comment


      • Ar trebui sa conteze asta din moment ce vorbim de acelasi produs?

        Comment


        • Nu e bre. Astia de la Mobil au tot schimbat ambalajul de-a lungul timpului, asta e explicatia.

          Eu, de exemplu, cumparasem la oferta ambalajul cu "supersyn" iar pe piata deja aparuse ala cu SHC Synthese Technology.
          Last edited by vitriol; 19 March 2014, 20:19.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • deci s-a lamurit treaba...un upgrade de eticheta

            Comment


            • Vitriol, inseamna ca oferta a implicat si cel putin 1 an de depozitare sau stat pe raft...

              Comment


              • Evident ca da. Scria si pe bidon ca era produs cu 1.5 ani in urma.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Atata timp cat e sigilat si se incadreaza in perioada de valabilitate nu vad nici o problema.

                  Comment


                  • Nici n-am spus c-ar fi, pe eticheta scrie ca are 5 ani de la data fabricatiei termenul de valabilitate la depozitare.

                    Comment


                    • azi, in cora militari, mobil new life era 190 de lei, sau ceva mai putin. iar elf evo sxr 5w40 cel nou 201 lei, elf evo nf 5w40 204 lei. cum dracu' ?! am facut si poze. o sa le postez intr-o zi. luand-o dupa pret, elful meu ii da clasa mobilului new life. au innebunit astia...

                      Comment


                      • Originally posted by B997NDL View Post
                        evo sxr 5w40 cel nou 201 lei
                        cum arata asta nou? probabil nu mai scrie "synthetic technology", scrie doar "synthetic", hop cu pretu'-n sus

                        Da' adevaru-i ca nu te-ai dus si tu sa te uiti la uleiuri decat la aia mai scumpi...cora e de lux, preturi mai mari decat la carfura, ocean, real ( intre timp a devenit tot ocean si asta), selgros, metro.

                        Comment


                        • uite asa arata gama. e si ala printe ele.


                          vad ca la astia e 127 de lei.

                          dar nu mai inteleg nimic... vad ca a disparut norma RN710.
                          eu ce mai bag in motor.
                          nu iau ulei din cora. am aruncat un ochi.

                          Originally posted by Kojak View Post
                          cum arata asta nou?
                          ...........................
                          Last edited by B997NDL; 20 March 2014, 00:38. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by B997NDL View Post
                            dar nu mai inteleg nimic... vad ca a disparut norma RN710.
                            eu ce mai bag in motor.
                            dacia oil, ce sa bagi si tu...ca ala sigur are norma RN710, daca tot te cramponezi de norma aia
                            are RN0700, elfu nou, nu te satisface?
                            Last edited by Kojak; 20 March 2014, 00:45.

                            Comment


                            • ba are si RN710, dar erau aia boi.

                              Comment


                              • ai vazut dom'le, good old elf evo nu te dezamageste chiar si cu facelift-u' la bidon!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google