Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si cum eu torn 3 litri in motor.... nu ma ajuta.
    La litru e 50 lei, deci 3x50=150- 40 lei schimbul= 110 lei
    Eu spun ca-i ajuta pe cei din Iasi.

    Comment


    • Corect! De ce sa cumperi 4 litri si sa nu mai platesti schimbul de ulei? Mai bine cumperi 3l si platesti schimbul.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Nu platesti schimbul nici daca achizitionezi doar 3 litri.

        Comment


        • Originally posted by B997NDL View Post
          cel dat afara avea 11000 km si inca mergea foarte bine.
          Cum ţi-ai dat seama?

          Comment


          • Originally posted by 827sam View Post
            E clara situatia domnule einstein, matale tii cu ursul. Una e sa nu vrei sa pui mobil in masina si alta e sa gasesti tot felul de scuze ca sa ajungi tot la elf.
            Si daca torni in ea 3, ce ? Iti ramane 1 litru pentru schimbul urmator.
            Stai tu calm, cand turnam eu mobil in masina nu scriam pe forumul asta. Si prin 2007 ii recomandam lui Dr mke uleiul asta si facea autostrazile ungariei cu 4300 rot/min la 35 de grade afara.
            Doar ca la a mea caut acum ceva mai ieftin, ceea ce elful este. Poate gasesc Motul 0700-0710 mai ieftin, vedem.
            Da vitiroale, e o idee super sa ma duc la iasi pentru un schimb de ulei. Am vineri drum la suceava, crezi ca merita ocolul?
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Pai asa zi, nu ca nu merita pentru ca tu pui doar 3 litri.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Eu pun doar 3 litri si iese comanda sub 100 de lei, nu merita sa comand online de acolo. Mai caut o oferta la augsburg, norauto ceva pe aci, ca astia nu au ulei asa vechi si am incredere ca e ce trebuie.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Originally posted by einstein1984 View Post
                  ca astia nu au ulei asa vechi
                  Vechi? Ulei vechi? Dar cand e produs, acum 10 ani?

                  Uleiul poate sa stea sigilat in raft si 5 ani.

                  Comment


                  • Pai asta zic, sa stea in raft la ei, nu la mine in masina. Eu vreau mai proaspat.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Lu' nea ainstain ii place sa trolleze oricand, cu orice ocazie.
                      Aste e, ne-am obisnit cu el...e de-al casei.

                      Pe bidonu' meu de 4L cumparat (de pe site-ul uleideulei.ro) in mai a.c., scrie ca e produs in septembrie 2013.
                      La 7-8 luni de zile, e destul de proaspat?
                      Cand sunt produse oloiurile alea de la nerdauto, tare-s curios?
                      Daca tot lucrezi la ei, poti sa ne zici?

                      Comment


                      • Originally posted by Ampt View Post
                        Cum ţi-ai dat seama?
                        dupa sunet... si intre degete se simtea foarte uleios.

                        Comment


                        • nea skendenberg, mergi si te uita ca sunt in raft nu ascunse in depozit.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • ndl-ule, pe unde umblasi, fusesi la mare, ha?

                            io inteleg ca de la o varsta incolo folosesti mai mult dejtele ...da' nu si ptr. testarea oloiului. asa faceau mesterii la ciclop pe vremea lu' ceao

                            Comment


                            • am si eu o intrebare usor off topic, dar va rog sa ma ajutati.
                              femeia are in C4 uleiul din 2012, dar nu cred ca a facut 3000 km cu masina. sincer, nu cred ca are nici o mie. ar cam trebui schimbat, sau merge si la anul ? ulei schimbat la reprezentanta din baneasa. daca nu ma insel e elf sau total. parca asa tin minte. multumesc pentru intelegere si iertati-mi off topicul.

                              "Cogeache", serios , masina suna frumos. il mai lasam, dar am prins un mecanic gratis, orieten de aici, de la Orastie.
                              Last edited by B997NDL; 19 August 2014, 16:42.

                              Comment


                              • Schimaba-i bre oloiu' la C4, nu te calici la bani
                                Chiar daca n-are km, zace de cca. 2 ani in motor, e pacat de el (motor).
                                Daca nu mai are garantie, il schimbi la orice service / baraca de cartier, mai mult de 30-40lei nu te costa manopera.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google