Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @k9k2009
    Sper sa-ti fie utile aceste informatii.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Am folosit pana acum la schimburile de ulei norma 5w40, daca merg la urmatoarea revizie cu 5w30 este vre-o problema?
      Last edited by IancuMIC; 1 October 2014, 11:10. Reason: corectare

      Comment


      • 5w40 e vascozitatea uleiului, nu norma.
        Nu-i absolut nicio problema sa folosesti 5w30, chiar e recomandat.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Despre Repsol Competition 5w40 Logan 1,4 nu vb.nimeni astept pareri,eu sunt multumit.

          Comment


          • Am prins o oferta buna pentru uleiul LUKOIL GENESIS LUKSINT.
            Nu am nici o informatie despre uleiurile fabricate de lukoil.
            Ce parere aveti ? E ok sa-l pun pe logan 1.4 100.000 km an 2005 ?
            My Ride ! B - 29 - TmT

            Comment


            • la ce bani il iei?

              Comment


              • Din ce vad are aprobare Renault RN 0700, 0710.
                Tu vrei sa folosesti un ulei despre care habar nu ai?
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • si urmeaza raspunsul: "merita pentru pretul a 5 litri de benzina sa bagi un ulei prost ?"
                  nu ca n-ar avea dreptate Kojak, are perfecta dreptate, dar se cam repeta.

                  acum depinde daca e 5w40 sau 5w30. ultimul vad ca n-are aprobare renault.
                  Last edited by B997NDL; 1 October 2014, 21:33. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Dupa cum bine a postat link-ul catre uleiul Lukoil , Domnul @IancuMIC , nu vad care ar fi problema cu acest ulei cum ca ar fi prost , eu vad ca dispune de mai toate aprobarile importante ale fabricantilor de automobile , daca ai gasit o oferta buna eu zic sa-l cumperi.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Originally posted by B997NDL View Post
                      nu ca n-ar avea dreptate Kojak, are perfecta dreptate, dar se cam repeta.
                      asa e bre nea-belea-o de la o varsta incoa'...da' tu ar trebui sa stii mai bine.

                      ...deci pana la urma, cat costa luckoilu ala?

                      Comment


                      • E moka. Trebuie doar sa alimentezi de minim 250 lei de la statia asta intre 29 septembrie si 5 octombrie.

                        Atentie: sunt disponibile doar 50 de bidoane de 4 litri pe zi. Cel mai bine ar fi sa alimentati dupa 12 noaptea ca sa prindeti.

                        Pe langa Lukoil 5w40, se mai dau si bidoane de 4 litri Lukoil 10w40 daca alimentati cu GPL de minim 80 de lei. Astea sunt maxim 20 pe pe zi.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Originally posted by prometheus View Post
                          nu vad care ar fi problema cu acest ulei cum ca ar fi prost ,
                          ma rog, mai degraba "no name" si prost in comparatie cu cele gen castrol edge, mobil new life, motul.... whatever...

                          Comment


                          • si ptr. mobil 1 NL 0w40, unde si de cat tre' sa alimentez ca sa-l iau moka...nimeni, nimic?

                            Comment


                            • Daca si alea sunt uleiuri ... inchidem taraba si ne ducem la somn.
                              Probabil le vor lua taximetristii pentru care chiar nu conteaza ce pun in masina, e bun orice.
                              M-as duce sa iau cateva bidoane sa-l dau pe gardul de lemn de la tara, dar e departe de mine ...
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • decat d-ala dat pe gardu' de la tara, mai bine mobil 1 d-ala ars din motoruu' tau, dupa 15 mii parcursi cu el. sigur e mai bun!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google