Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am sa fac un schimb cu Mobil 1 0w40 sa vad cum se comporta si revin cu impresi ...
    Cu stima Mihai ...

    Comment


    • Câți km are mașina?
      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

      Comment


      • Originally posted by Mihai_67 View Post
        masina 1,4 \9,6 ani/58500 km ...
        Cu respect Mihai .
        iaca, na...
        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

        Comment


        • Originally posted by B997NDL View Post
          de la ce magazin ?153 cu schimb gratuit ?!
          pe uleideulei e mai scump. deci pretul e bun si vad ca au transport gratuit.

          http://uleideulei.ro/mobil-new-life-...tri-p-543.html
          Vii la Iasi?
          Te duci la Autocenter la magazin sau direct la service-ul lor, care are si el magazin.
          Beneficiezi de schimb gratuit ulei si filtre, bonus verificare tren rulare +stand de frane la statia lor ITP.
          Nu merita sa ma murdaresc sa schimb eu uleiul cand altii ti-o fac moca, plus ca verificarea masinii nu o poti face la trotuar tragand de roti, comparativ cu un stand cu platane.

          Comment


          • Asta da superoferta.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Vii la Iasi?
              Te duci la Autocenter la magazin sau direct la service-ul lor, care are si el magazin.
              Beneficiezi de schimb gratuit ulei si filtre, bonus verificare tren rulare +stand de frane la statia lor ITP.
              Nu merita sa ma murdaresc sa schimb eu uleiul cand altii ti-o fac moca, plus ca verificarea masinii nu o poti face la trotuar tragand de roti, comparativ cu un stand cu platane.
              asa este si la norauto, dar nu la 155 lei/ 4 litri de new life. ci la vreo 200 si peste.

              Comment


              • Astia de la norauto cam exagereaza. Piese de calitate slaba si manopera scumpa. De la inceput aveau oferte de uleiuri cu schimb inclus.

                Comment


                • Originally posted by Mihai_67 View Post
                  Curiozitatea ma face sa incerc Mobil 1 vad ca e foarte apreciat , problema este ca nu prea fac km multi timp de un an in medie 6000 de km , asta inseamna sa fac schimbul o data la 1,5-2 ani o fi bine sau merg cu el un singur an ...
                  Nu se pune problema pretului ..
                  Cu stima.
                  Cel mai probabil nu vei simti nici o diferenta.
                  Daca dai talpa ocazional si mergi asa de putin/an nu prea vad de ce sa bagi un ulei mai scump, nu face nici o minune.

                  Comment


                  • Este adevarat masina este folosita in scop familial concediu, pescuit, nevoi personale in general asfalt si drumuri lungi la servici am transport gratuit ..
                    Vitezoman nu sunt merg linistit la drum si legal cel mai tare a mers masinuta pe autostrada cu 120 km pe ceas asta este eram curios daca o sa simt vreo diferenta intre uleiuri !
                    75% din km sunt facuti in sezonul cald .
                    Cu stima Mihai.

                    Comment


                    • La 59.000 km poți să pui liniștit și Mobil1 5W30 ESP formula, e la fel de bun și-l poți găsi la ofertă. La celălalt să te gândești după suta de mii de km. Bine, asta nu-nseamnă că acum ți-ar distruge motorul.
                      Iar cei ce-ți recomandă uleiuri mai ieftine, dar OK pentru Logan, au și ei dreptate. Personal pun Mobil 1 (5W30, cu suta de mii de km atinsă) numai și numai pentru faptul că schimb mai rar. Probabil că per total ieși tot pe-acolo cu banii.
                      Last edited by ursamajor; 23 October 2015, 17:02.
                      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                      Comment


                      • Vreao o recomandare :
                        Vreau sa schimb uleiul si nu mai am rabdare sa mai caut date tehnice
                        - km la bord 104.000, mers sportiv, mai mult sprint pe distante scurte,
                        - max. 15.000 km pe an
                        - Istoric uleiuri: Elf 900 SRX, Castrol (Magnatec, Edge)...iar Elf 900 SRX
                        - pana am schimbat cu Edge(acum 2 ani) motorul nu papa ulei. Acum papa cam din toata gama.
                        Parca as incerca si altceva, nu stiu, as vrea recomandare:

                        Mobil 1 ESP
                        Lyqui Moly (Toptec sau Synthoil)
                        Elf 900 SRX
                        Castrol Magnatec
                        .....
                        .....

                        Multumesc

                        Comment


                        • Incearca M1 New Life 0w-40 poate cu asta ai noroc si nu-l haleste imediat.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • Recunosc ca la mers de om normal cu max 3000 ture nu il papa.....da eu nu prea is normal

                            Trimis de pe al meu LG-D620 folosind Tapatalk

                            Comment


                            • ia un 0w40 ca e mai rezistent
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Originally posted by mike26ro View Post
                                - Istoric uleiuri: Elf 900 SRX, Castrol (Magnatec, Edge)...iar Elf 900 SRX
                                - pana am schimbat cu Edge(acum 2 ani) motorul nu papa ulei. Acum papa cam din toata gama.
                                Parca as incerca si altceva, nu stiu, as vrea recomandare:
                                Ravenol VSI 5W40. In 2 schimburi de 15.000Km presarate cu forje nu a papat deloc. De abia intre 17.000Km si 19.000Km a furat un 1-2mm pe joja. Parca.

                                Acum folosesc Ravenol VST 5W40 dar asta e mai subtire la cald fata de VSI (12,9 vs. 14) si nici nu am Km multi cu el.

                                Sau un 0W40.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google