Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aris este ok M1 0w-40 , l-am folosit si eu , am fost destul de multumit de el , la vremea respectiva imi era teama (imi este si acum) de provenienta uleiului , inca stau in dubii daca sa revin la el sau sa raman in continuare pe Elf SXR 5w-40.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • Elf de ce n-ar fi contrafacut?

      Comment


      • Posibil sa fie si Elf-ul contrafacut pe la noi prin tara insa mie flaconul de 4 L de M1 0w-40 NL nu mi-a inspirat increderea ca fiind un ulei "O.E.M." de la mama lui (Exxon Mobil).Asa sunt eu mai nebun

        Voi lua flaconu de 1 L ca ala imi inspira incredere
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • In retelele mari de magazine e putin probabil sa gasesti M1 contrafacut.
          Asa, cu gandirea asta, sa stii ca s-au gasit si piese de avion contrafacute cumparate de la furnizori mari. Ce faci, iti prepari propriul ulei?

          Comment


          • @Prometheus, intre bidonul de 4litri si cele 4 buc a fost diferenta de 4 lei, eu nu cred ca este contrafacut, mere prea bine motorul cu el, in lus si consumul mediu a mai scazut.

            Comment


            • Colegul nostru zice ca:
              Originally posted by McDan View Post
              Ulei motor Renault EVOLUTION RN-TECH 5W40 5L 7711584308 este acelasi- are aceleasi proprietati cu EVOLUTION 900 SXR 5W-40 5l

              Renault EVOLUTION RN-TECH 5W40 http://www.lubadmin.com/upload/produ...ng_44/8993.pdf

              EVOLUTION 900 SXR 5W-40 http://www4.total.fr/asia-oceania/au...5W40%20TDS.pdf.

              Comment


              • M1 5w40 la mine a consumat ulei. Cam 1cm pe joja in 5-6000 km.cu elful 5w40 care l.am folosit atatia ani nu consuma deloc.
                Care să fie cauza?
                Masina are 88.000 km 1.6 mpi an 2007
                Last edited by bibanu1001; 8 May 2017, 11:23.

                Comment


                • Nu exista M1 5w40

                  Ori este M1 0w40, ori este Mobil ( nu mobil 1 ) x1 5w40

                  Cauze pot fi multiple....de la scurgeri pe la buson, filtru, simeringuri etc pana la "arderea" acestuia.....

                  Comment


                  • Este, dar probabil ca nu are asa ceva, ci M 3000 5w40.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Originally posted by Hirayama View Post
                      Nu exista M1 5w40

                      Ori este M1 0w40, ori este Mobil ( nu mobil 1 ) x1 5w40

                      Cauze pot fi multiple....de la scurgeri pe la buson, filtru, simeringuri etc pana la "arderea" acestuia.....

                      Scuze am gresit eu.M1 0w40 despre asta era vorba.La arderea lui ma gandesc si eu,scurgeri nu sunt am verificat inclusiv pe la capacul distributie.
                      Last edited by bibanu1001; 8 May 2017, 11:47.

                      Comment


                      • Nu-i exclus sa-l arzi - as zice sa completezi si sa urmaresti din nou

                        Se poate intampla, nu inseamna ca e prost uleiul - cauze pot fi multe de la contrafacut la prob mecanice....

                        Ai verificat daca scoti fum albastru ( sau negru) dupa o frana de motor mai lunga?

                        Mr k : da, stiam de ala dar nu cred ca au adus in romania ...sau...

                        Comment


                        • Am completat acum 1 luna 600ml.
                          Am să revin cu un coment peste cateva mii de km.
                          Multumesc mult!

                          Comment


                          • Vezi amestec sarac. Eu cand aveam gaz pe loganul vechi imi manca ulei la forje.
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Originally posted by 827sam View Post
                              Eu cand aveam gaz pe loganul vechi...
                              Ce mah, ai avut și logan nou?

                              Comment


                              • Am primit cadou un bidon de 5l de ulei Lexus Engine 5w-40.
                                Ar merge la Loganul meu?
                                Pana acum am folosit Dacia si Elf 5w-30...
                                Ce parere aveti?
                                Attached Files
                                Logan 1.2 16v 2012

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google