Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si cand tragi linie tot un logan de 2000 euro e
    eu as incerca triax
    in logan am pus aral 5w40 si in megane elf 5w40 dupa tot felul de incercari...
    mai am de incercat wolf

    Comment


    • Originally posted by sorin1983 View Post
      si cand tragi linie tot un logan de 2000 euro e
      Ești generos, aș putea zice!
      Dacă nu o sa fie disponibil pana saptamana viitoare, când o sa fac niște drumuri mai lungi, o sa bag tot M1 0w40.

      Comment


      • Daca as incepe sa bag laudatul Mobil 0w40 in 1.6_16v personal la 145.000 km, ar fi vreo problema? Pana acum a mers doar cu Elf 5w40 sau 5w30 ocazional.

        Comment


        • Nu, fara probleme

          Comment


          • Originally posted by andreyi View Post
            Daca as incepe sa bag laudatul Mobil 0w40 in 1.6_16v personal la 145.000 km, ar fi vreo problema?
            Singura problema ar fi ca laudatul M1 e mai scump decat nelaudatul Elf.

            Comment


            • N-ar fi o problema pretul, cred ca incerc la schimbul urmator.

              Comment


              • Va rog o parere,a folosit cineva acest ulei Mobil Super™ 3000 X1 5W-40 si daca a fost multumit de el?Multumiri.
                KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                Comment


                • Eu am avut un schimb, imediat dupa Elf si Castrol.
                  Am fost multumit de el, un ulei decent. Apoi am zis sa incerc si Mobil1 0w40 si am ramas la el.
                  Altfel, continuam cu M 3000 5w40.

                  Comment


                  • Am inteles,ms frumos,eu oscilez intre acel Mobil si Motul 8100 X-cess 5W-40.
                    KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                    Comment


                    • De Motul ala n-am auzit lucruri tocmai ok. Umbla vorba ca face sludge.
                      Mai bine Mobil...

                      Comment


                      • ok,ms,atunci asa sa fie.
                        KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                        Comment


                        • De la Motul, 300V Power cred ca e singurul pe care l-as alege...insa daca stau sa ma uit la pret, la aceasi bani sau chiar o idee mai ieftin, gasesti uleiuri mult mai bune, esterice adevarate.

                          Comment


                          • Originally posted by burtosu View Post
                            Am inteles,ms frumos,eu oscilez intre acel Mobil si Motul 8100 X-cess 5W-40.
                            Eu am trecut de la Valvoline Synpower 5w40 la Motul 8100 x cess 5w40 (dar in diesel) si nu-s multumit de el. la urmatorul schimb revin la valvoline
                            Cainele care latra nu musca!

                            Comment


                            • De ce? Poti detalia?

                              Comment


                              • Originally posted by burtosu View Post
                                Va rog o parere,a folosit cineva acest ulei Mobil Super™ 3000 X1 5W-40 si daca a fost multumit de el?Multumiri.
                                Ca e bun, ca nu e bun, numai in teste de laborator iti dai seama. In rest cam orice ulei iei 5W40 isi face treaba, toate au norme care trebuie sa le indeplineasca.
                                Subiectiv vorbind, eu dupa 7500 km l-am dat jos, fiind masina slab antifonata piticii de pe creier nu mi-au dat pace.
                                In forje (repetate) auzeam un zgomot metalic care m-a determinat sa renunt la el.
                                Poate ca a fost si motorul prea nou (sub 10000 km cand l-am bagat) si nu s-a pretat la acei km, dar nu l-am mai folosit (am mers apoi multe schimburi cu M1 ESP 5W30, foarte bun ) .

                                La Skode si Mercedes-uri il baga ca ulei de schimb la revizie, deci nu poate fi de ultima speta.

                                Daca bugetu nu permite sa dai aproape dublu pe un M1 0W40 (daca vrei musai Mobil) se poate trai bine si cu asta, iti raman bani si de filtre.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google