Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut, la mine e putin alta culoare, ulei folosit Castrol C3, de 10 ani doar asta.
    Attached Files

    Comment


    • La cati km schimbi uleiul ?
      Banuiesc ca-l rulezi minim de 15.000 de km este ?
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Are o nuanta de Marte...

        Si la mine arata exact ca la Hirayama, auriu, fara depuneri.
        Last edited by Kojak; 28 May 2017, 22:02.

        Comment


        • Ce reprezinta petele alea din zona incercuita de mine?

          Intreb, pt. ca si eu am asa ceva.
          Attached Files
          Last edited by vitriol; 29 May 2017, 08:59.

          Comment


          • La 1.4 am avut asa: uleiul din fabrica 15k km. Dupa care am bagat: Mobil 10W40, Elf 5W30, Aral 10W40, Aral 5W40, Castrol 5W40, Elf 5W40, Mobil 10W40, Mannol 5W40 (unele cate 2-3 schimburi). Dupa toate astea motorul arata asa:
            Attached Files

            Comment


            • schimb uleiul o data pe an in decembrie de regula, iar la km 12000 - 15000.

              Comment


              • intre valvoline syn power 5w40 si valvoline 5w40 xtreme mst c3 cam care ar fi mai dezirabil? pe fise, surprinzator pt mine, sta mult mai bine syn power decat mst c3. ambele au creditarile rn 0700, asta in caz ca cineva mai avea impresia ca c3 nu se impaca cu motoarele rn
                Attached Files

                Comment


                • De ce te bagi pe Valvolina, M1 nu te mai satisface?

                  Comment


                  • Deh, omul se obisnuieste cu binele si vrea putin adrenalina.
                    Ca Charles de Wales, cand lasa palatele din England si vine sa stea la bordei prin Ardeal.
                    Numa' ca la bordei sta cateva zile, tot la palate se intoarce sa-si duca traiul.
                    Last edited by mr.K; 29 May 2017, 08:54.

                    Comment


                    • nu e vb ca nu ma satisface M1, dar cum spunea si monsieur Kojak, m-am cam obisnuit cu binele si vreau mai binele binelui daca se poate

                      Comment


                      • Atunci baga RedLine. Monseur Kojak zicea ca e cel mai the best.

                        Comment


                        • Originally posted by cristi.... View Post
                          nu e vb ca nu ma satisface M1, dar cum spunea si monsieur Kojak, m-am cam obisnuit cu binele si vreau mai binele binelui daca se poate
                          Te-ai incurcat in "K"-uri

                          Ai vrut sa spui ca mosieur K a spus treaba asta...da' nu mai conteza, las-o asa cum a cazut.

                          Comment


                          • Mere motorasul cu Valvolina...toarce
                            Last edited by prometheus; 29 May 2017, 22:21.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • am fost prea obosit



                              ideea e ca fie m-am obisnuit sau nu stiu, dar personal nu prea m-a dat pe spate cu absolut nimic acest m1 esp formula 5w30 (si de la inceput am spus asta, de cand l-am turnat pt prima data, ca nu e nici o diferenta fata de dacia oil, sau extrem de fina si subiectiva ). un ulei mediocru. de asta vreau sa incerc si altceva

                              am mai vazut un havoline nou, i-au tot facut reclama dar nu mai stiu cum ii zice

                              prods sau ceva de genu

                              as fi schimbat uleiu mai repede, luna asta, dar am bagat deja 22 de mil in ea acu asa ca.. 2 sapt mai poate astepta ) oricum, are numai 6500km la activ uleiu, nu-i un capat de tara
                              Last edited by cristi....; 29 May 2017, 22:23.

                              Comment


                              • Io nu inteleg de ce nu vrei sa incerci si M1 NL 0W40? Nu te incanta deloc?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google