Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uite, eu îmi recunosc public ignoranța: habar n-aveam unde se fabrică uleiul Dacia Oil.
    Bine, ca să fiu sincer, nici n-am avut insomnii din cauza asta...
    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

    Comment


    • s-a discutat atat de mult pe aici despre asta, incat numai daca erai plecat din tara intr-un loc fara net n-ai fi stiut.

      Comment


      • Si totusi, am fost in tara, cu tot net-ul pravalit gramada pe mine!
        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

        Comment


        • Originally posted by Cherubino View Post
          ...habar n-aveam unde se fabrica uleiul Dacia Oil...
          Pentru ca nu te-a interesat uleiul respectiv. Pe fiecare il intereseaza unde se fabrica ceea ce foloseste (zic si eu...).

          Comment


          • Pai nici Elf-ul 10W-40 pe care-l am in motor de o saptamana nu stiu unde este fabricat. Cand ajung la masina o sa ma uit, ca am in portbagaj bidonul cu ce a mai ramas din cei 4 l dupa turnarea in motor.
            Tot asa n-am stiut nici Elf 5W-40 unde e fabricat.
            Doar de Luminatia-Sa Ravenol stiu ca e din Nemtia, ca scrie clar pe bidon.
            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

            Comment


            • Elf-ul din service e facut tot acolo.
              Un exemplu:
              Si pe mine m-a dezamagit Ravenol.

              Comment


              • Mecanicul meu mi-a zis clar, Ravenol = porcarie, merg pe Castrol

                Comment


                • Am avut si eu o aventura cu Castrol. M-am linistit. Mai ok elf .

                  Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Am pozat bidonul de Elf 10W-40. Fabricat la Total Lubrifiants-Franța.
                    Legat de „aventuri” cu diferite uleiuri, m-am lecuit. Nu mai vreau să aud de niciun ulei mult-lăudat pe-aici, fie că e Ravenol, Castrol, Mobil 1, sau alte mărci cu toate osanalele asupra lor. Deocamdată am mers deja 220 km cu Elf-ul 10W-40. Comportamentul motorului e bun, nivelul pe jojă, momentan constant.20180623_182650.jpg

                    20180623_182701.jpg
                    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                    Comment


                    • Fabricat la Total Lubrifiants-Franta.
                      Total e franceza, uleiul e fabricat tot la BV. E posibil sa scrie pe el "made in u.e." (sau e.u.). Sa te mai uiti o data.

                      Comment


                      • S-ar putea să scrie „Made in EU”, parcă așa rețin. La ora asta mi-e lene să cobor din nou în parcare să mă uit la bidon. Până la urmă mă bucur despre orice produs al unei firme de prestigiu fabricat în România, pentru că asta înseamnă că niște conaționali de-ai mei primesc un salariu în țară, fără să fie nevoie să-și ia lumea în cap. Singurul regret este că nu apar și în zona mea astfel de oportunități.
                        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                        Comment


                        • Foarte bine punctat.

                          Comment


                          • ...mă bucur despre orice produs al unei firme de prestigiu fabricat în România, pentru că asta înseamnă că niște conaționali de-ai mei ...
                            Asta este un alt motiv pentru care o sa folosesc tot Dacia Oil (sau Elf, am vazut ca e mai ieftin ).
                            Parteneriate ale grupului Total
                            TOTAL ROMÂNIA, afiliată a grupului TOTAL, liderul European în rafinare și unul dintre cei mai mari producători de lubrifianți auto și industriali din România... ...România este prima țară care comercializează gama ELFEVOLUTION, urmând ca produsele să fie prezente și la nivel internațional până la finalul anului.
                            sursa.
                            Last edited by Fanez; 23 June 2018, 21:39.

                            Comment


                            • Cherubino, ce s-a intamplat de nu vrei sa mai auzi de Ravenol? Din cate imi aduc aminte, ultima data ai cumparat un bidon de 5 l si urma ca acum sa mai cumperi un litru si sa mergi in continuare cu acest tip de ulei.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • vitriol,
                                Da, ai reținut bine, așa era planul, dar între timp situația a evoluat nefavorabil. De la mesajul cu nr. 14201 încoace e toată discuția.
                                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google