Masina Pe Tester

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masina Pe Tester

    Daca aduc masina la tester ce defectiuni imi arata? Doar la motor/electrica sau la ambele? Imi arata si defectiunile de la piese ex: amortizoare, capete de bara, planetare, etc.
    Si daca se poate sa imi mai spuneti unde pot gasi un tester bun in Constanta.

  • #2
    Originally posted by jruru View Post
    .....
    Imi arata si defectiunile de la piese ex: amortizoare, capete de bara, planetare, etc.
    Si daca se poate sa imi mai spuneti unde pot gasi un tester bun in Constanta.
    In niciun caz
    Un tester bun gasesti la baietii care se intalnesc in fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat.
    [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

    Comment


    • #3
      diagnoza deteteaza eventuale probleme vazute de senzori.

      pentru amortizoare existe test special la service. Capetele de bara se ridica masina pe elevator sau cric si se trage de roata daca are joc se verifica de unde cap de bara sau bieleta (jocul in directie este sesizabil in mers la gropi troncane in momentul impactului, cam greu sa te prinzi daca te-ai obijnuit ca asa e "bine")
      La planetare nu stiu ce sa verifici... cat timp nu ai vaselina/ulei pe la niciun burduf nu ai treaba, Etc nu mai stiu dar cu siguranta daca dadeau un search pe goagal gaseai mult mai repede si mai usor raspunsurile

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google