Vreau Sa Schimb Scaunul De La Sofer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vreau Sa Schimb Scaunul De La Sofer

    Nu e nici un moft, trebuie sa ma credeti. Dar dupa 17 000 km in juma de an, piciorul drept isi cere tributul
    Dupa mai mult de jumatate de ora de condus incepe sa ma doara de la sold in jos, pana amortesc.
    Am incercat toate variantele, corpul inclinat stanga dreapta, scaunul inaltat, coborat, inainte, inapoi, etc . Numai leacuri babesti nu am incercat pentru ca nu stiu, asta poate ma indrumati voi ....

    In principiu vreau sa il schimb, cu unul care are sezutul ceva mai lung. Sau na. Orice alt scaun, numai de logan sa nu fie. Ca am mai condus destul de mult si pe alte masini si nu am avut problema asta. Stiu ca majoritatea va adaptati fara probleme, dar nah, ce sa ii fac ?

    Astept sfaturi, ce fel de scaun s-ar potrivi, la ce trebuie sa fiu atent (patine, distante intre patine, etc) cam cat ajunge un scaun la dezmembrari? (o suma medie, ca si idee)

    Multam
    Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

  • #2
    Asa patesc si eu ...... Chiar ma doare si spatele
    Eu am pus o pernuta ca bunicu la caruta
    sigpic

    Comment


    • #3
      Cauta pe la dezmembrari scaune de Megane, Clio III, Modus. Eventual roaga-l pe vanzator sa-l probezi inainte.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        Dar ca si pret aveti idee ?
        Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

        Comment


        • #5
          Pana in 300 lei.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Si eu sunt direct interesat de aceasta problema,nu ca as avea probleme dar vreau sa le schimb
            sigpic........restul e NoSpeedLimit

            Comment


            • #7
              Adevarul e ca dupa cateva sute de km condusi te cam dai jos cocosat. Poate la modelele viitoare o sa fie altfel.Sa auzim numai de bine
              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

              Comment


              • #8
                Andrei: scaunele mentionate de tine sunt compatibile cu cele de logan?
                Merci

                Comment


                • #9
                  90% da, dar depinde distanta dintre sine. Oricum, se pot lua numai pernele si se pun pe armatura existenta.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by andrei View Post
                    Cauta pe la dezmembrari scaune de Megane, Clio III, Modus. Eventual roaga-l pe vanzator sa-l probezi inainte.
                    aveti grija ce scaune luati, ca la logan astia d ela renault au facu t o ingineria la scaune motiv pentru care sina din dreapta e mai sus decat cea din stanga, motiv pentru care 99% din scaune nu se poatrivesca, sau daca se potrivesc veti sta intr-o parte.
                    Fuarte Nervos !!!

                    Comment


                    • #11
                      Aoleu. Chiar asa ?

                      Am fost si m-am interesat la un dezmembrari si pt 2 scaune megane mi-a cerut 5 milioane
                      Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

                      Comment


                      • #12
                        Cred ca era mai bun un "Cruise controll"
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • #13
                          Si eu trebuie sa fac ceva cu scaunul soferului, adica al meu... L-am dat in fata (la maxim) ca sa ajung bine la pedale, dar ma tot lovesc la genunchi... Nu stiu ce sa fac sa stau si eu mai confortabil.... Dupa ce conduc 300 km ma apuca durerile de spate...

                          Comment


                          • #14
                            Pozitia confortabila este atunci cand, apesi pedala de ambreiaj piciorul fiind drept!Nici mai mult nici mai putin!Nici sa stai pe spate rau nu e bine!
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #15
                              @bluee: Daca aveai reglaj pe inaltime, atunci poate era mai bine.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google