Vreau Sa Schimb Scaunul De La Sofer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Am condus un volvo zilele trecute si m-a surprins scaunul, in sensul ca era mai "adanc", adica stateam mult mai jos fata de loganul meu.... Ajungeam bine la pedale si stateam foarte confortabil..Vreau si eu asa un scaun la ZNU-ul meu!@!!!!

    Comment


    • #17
      Si eu am fost in Istambul cu masina.Dupa vreo 15 ore de condus pur si simplu mi-a amortit piciorul pe acceleratie.Trebuie schimbat scaunul,dar ce varianta am?
      sigpic
      TM 01 DEO

      Comment


      • #18
        Ne poate da cineva detalii ce scaune se potrivesc pe logan?

        Comment


        • #19
          In mare parte poti adapta cam orice scaun doresti. De Audi, Vw, Skoda, scaune sport orice. Mai intai gaseste un scaun sau niste scaune(daca vrei sa-l schimbi si pe cel din dreapta) care sa-ti placa iar apoi niste baieti priceputi la vreun atelier si ti-l monteaza cat ai clipi. Scaune "Plug and Play" adica sa le dai jos pe cele de Logan si sa le montezi pe celelalte fara nicio modificare nu cred ca o sa gasesti.

          Comment


          • #20
            Da.ma refeream la ceva care sunt mai usor de montat.Montajul sunt sigur ca il pot face si eu.

            Comment


            • #21
              stiti cumva daca poti face scaunele de skoda compatibile pentru logan,am vazut ca sunt foarte comfortabile (skoda octavia 1). La logan dupa ce ca e pozitia de condus incomoda mai si scartaie

              Comment


              • #22
                nu am timp sa citesc toate comentariile vreau sa iti dau un sfat .. daca vrei sa le schimbi iat-i scaun sofer reglabil pe inaltime in special si daca se foate sa fie cu cat de multe reglaje adevaru e ca pe scaunele de la logan stai prea sus si ca pe banca in parc...
                eu am scaune de opel si sunt mutumit si orice scaune ai pune tre sa faci modificari majore ( gauri sau suduri nu vei gasi scaune "confortabile" sa dea pe logan. daca cumva te intereseaza am un prieten care are scaune si bancheta de audi a6 vrea pe ele 600 lei si sint electrice si foarte comode no e audi ...
                http://www.loganclub.ro/forum/hd_64_...-t24147p3.html

                Comment


                • #23
                  nu stiu la logan cum e treaba ca nu am studiat problema. dar pe dacia aia batrana am pus scaune de opel corsa care se rabatau in fata fara nici o modificare la scaun. doar un profil patrat de care era prins scaunul in gaurile originale, apoi alte gauri in profil prin care era fixat de podea. poate am dat o idee buna
                  trebuie avut grija la masuratori sa se incadreze scaunul pe mijloc

                  Comment


                  • #24
                    Si pe mine ma termina scaunele astea.
                    Ii vreo diferenta notabila intre scaunul reglabil de pe logan si cel fara reglaj ?
                    http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
                    Everything sounds better . . .

                    Comment


                    • #25
                      cu scule si putina pricepere poti sa-i pui si scaune de boeing 747

                      Comment


                      • #26
                        pe forumul ********* si-a montat unu scaune de mercedes e220 din 2000 cu airbeguri laterale, asa ca bateti-va capul.
                        acum caut si eu

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by radu cornel View Post
                          cu scule si putina pricepere poti sa-i pui si scaune de boeing 747
                          Da ,dar cum urci scaunele tocmai la el?
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • #28
                            rog pe cine si-a montat alte scaune pe logan,
                            sa ne lumineze si pe noi !

                            Comment


                            • #29
                              Eu am pus scaune de la un vw bora . dar am modificat distanta intre sine .. Singura diferenta este ca spatiul dintre cele 2 scaune sa redus cu vreo 4..5 cm.. dar confortul a crescut cu 60 %
                              http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

                              Comment


                              • #30
                                Cumpar un set de sine de logan, daca are cineva, sa-mi lase un PM. Multumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google