distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by biancamarius5 View Post
    mie mi-au cerut in service dacia 13 mil schimbat distributie +manopera dar am gasit cu 3 mil piese+manopera in service autorizat asa ca adio dacia adio garantie cat dau la revizii in plus in cel mai rau caz imi pot permite sa repar din banii mei o eventuala defectiune.ce pacat ca nu putem alege noi service-urile in care sa ne facem reviziile
    Intradevar este aiurea sa fii limitat, doar la service-urile autorizate. Cand mai ai probleme/defectiuni, sa sperem ca nu prea curand, cauta in mai multe locuri, ca tot timpul e loc de mai bine. Eu prefer sa merg la union motors in service ca sunt autorizati dacia, lucreaza foarte bine si foarte rapid.
    Last edited by minulescu; 14 September 2011, 10:45.

    Comment


    • Originally posted by biancamarius5 View Post
      ...[SNIP]...gandeste-te numai ce tensiuni suporta acea curea!...[SNIP]...
      In fond, cam cat de greu se invarte arborele cu came?

      Comment


      • Suficient cat sa rupa o facatura sau o curea prea tensionata. Sau sa "sara" una prea larga.
        [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

        Comment


        • Corect. Adica daca e montata prost, se poate rupe si una buna.
          @minulescu: Union Motors sunt fostul Ipso. Cand am fost eu acolo, era o atmosfera foarte profesionala, am fost in mare multumit (cu micile magarii si furtisaguri inerente, dar nimic important). Reparatia era la caroserie, pe asigurare - cand am vazut factura, am zis ca nu-i adevarat. Tot atunci am comparat si preturile la revizii la toti dealerii Dacia - ei aveau preturile cele mai mari din Bucuresti, la peste dublu fata de cei mai ieftini.

          Comment


          • Distributie

            62000 km, 5 ani
            Curea distributie Gates
            Rulment intinzator curea Ina
            Curea transmisie Gates
            Pompa apa Valeo
            Filtru motorina
            Filtru aer
            Filtru ulei
            Set 4 placute frana Bosh
            Elf turbo diesel 10w-40 5l
            Lichid antigel
            Apa distilata
            + manopera 1119 Ron Service Repacom

            De mentionat ca cele de pe masina aratau perfect
            Last edited by Cristi111; 15 September 2011, 14:59.

            Comment


            • @paruluscorilo

              Nu stiu ce factura ai avut tu cand ai fost la cei de la union motors, dar eu de fiecare data cand am mers la ei, nu am patit ca in alte parti sa am trecut pe ff 10h de manopera pentru un schimb rulmenti.

              Si sunt multumit de serviciile pe care le ofera. Ca si pret, stiu ca e mai scump, dar totul se regaseste in calitatea serviciilor oferite, atat in timpul service-ului, cat si dupa. Au fost primii care mi-au oferit siguranta ca primesc ceea ce platesc. Ma simt in siguranta in masina mea, si stiu ca odata ce au reparat-o nu au facut-o in repezeala, nu au uitat sa stranga nu stiu ce surub sau mi-au luat bani pentru timp/piese care nici nu s-au schimbat.

              Comment


              • Nu au nici o treba cei de la union motors cu fostul ipso, inafara de faptul ca amplasarea unuia dintre service-uri este in fosta locatie a ipso, dar ca si firma nu au legatura.

                Comment


                • in sfarsit am terminat de citit topicul asta. fac 65000 km si 4 ani.
                  am cerut oferta la 3 service-uri mari : intre 10,5 si 13 milioane (kit distributie+curea accesorii+pompa de apa+manopera - numai cu piese de origine ) . manopera la toti este intre 3-4 milioane, problema e ca isi baga mult adaos la piese.
                  in concluzie, imi cumpar piesele (the best money can buy ) si le montez la un service autorizat, in felul asta voi economisi cel putin 2 milioane.
                  am intrebat si la un service no name, dar foarte frecventat de taximetristi daca folosesc frecventometrul. mecanicul a facut ochii mari , mirat, si a raspuns din putul gandirii : poate frectiometrul ! simpatic ...

                  Comment


                  • Mergi la reprezentanta pentru operatiuni de genul asta! Macar ai o garantie, ceva.
                    Iti recomand Dacoserv. Am fost la ei si au lucrat perfect. De alte service-uri nu ma pronunt pentru ca nu stiu.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • De vreo 15 ani merg si eu la Dacoserv si am fost multumit de fiecare data !
                      Recomand cu toata increderea !

                      Comment


                      • Hmmmm, sa nu exageram...

                        si eu la ei mi-am facut toate reviziile , dar :
                        - scorul cel mai mare, de 13 milioane, ei mi l-au dat.
                        - la penultimul schimb de ulei , domnu mecanic nu a uns garnitura filtrului de ulei inainte de strangere, asa ca la 60000 cand l-am schimbat singur pt. ca nu mai era in garantie, nu l-am putut destrange cu nici o cheie, era sudat parca. a trebuit sa-l rup bucatele - bucatele, numai asa l-am putut schimba l

                        Comment


                        • salut.e f bine ca cei din service dau garantie,dar au si preturi cam piperate.cred k e bine sa mergi si la un mecanic cunoscut sau recomandat,in care sa ai incredere si iti face masina la el acasa.eu asa fac de cand am masina.si cand era in garantie,schimbam consumabile si nu am nicio problema.oricum la mine e altceva.mecanicul meu de incredere e tata.lucreaza ca mecanic la politie.eu zic k stie loganul destul de bine.bafta

                          Comment


                          • pm pentru un service mult mai ieftin la distributie. nu glumesc.

                            Comment


                            • verificare revizie

                              se poate verifica daca a fost schimbata distributia? nu pot fi la service in momentul schimbarii

                              Comment


                              • Cere cureaua veche.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google