distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poate sa-ti dea o alta curea....nu cred ca asta ar fi o dovada de necontestat
    O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

    Comment


    • Are cod de data pe ea, si daca stii cand a fost fabricata masina ta te prinzi daca e o curea mai noua sau un an mai veche. Ofera tu o solutie mai buna decat sa stai acolo sa-l vezi.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Originally posted by CRISX View Post
        Hmmmm, sa nu exageram...

        si eu la ei mi-am facut toate reviziile , dar :
        - scorul cel mai mare, de 13 milioane, ei mi l-au dat.
        - la penultimul schimb de ulei , domnu mecanic nu a uns garnitura filtrului de ulei inainte de strangere, asa ca la 60000 cand l-am schimbat singur pt. ca nu mai era in garantie, nu l-am putut destrange cu nici o cheie, era sudat parca. a trebuit sa-l rup bucatele - bucatele, numai asa l-am putut schimba l
        Se intampla oriunde. Conteaza statistica unui service.
        Nu lua piesele de la ei, apoi vezi pretul doar pe manopera.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Asa este....se poate intamplaoriunde, dar cand vine vorba de un schimb de ulei+filtre, daca nu e cazu sa mergi in service ca esti obligat sa o faci ca sa nu pierzi garantia, prefer sa fac singur schimbul.
          Am auzit ca la union motors daca iei de la ei consumabilele, piesele poti sa ai acces gratuit la rampa....iti faci schimbul singur. Mi se pare o chestie foarte tare. La chestii elementare cum ar fi schimb de ulei placute sau filtre, mi se pare foarte tare sa poti sa iti faci singur treaba....la sfarsit ai satisfactia lucrului facut cu mana ta.

          Comment


          • Originally posted by einstein1984 View Post
            Are cod de data pe ea, si daca stii cand a fost fabricata masina ta te prinzi daca e o curea mai noua sau un an mai veche. Ofera tu o solutie mai buna decat sa stai acolo sa-l vezi.

            Colegule forumist la cate se petrec in Romania nu cred ca poti lipsi de la un asa evenimet important ptr.tine si masina...la general vorbesc. Cand o sa schimb cureaua chiar am sa ma uit sa vad daca scrie in clar data fabricatiei. codul de data la care data se refera? la data fab.curelei sau a masinii?

            O zi buna
            O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

            Comment


            • Eu am stat langa masina, si nu recomand nimanui sa nu faca asta printr-un service romanesc. Colegul insa a zis ca nu poate.
              Data de fabricatie a curelei, evident. Care nu poate fi cu mai mult de cateva luni anterioara fabricarii masinii si nici ulterioara acesteia.
              Mai toate piesele au cod de data pe ele, ori SSA ori ZZZA.

              Minulescule, mi-e greu sa cred cz zici tu acolo. O data din motive de protectia muncii si a doua oara ca daca stai tu 8 ore pentru o distributie acolo el pierde bani cu elevatorul ala, nu merita castigul de pe piese atat.
              Last edited by einstein1984; 29 September 2011, 12:36. Reason: Automerged Doublepost
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Merci einstein1984
                O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                Comment


                • Originally posted by minulescu View Post
                  @paruluscorilo

                  Nu stiu ce factura ai avut tu cand ai fost la cei de la union motors, dar eu de fiecare data cand am mers la ei, nu am patit ca in alte parti sa am trecut pe ff 10h de manopera pentru un schimb rulmenti.
                  nu a fost mare, a fost enorma. Am comparat atunci, la alte service-uri Dacia, nu de cartier, ar fi fost mult sub jumate. daca insisti, o sa o caut. s-a platit pe asigurare
                  Originally posted by minulescu View Post
                  Si sunt multumit de serviciile pe care le ofera. Ca si pret, stiu ca e mai scump, dar totul se regaseste in calitatea serviciilor oferite, atat in timpul service-ului, cat si dupa. Au fost primii care mi-au oferit siguranta ca primesc ceea ce platesc. Ma simt in siguranta in masina mea, si stiu ca odata ce au reparat-o nu au facut-o in repezeala, nu au uitat sa stranga nu stiu ce surub sau mi-au luat bani pentru timp/piese care nici nu s-au schimbat.
                  - plafoniera cu picioruse rupte, nu mai sta bine in locasul ei
                  - bandou vopsit prost a exfoliat dupa cateva luni
                  - polish facut cu atata exces de zel, incat s-a dus pe o zona stratul de lac
                  - o portiera montata prost, am desfacut-o si am pus-o eu bine, se inchidea prost
                  - alta portiera cu suruburile nestranse - le-am strans eu
                  - suspectez anumite schimburi, dar am fost atat de fraier incat nu am insemnat reperele respective. M-am invatat acum, am semnele mele...
                  Mai trebuie sa continui?

                  Comment


                  • Per total cat costa schimbarea distributiei la 1.4 fara schimb de ulei?multumesc mult!

                    Comment


                    • @paruluscorilo

                      Pe mine m-au sunat a doua zi dupa ce am iesit din service sa ma intrebe daca am fost multumit de service-ul oferit de ei. Si chiar sunt multumita de cum isi fac treaba.

                      Cu cat timp in urma s-au intamplat cele zpuse de tine mai sus? Iar faza cu vopsirea proasta....de ce nu mergi sa le arati ca iti impusca vopseaua, sa iti ofere garantie pe manopera ? ? ?

                      Comment


                      • 93mrs distributia cu rola si curea de accesorii + manopera la cluj ar fi undeva la 550 ron

                        Comment


                        • Merci mult bogdan!salut

                          Comment


                          • @minulescu: pentru ca si asa mi-au tinut-o in service trei saptamani si jumate, ducandu-ma cu vorba din trei in trei zile ca "acum demontam usa", "acum a iesit usa de la vopsit, se usuca si maine o montam", si alte vrajeli din astea, si aveam foarte mare nevoie de masina, am trecut cu vedera polish-ul facut prost ca pentru revopsire mai statea acolo o luna. Iar bandoul a exfoliat dupa ce a trecut garantia la lucrare, dupa vreo trei luni. Si de sunat, nu m-a sunat nimeni. Dar nu mai calc pe acolo in veci.

                            Comment


                            • Originally posted by darksid3 View Post
                              Se intampla oriunde. Conteaza statistica unui service.
                              Nu lua piesele de la ei, apoi vezi pretul doar pe manopera.
                              Maine imi iau piesele :

                              curea distributie Gates - 100 lei
                              rola intinzatoare Koyo - 180 lei
                              pompa de apa SKF - 200 lei ( Hepu e 450 !!! )
                              curea accesorii Gates - 65 lei
                              total 545 lei

                              manopera probabil vreo 300 lei , inca nu m-am hotarat unde.

                              Comment


                              • 771 lei m-a ajuns pe mine schimbarea distributiei la concesionar dacia. si n-am alergat dupa piese pe la magazine. au fost cumparate de la concesionar.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google