distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu mai ai factura? Poate au trecut codul reperului.
    [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

    Comment


    • Originally posted by alessandro View Post
      mda...nu stiu cum am putut sa fiu eu atat de tampit incat sa nu cer detalii.
      Nu esti tampit, esti prea credul (multi procedam la fel, reprezentanta, deci trebe sa fie OK).

      Oricum, NU te mai stresa pe treaba asta, da-i talpa cum iti place si las-o asa ca merge bine.

      Comment


      • Originally posted by alessandro View Post

        am sunat la service si mi au spus ca obligat, odata cu pompa se schimba si cureaua pe garantie si ca nu este nevoie sa cer explicatii pe istoric fiindca 100% s a schimbat.
        am un sentiment care nu ma lasa sa cred.
        de asta prefer dacoserv preciziei pentru ca te las[ sa stai langa ei cand se face lucrarea. acun doar sa nu fie shmenari si sa palmeze o curea veche. glumesc ! stai langa ei si casti ochii.

        Comment


        • si la AMG te lasa. nu am putut eu sa stau.

          Comment


          • 1,5 dci, 65 magari, 5 ani, 40.000 km (jumate in oras), revizii la timp, originale dacia - fara probleme la motor, AC pana acum.
            I-a venit vremea distributiei.

            1. Tre schimbat: Kit distributie + kit accesorii (tot) + pompa apa?
            2. Preturi kituri + manopera, in bucuresti, stie cineva?
            3. Care kituri sunt mai bune (marca - pret)?

            Ma intereseaza numai magazin (service) autorizat (factura, garantie).
            Merci

            Comment


            • de ce nu suni direct la reprezentanta ?

              Comment


              • Am sunat, de asta sunt nelamurit.
                Distributie + curea accesorii - piese plus manopera - 750 lei
                Pompa de apa 400 lei - "daca e nevoie"

                Nu m-au luminat daca intra doar cureaua pentru accesorii si daca mai sunt si altele. "Daca e nevoie" tre sa stiu dinainte, sa am si bani. Nu pot sa las masina in service si sa ma duc sa caut inca 4-5 mil. Antigelul tre sa il schimbe?

                Comment


                • daca schimbi pompa de apa curge antigelul.

                  daca e nevoie inseamna daca are joc in rulment, daca e uzata. de obicei la diesel pompa de apa rezista ceva mai mult ca la benzinar. regimult de rotatii pe minut in care functioneaza este mai redus

                  Comment


                  • Distributie + curea accesorii
                    Carnetul de intretinere specifica inlocuirea kitului accesorii in totalitate, nu doar a curelei accesorii.

                    Asta e o varianta pe care mizeaza service-urile, sa nu fuga clientul la auzirea sumei.

                    Comment


                    • Curge antigelul, dar se poate colecta si refolosi. Posibil sa se piarda putin, deci sa ai un litru la indemana.
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • Eu la schimbare distributie nu am stat langa ei, dupa 1,5 ore m-au sunat.
                        Mi-au pus piesele vechi in cutie si cam asta a fost (cureaua si rola).

                        Ideea e ca nu trebe sa stai ca lupu langa ei.

                        Comment


                        • eu am gasit azi o oferta buna la Lion victoria tg mures
                          kit distributie + curea accesorii + manopera =550 ron
                          sa vad cum stau cu pompa de apa probabil o voi schimba pt siguranta.
                          http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                          Comment


                          • Ai de grija ce kit de accesorii iti baga.

                            Daca e original, verifica kitul cu cel din reprezentanta.

                            Comment


                            • lion victoria e cel mai mare dealer dacia si service pe jud mures tavi
                              dar au o oferta pt ca implinesc 10 ani de activitate 50% reducere la manopera.
                              http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                              Comment


                              • Atunci io zic ca e OK.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google