distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Atasez o imagine in care se pot vedea detaliile legate de preturi, pt schimbul distributiei la mine.
    Mecanicul a fost meserias...
    O singura scapare a avut: a lasat usor slabit surbul de aerisire a instalatiei de racire (cel de dinspre panoul de foc) si mi-a dat emotii, pierdut cca 1 l, prin picurare, in rest a lucrat cursiv si atent (am stat si eu langa el)
    Attached Files
    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

    Comment


    • Originally posted by nikuniku View Post
      B997NDL si mecanicii de la reprezentante daca au aceste dispozitive tu crezi ca le si folosesc??sa fim serosi..daca stai langa el poate,daca stai in sala de asteptare,scula respectiva nici nu se misca de la locu ei
      la mine in cartier, la dacosev militari te lasa sa stai cat vrei langa ei. ti-o pot confirma multi de aici. lucreaza f bine.. pt ca stai langa ei...

      Comment


      • Originally posted by 77sky View Post
        Atasez o imagine in care se pot vedea detaliile legate de preturi, pt schimbul distributiei la mine.
        Mecanicul a fost meserias...
        O singura scapare a avut: a lasat usor slabit surbul de aerisire a instalatiei de racire (cel de dinspre panoul de foc) si mi-a dat emotii, pierdut cca 1 l, prin picurare, in rest a lucrat cursiv si atent (am stat si eu langa el)
        ce kit de accesorii ai tu de 60 lei , ca asa vad in poza?

        Comment


        • Originally posted by Revulsin View Post
          Tot la Dacoserv am schimbat si eu in vara distributia cu manopera 200 lei Kitul de accesorii(origine) complet 285 lei.
          Ce contine kitul ala de accesorii, complet?
          Am sunat la doua service-uri Dacia; pret manopera inlocuire kit distributie; 180 respectiv 186 lei.
          Last edited by IancuMIC; 1 October 2012, 11:26.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • rola ghidaj, rola intinzatoare si curea...

            Comment


            • Salutare

              O intrebare de baraj privind distributia 1.4 mpi Laureate (la 60k sau 4 ani):
              - Km in bord.... 38 800
              - varsta 3 ani si 11 luni...

              Sa ma bag sau nu la schimbat?(sau sa mai astept pana la primavara)
              PS1: Ulei bagat doar Mobil ONE NEW Life 0-40w
              PS2: Masina fara absolut nici o problema...(in limitele decentei, conform cu varsta...app. 99.99% functionala
              PS3: Sa schimb sau nu si bujiile (aici parei diferite..etc)
              PS4: Apropo:...care mai este app. pretul ofiicial (in service) si neoficial (in garaj)...preturi cu tot (piese+manopera)???????
              Last edited by darksid3; 1 October 2012, 15:04.

              Comment


              • Asteapta primavara, daca vine cu bani mai multi.
                Bujiile le poti schimba.

                Comment


                • uite preturile din Piatra Neamt la reprezentanta Dacia:
                  - kit distributie - 300 lei
                  - kit accesorii - 417 lei
                  - surub fulie - 30 lei
                  - manopera 220 lei.
                  Total 967 lei.
                  Asta ,fara pompa apa , eventual simering distributie , antigel.

                  Comment


                  • Originally posted by mike26ro View Post
                    uite .....
                    - kit accesorii - 417 lei......Total 967 lei.
                    Asta ,fara pompa apa , eventual simering distributie , antigel.
                    pai n-ai specificat si kitt aceesorii?!?!....adica nu include si pompa si rola presoare? (ma intereseaza doar partea mecanica ...nu ulei antigel filtru...)
                    PS: un pachet de origine pompa+curea+rola ajunge la 400...
                    Last edited by McDan; 1 October 2012, 15:30.

                    Comment


                    • PS: un pachet de origine pompa+curea ajunge la 400..
                      Doar cureaua de distributie si o rola+o pompa. Depinde si ce chinezarii se afla in cel kit. Doar pompa de origine (Pierburg) e vreo 300 de lei, cum naiba sa fie 400 de lei in total, rola+curea+pompa?

                      Kitul accesorii e mai scump. Il poti trata la diverse pe riscul tau, dar macar cureaua accesorii sa o schimbi.

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        .... cum naiba sa fie 400 de lei in total, rola+curea+pompa?.....
                        Ai PM...(din cauza sau nu de ....publicitate)
                        PS: cica...Componentele sunt originale Dacia-Renault identice cu echiparea de uzina.

                        Comment


                        • Daca e asa, da comanda.

                          Comment


                          • Originally posted by McDan View Post
                            O intrebare de baraj privind distributia 1.4 mpi Laureate (la 60k sau 4 ani):
                            - Km in bord.... 38 800
                            - varsta 3 ani si 11 luni...

                            PS3: Sa schimb sau nu si bujiile (aici parei diferite..etc)
                            PS4: Apropo:...care mai este app. pretul ofiicial (in service) si neoficial (in garaj)...preturi cu tot (piese+manopera)???????
                            Recomandarea producatorului la 60.000. km (de bujii vorbesc); uita-te in carnetul de intretinere.
                            Cele din prima echipare tin tin destul de mult; daca nu ai semne de functionare incorecte, mai lasa-le.
                            Am pus eu, cateva posturi mai sus un pret din service Dacia, la 16v e drept;in jurul la 180 lei manopera pentru distributie.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Cat de istet trebuie sa fii sa schimbi pompa de prima echipare cu cine-stie ce chinezarie pe la 50 de mii. Pe principiul drobului de sare.
                              [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                              Comment


                              • Originally posted by mike26ro View Post
                                ce kit de accesorii ai tu de 60 lei , ca asa vad in poza?
                                Tabelul era anticipativ
                                Nu stiam piesele ce trebuia sa le schimb (de aceea apar doua coloane!) , asa ca am scris "kit accesorii", cand mi-am imaginat cheltuielile ce ma vor astepta.
                                Dupa o discutie cu Soran, m-a convins ca e suficienta schimbarea doar a curelei de accesorii, rola intinzatoare rezistand bine-merci muuult timp.
                                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google