distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by McDan View Post
    Ai PM...(din cauza sau nu de ....publicitate)
    PS: cica...Componentele sunt originale Dacia-Renault identice cu echiparea de uzina.
    au si pentru dci vreo oferta ?

    Comment


    • NDL, era vorba de daciashop.

      Comment


      • multumesc. la diesel nu da prea bine...

        Comment


        • Eu am un Logan 1,6, 16v, de 4 ani și am decât 24 mii km. Ce intervenție ar trebui să fac la mașina mea? Mă refer la ce ar trebui să schimb...distribuție, pompă de apă, ce curele...etc. Chestii de astea.
          cean

          Comment


          • Din punctul meu de vedere, nimic anul acesta; conf. carnetului de intretinere, kit distributie.
            Daca tot tii sa inlocuiesti ceva, eventual cureaua de distributie si accesorii.
            Last edited by IancuMIC; 2 October 2012, 14:36.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Originally posted by cean View Post
              Eu am un Logan 1,6, 16v, de 4 ani și am decât 24 mii km. Ce intervenție ar trebui să fac la mașina mea? Mă refer la ce ar trebui să schimb...distribuție, pompă de apă, ce curele...etc. Chestii de astea.
              cean
              Conform carnetului de intretinere, kit de distributie si kit accesorii.

              Ai km putini, dar curelele imbatranesc si daca masina sta pe loc.
              Daca schimbi cureaua de distributie, e pacat sa nu schimbi si rola.
              La kitul de accesorii schimba doar cureaua.
              Pompa de apa daca nu are scurgeri, e prea devreme sa o schimbi.

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Daca schimbi cureaua de distributie, e pacat sa nu schimbi si rola.

                Care din ele? are 16v.
                Last edited by IancuMIC; 2 October 2012, 14:51.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Acum vazui. Ambele role de la distributie.

                  Comment


                  • rolele alea cred ca rezista mult si bine. eu am schimbat la 64.000 si 3 ani. erau perfecte.

                    deci ar fi doar cureaua de schimbat. pompa de apa si ea rezista 100.000 teoretic

                    Comment


                    • Asa am zis si eu; sa inlocuiesti rolele din prima prima echipare, la 24.000km, mi se pare ca si cum ti-ai fura singur caciula; curea distributie si hai, curea accesorii.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • rolele alea cred ca rezista mult si bine. eu am schimbat la 64.000 si 3 ani. erau perfecte.

                        deci ar fi doar cureaua de schimbat. pompa de apa si ea rezista 100.000 teoretic
                        Cureaua de accesorii nu?
                        E doar 50-60 de lei. Daca se rupe si ramai in drum, ai mai multa bataie de cap.

                        Comment


                        • cureaua de distributie. la 24.000 nu merit schimbat altceva decat curelele de distributie si accesorii. atat

                          Comment


                          • 24k in 4 ani. Nici masina nu-i trebuia pentru km astia, dar daca tot o are, eu zic sa schimbe totusi cate ceva la ea.
                            Sper ca-i acordati si garantie pentru sfaturile de a nu schimba mai nimic.
                            Sunt persoane care cad in extreme, ba iau drept biblia auto, carnetul ala de intretinere, ba il ignora complet, dupa cum le vine.

                            Comment


                            • tata are 50.000, 5 ani si nu a schimbat 1 bec la ea. vrea sa faca distributia acum.
                              vrea in service cu piese de origine...1400 lei

                              Comment


                              • Foarte bine, distributia nu se face pe genunchi, la scara blocului.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google