distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ovyd View Post
    Buna, eu am 52.ooo km...si logan benzinar de 1.4 din 2005.....Nu stiu ce sa fac...sa schim sau nu inca distributia?...masina merge bine nu am probleme deloc.....Multumesc de sfaturi
    Deja e foarte mult ~8 ani cu o curea; nu cred ca timpul lucrează in favoarea ta.
    Să mai astepţi; dar ce?
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Dupa parerea voastra care ar fi clasamentul la reperele de mai jos?:

      - Curea SKF
      - Curea Gates
      - Curea Contitech

      - Rola SKF
      - Rola Ina
      - Rola Koyo

      Momentan am distributia de fabrica, probabil Gates + koyo, care a tinut bine la toate forjele incasate.
      Pentru ca am 6 ani si 36.000 km, trebuie sa schimb macar rola si cureaua. Ma bate gandul sa iau kitul de la SKF, pentru ca voi face modificari la motor, distributia fiind mai chinuita. Se merita diferenta de pret in plus pentru SKF?

      Comment


      • De ce nu ramai la Gates + Koyo? Echipa castigatoare nu se schimba. Eu cel putin, asa am facut.

        Comment


        • Care ar fi alegerea voatra? kit contitech si pompa de apa originala sau kit de origine si pompa tot de origine?
          MY CLA

          Comment


          • Eu as alege a 2-a varianta.

            Comment


            • Originally posted by PRESTIGE View Post
              Care ar fi alegerea voatra? kit contitech si pompa de apa originala sau kit de origine si pompa tot de origine?
              Clar piese de origine. Kit-ul de origine pe care l-am înlocuit asta toamna a însemnat curea Gates si rolă Ina; adică piese de top.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Contitech de la CONTINENTAL este mai scump...
                Deci originalul ar fi pe primul loc?
                La vara trebuie sa fac neaparat distibutia ca face 6 ani. Si ma apuc sa cumpar piesele pe rand.
                Nu stiti, la reprezentanta accepta sa merg eu cu toate piesele pentru revizie si distributie? Si cam cat ar fi manopera pentru revizie 6 ani si distributie.
                MY CLA

                Comment


                • Avand in vedere ca nu mai ai masina in garantie, te duci oriunde cu piesele tale.
                  Alege o reprezentata pentru specializarea lor. Manopera e cam la fel peste tot, garantia la fel.
                  Vor incerca faza aia cu cu "nu ne asumam raspunderea pentru piesele dvstra". Oricum, tot un drac e si cu piesele de la ei.
                  Last edited by mr.K; 17 March 2013, 21:28.

                  Comment


                  • Pai la reprezentanta ma duc la alba, tot acolo am facut reviziile. Ii si cunosc pe baieti.
                    MY CLA

                    Comment


                    • Originally posted by PRESTIGE View Post
                      Contitech de la CONTINENTAL este mai scump...
                      Deci originalul ar fi pe primul loc?
                      La vara trebuie sa fac neaparat distibutia ca face 6 ani. Si ma apuc sa cumpar piesele pe rand.
                      Nu stiti, la reprezentanta accepta sa merg eu cu toate piesele pentru revizie si distributie? Si cam cat ar fi manopera pentru revizie 6 ani si distributie.
                      Eu zic sa nu te grăbeşti, în ceea ce priveşte cumpărarea pieselor şi alegerea unui service sau altul; pâna la vară se pot întâmpla multe, inclusiv oferte în reţeaua dacia aşa cum am prins eu, adica ~900lei kit distribuţie şi accesorii, preţ final platit.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • La vara se aduna prea multe si scot prea mult din buzunar deodata...
                        Distributie, accesorii, pompa apa,freon,asigurari,rovinieta,antigel,ulei,filtre si altele... )
                        In reprezentanta iasa peste 2000 ron dupa un calcul rapid cu piesele lor.
                        MY CLA

                        Comment


                        • Pana la vara o sa te stresezi cu cea distributie de o sa-ti vina rau; strange banutii si decizi atunci, unde si cum; crede-ma ca stiu ce vorbesc.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • O mai aman un an si am scapat de griji !!! )
                            MY CLA

                            Comment


                            • Pai la mine in carte scrie pentru 1.6 16V la 80.000 km sau 4 ani. Dar la Duster 120.000 km si tot 1.6 16V.

                              Comment


                              • Face 6 ani si are 39 000 km........)
                                Dince an este masina ta? La mine scrie 60 000.
                                MY CLA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google