distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunt de la reprezentanta, dar au un service random. Adica au lucrat la Meridian si s-au gasit 3 baieti sa-si dăşchidă o taraba.
    Mi-au fost recomandati de un prieten care are un service, dar el face doar tinichigerie (iar aia fac doar mecanica) si isi trimit clienti unul altuia.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Am inteles.

      Comment


      • azi am luat masina de la service. costurile au fost: curea gates +rola intinzatoare koyo=150 :pompa de apa hepu=175 :garnitura chiuloasa +garnitura tacheti+prezoane chiuloasa=220 : reparatie chiuloasa la gata =350 :manopera = 280 (am avut reducere serioasa).nici nu-mi vine sa cred ca am scapat asa ieftin. masina merge perfect.
        Kojak te sfatuiesc sa te duci sa vorbesti cu baietii de la Dacia shop sa iei piesele de la iei ,sa le montezi la iei .cred ca iti da garantie mai mult decat dacia si iesi undeva la jumatate pretul.1700 mi se pare enorm avand in vedere ca un kit original la ei costa 600

        Comment


        • Pentru 3 luni de garantie nu se merita sa dai atatia bani.

          Comment


          • Cei de la Dacia shop au si service? Sau vb. de ala din sect. 3?

            Comment


            • pai au si service. in primul rand esti sigur ca iei piese bune,si pe urma intreaba ce garantie iti dau si pretul ,desigur. iesi la jumate sigur si cel putin aceeasi calitate

              Comment


              • La ei ti-ai facut reparatia de mai sus? Ce garantie ai primit la piese si manopera?

                Comment


                • reparatia am facut-o la un service unde ma trimis un coleg de munca.(nasul lui) la 280 lei manopera cat mi-a luat (facea pe putin 500-600)am fost foarte multumit. piesele mi le-am cumparat eu de la dacia shop pentru ca nu mai am incredere in nimeni. ideea e sa nu arunci cu banii chiar asa cat cer aia de la reprezentanta. eu am facut greseala sa cumpar de la cineva de pe okazii si kitul nu era bun. pompa a curs dupa 1 an(original Renault) nu cred ca o pompa de origine curge dupa 1 an. pun o poza sa vedeti si voi,plus ca nu a avut garnitura metalica.avea ceva ca de carton.
                  Attached Files

                  Comment


                  • inca 2 poze
                    Attached Files

                    Comment


                    • Originally posted by gaboneygg View Post
                      pompa a curs dupa 1 an(original Renault) nu cred ca o pompa de origine curge dupa 1 an.
                      Ba curge si aia de origine luata de la reprezentanta ,daca e supratensionata cureaua de distributie.

                      Comment


                      • pai si aia pare de origine din ce se vede in poze ? cine vindea acum 2 ani pompe de origine sub 200 lei cum am gasit eu in magazin? numai un prost ca mine a crezut ca e buna. una buna sub 370 lei nu era(de origine vorbim).mie mi-au zis mai multi mecanici ca vin cu garnitura separata.asta nu a avut.

                        Comment


                        • Originally posted by vitriol View Post
                          iar in cazul in care vor fi probleme, o sa cumpar un motor din dezmembrari cu 500 de lei si tot nu ajung la 1700 de lei.
                          nu fi foarte optimist cu privire la motoarele din dezmembrari la 500 ron. am vazut motoare 1.6 la pret dublu in dezmembrari si erau cazaturi. drept sa-ti zic, tot pe al tau cred ca merita sa-l repari, daca or sa fie probleme (macar ti-l stii), dar nu cred sa ai probleme, mai ales ca ai luat piese f. bune.
                          internal combustionizer

                          Comment


                          • Garantia: 3 luni manopera si 12 luni piesele.
                            Si in caz de ceva in a 4-a luna, cum se decide ce e de vina, manopera sau piesele? Probabil vor da vina pe piese. Nu inteleg, o garantie pentru distributie schimbata 100% cu piesele lor, manopera si piesele ar trebui sa aiba aceeasi garantie.

                            Comment


                            • Asa mi se parea si mie normal...macar 1an de zile ptr. tot, dar se pare ca toate reprezentantele merg pe formula asta. Iti dai seama ca in caz de ceva, dupa luna a 3-a de interventie initiala, isi pun palma-n cur si o baga pe aia cu manopera defectuoasa care nu mai e acoperita de garantie...si nu-ti ramane decat instanta, ceva bani, timp si f. multi nervi vs. buzunaru' propriu si ceva nervi.
                              Ideal ar fi fost sa dea 24 luni ptr. tot, asta ca sa nu zic 4 ani sau 60k km...

                              Comment


                              • Au fost niste baieti care au scris pe acest thread, dar mai in spate, care spuneau ca au schimbat distributia in reprezentanta, cu piesele lor si cu mana lor de lucru, iar dupa ce li s-au rupt curelele au zis ca sa stea linistiti ca nu sunt primii care patesc asa ceva, dar sa scoata banii din buzunar daca vor sa li se repare masina.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google