distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La o masina de 35000 km schimb si semeringul? Un coleg sa imi raspunda repede va rog.

    Comment


    • de ce sa schimbi semeringul ? pierde ulei ?

      Comment


      • E murdar de ulei pe langa.

        Comment


        • Banuiesc ca esti cu masina desfacuta si vrei sa stii ce sa faci.

          Schimba-l daca tot esti acolo.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Da e desfacuta masina. Il schimb pana la urma sa nu mai dea aiurea ulei. As pune niste poze dar nu merge de pe tableta.

            Comment


            • Si eu am schimbat semeringul ala chiar daca nu dadea ulei, ca de era a2-a oara cand am schimbat distributia, apoi surpriza dupa un timp a inceput sa dea ulei pe acolo.
              Mentionez ca semeringul era de origine.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by alessandro View Post
                Acum o luna mi s-a rupt cureaua de accesorii si a fisurat capacul de la distributie.
                Daca ai ghinionul sa se rupa si sa treaca cureaua prin acel capac e nasol.

                Sent from my GT-B5330 using Forum Runner
                De curiozitate, la cati ani/km a cedat?
                Eu am 100 k km cu kitul original de accesorii, cand am facut distributia cureaua de accesorii era in stare foarte buna si am zis s-o mai las, si am tot lasat-o .

                Comment


                • La mine la 60k km si 5 ani era deja crapata si a fost schimbata odata cu distributia...

                  Comment


                  • La mine era ok, si mi-a zis mecanicul s-o mai las, si am tot lungit-o. Acum o s-o schimb peste 20.000 km, adica la cel de-al 2-lea schimb al distributiei, asta daca mai duce pana atunci, desi cred ca n-o sa fie probleme.

                    Comment


                    • la mine s-a gripat rulmentul din rola de intoarcere si a sarit sau s-a rupt pe la 40 de mii km si doi ani.
                      sa nu ai mari surprize neplacute. erau destui carora li s-a rupt destul de timpuriu.

                      Comment


                      • eu facusem distributia la 80k km si am schimbat doar cureaua de accesorii, nu au mai tinut rolele 20k ...
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Daca se rupe cureaua de accesorii sau se sparge rola in mers nu mai ai nici servodirectie si nici nu-ti mai incarca acumulatorul[pe curea se afla si pompa de servo cat si alternatorul],ceea ce a cam urat cand nu esti pe langa un service apropiat.Am facut o verificare si acumulatorul fara incarcare tine cam 25 Km.

                          Comment


                          • Vreau sa va arat o distributie de logan 1.4 schimbata la 6 ani insa avea numai 16.000 KM.
                            Dupa cum arata eu zic ca mai mergea cel putin 1 an fara probleme.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Originally posted by iulius s.p. View Post
                              Daca se rupe cureaua de accesorii sau se sparge rola in mers nu mai ai nici servodirectie si nici nu-ti mai incarca acumulatorul[pe curea se afla si pompa de servo cat si alternatorul],ceea ce a cam urat cand nu esti pe langa un service apropiat.Am facut o verificare si acumulatorul fara incarcare tine cam 25 Km.
                              Sa fie astea singurele inconveniente, că nu mai ai servo si încarcare; daca ai putin noroc, nu ramai in drum si te mai misti, măcar din aproape în aproape cu ajutorul unor binevoitori. Ruperea curelei de acesorii poate cauza uneori avarii destul de grave.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • sa schimb distributia?

                                Buna
                                Am un logan laureat 1,4 din 2005,merge impecabil nu i-am schimbat nimic pana acum,baterie,bujii,baterie telecomanda de 8 ani de zile
                                Am 57000 de km ce sa fac sa schimb didtributia? nu am pierderi de ulei,de antigel totul merge perfect,nu suieraturi,nimic,nimic?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google