distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • stiu si eu ce-i kitul de distributie
    Eu vorbeam de distributie completa, nu de kit.
    Adica:
    -kit distributie
    -kit accesorii
    -antigel
    -eventual pompa apa

    N-am zis ca nu stii cu ce se mananca, doar ca tu compari juma' de mar cu un mar intreg si te lauzi ca jumatatea ta de mar e mai ieftina.

    eu am schimbat distributie( rola,curea, pompa apa )
    Nu vad accesoriile, curea + role.
    Last edited by mr.K; 28 October 2013, 12:45.

    Comment


    • pentru ca pe alea nu le-au schimbat

      accesoriile n-au nicio treaba cu distributia, nu antreneaza si nu sunt antrenate de axul cu came care actionazea supapele, ceea ce se considera mecanismul de distributie
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • Tu imi faci teoria chibritului, dar stiu ca ai inteles ce am zis.

        Pai asa imi facusem si eu calculele, 880 lei distibutie completa pe pi@@@@@.ro cu tot cu pompa, si vreo 150-170 manopera, deci in jur de 1000 si ceva de lei, maxim 1100.
        Pune mana si pe carnetul de intretinere si vezi ce inseamna schimbarea distributiei, complet.

        Ca sa fiu eu mai tare ca tine, vin si spun ca am schimbat cu 200 de lei doar cureaua de distributie + manopera.
        Last edited by mr.K; 28 October 2013, 13:01.

        Comment


        • Originally posted by Tudor View Post
          accesoriile n-au nicio treaba cu distributia,
          Corect; singura legatura intre cele doua kit-uri, e ca atunci cand se inlocuieste distributia, trebuie demontata cureaua accesorii. , in rest se pot inlocui separat.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Ce are s@#$ cu prefectura?

            880 lei distibutie completa pe pi@@@@@.ro cu tot cu pompa,
            Acum sa nu spuneti ca aici e doar kitul de distributie si pompa, ci kit distributie+kit accesorii+pompa apa.

            Si vine Tudor si pluseaza.

            eu am schimbat distributie( rola,curea, pompa apa ) + antigel + pivot dreapta + bucse bara strabilizatoare + filtru aer = 900 lei cu tot cu manopera..
            Vin si eu sa plusez:
            O sa schimb doar cureaua de distributie, ca rolele sunt bune. Pret 100 lei cureaua si 150 manopera, deci 250 de lei.

            Vi se par corecte comparatiile?

            accesoriile n-au nicio treaba cu distributia,
            Doar cand se rupe cureaua accesorii si e trasa dincoace de capacul distributiei are legatura. Atat. Corect? Nu! Are legatura si cu supapele si chiuloasa.
            Last edited by mr.K; 28 October 2013, 13:36.

            Comment


            • Tocmai am aflat azi de o oferta ce tine pana la 1(General Autocom Bz) curea distributie,role si manopera la 369 lei.Bineinteles ca se adauga daca e nevoie pompa de apa etc.Acum nu stiu ce sa fac...sa profit sau nu.Oscilam intre a da comanda de acest kit sau de amerge pe unul "de origine".Ce parere aveti? Se merita?
              Slow & Safe

              Comment


              • Incearca sa cumperi piese originale cu care a venit masina prima data din fabrica....nu lua toate mizeriile , stiu ca pretul este tentant dar s-ar putea sa regreti pe mai tarziu...daca se rupe cureaua sau se gripeaza vreo rola...
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Oferta este de la Dacia si tocmai am facut o programare pt miercuri,sper ca am luat decizia cotecta.Eram presat si de faptul ca aceasta tine pana la 1 aceata oferta.Daca e nevoie schimb si cureaua de accesorii,obligatoriu si antigelul chiar daca nu e nevoie sa schimb pompa de apa....ideea e sa fie masina ok si sa nu am griji(pt ca imi cam faceam avand 8 ani masina,38000km si mai nimic schimbat pana acum)
                  Slow & Safe

                  Comment


                  • Macar sa foloseasca piese de origine de prim montaj, nu curea de distributie motrio ...
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • Nu cred sa fi auzit de distributie motrio; filtre de ulei da, ca se folosesc la mai multe masini (man w75/3 parca merge si la alfa de exemplu).
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • doar un exemplu de piese no name/proaste, asam ar fi alt exemplu ...
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Eh, motrio vin cu garantie spre deosebire de asam. Asam care nu au voie sa le vanda in reprezentanta.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Tu imi faci teoria chibritului, dar stiu ca ai inteles ce am zis.


                            Pune mana si pe carnetul de intretinere si vezi ce inseamna schimbarea distributiei, complet.

                            Ca sa fiu eu mai tare ca tine, vin si spun ca am schimbat cu 200 de lei doar cureaua de distributie + manopera.
                            eu nu zic ce inseamna distributie la dacia. eu asa stiu. s-au mai rupt curele de accesorii si n-au avut nimic restul.. in fine las-o asa...

                            ps: distributie manopera + piese 200 lei ? ai sange ))
                            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                            Comment


                            • S-a rupt cureaua accesorii la altii si nu se pot lauda ca n-au avut probleme si cu distributia.

                              Nu am talent la desen, dar o sa incerc: ai afirmat ca in banii aia amintiti de cineva (880 de lei distributie COMPLETA) tu ai schimbat si altele, dar n-ai schimbat accesoriile.

                              NU vad unde e smecheria sa faci comparatia asta, avand in vedere ca galetii si cureaua de accesorii inseamna multi bani, bani pe care tu nu i-ai dat.
                              Ce ai economisit acolo ti-a ajuns pentru restul pieselor.

                              Ce preturi!

                              Originally posted by Tudor View Post
                              ce preturi )

                              eu am schimbat distributie( rola,curea, pompa apa ) + antigel + pivot dreapta + bucse bara strabilizatoare + filtru aer = 900 lei cu tot cu manopera..
                              Pivotul si bucsele tale costa mai putin decat kitul ala de accesorii.
                              de unde rezulta ca distributia ta si celelate acareturi au costat mai mult decat il costa pe om distributia completa 880 lei.
                              Last edited by mr.K; 30 October 2013, 10:01. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                S-a rupt cureaua accesorii la altii si nu se pot lauda ca n-au avut probleme si cu distributia.
                                mi s-a rupt mie pe la 40 de mii, cureaua din fabrica. (sau s-a gripat rola si cureaua a sarit, mai degraba )
                                dar e o experienta foarte nasoala. servo electrica si ramasesem fara ea.
                                puteam sa jur ca e sudat volanul. si asa a trebuit sa merg pana la service.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google