distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe ultima coloana vezi cine accepta si persoane juridice in program.


    eventual chiar daca masina e pe firma in talon, pot cere facturarea pe numele meu?
    ?!
    Nortmal ca da! Dupa ce treci masina pe numele tau. Altfel, numele tau poate aparea la Delegat.

    Comment


    • Dupa calculele voastre, distributia la Dacia cu reducerea vietii ajunge ~700 lei fara pompa de apa, la 1.6_16v?

      Comment


      • Eu am platit mai putin de 900lei, distributie+accesorii la 16v, cu ocazia altei promotii in reprezentantele Dacia. Mai mult decat onorabil.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • fara pompa de apa ? aici vad ca i-au facut deviz de 1000 de lei cu tot cu pompa. e bine...

          Comment


          • Nu este dupa calculele mele ci dupa cele ale reprezentantei.
            REIAU 1.6 16v E4:- kit distributie + kit accesorii - 721 lei ( inclus manopera + reducere 35%)
            -pompa de apa - 295 lei( inclus manopera + 35% reducere + antigel si apa). Fiind prima schimbare de distributie, o sa sper ca nu este nevoie sa o schimb.

            Comment


            • oferta e buna ,dar pentru bucuresti participa doar autocobalcescu (care nu te lasa langa masina )si adras (pe care nu-i cunosc).
              eu am schimbat-o in martie cu oferta de distributie si am platit 920lei cu kit accesorii , curea alternator,manopera.acum daca aplic reducerea de 25% (eu aici ma incadrez cu tot cu my dacia)iese undeva la 816lei,deci mai ieftin cu 100lei.
              deci e o oferta buna indiferent de reparatie,cu piese de origine.
              ce s-a dat jos atunci de pe masina adica curea dayco(pt.distributie),hutchinson(accesorii),si role ina, tot astea s-au pus in loc.deci asta-i piesa de origine.
              pt.motor,frane si altele care va plac, se merita ,restul merg si mai ieftine(aftermarket).e doar o parere.

              Comment


              • cine ti-a zis ca participa numai alea ?! vezi ca participa, ca intotdeauna, dacoserv militari, unde stai lana masina.

                Comment


                • Originally posted by Cristyano View Post
                  Nu este dupa calculele mele ci dupa cele ale reprezentantei.
                  REIAU 1.6 16v E4:- kit distributie + kit accesorii - 721 lei ( inclus manopera + reducere 35%)
                  -pompa de apa - 295 lei( inclus manopera + 35% reducere + antigel si apa). Fiind prima schimbare de distributie, o sa sper ca nu este nevoie sa o schimb.
                  Daca nu sunt semne de curgere, sa nu te gandesti sa schimbi pompa, indiferent ce-ti vor spune mecanicii sa te sperie, legat de o interventie ulterioara.
                  Observ ca avem masini cu aceiasi data de fabricatie; cand am inlocuit distributia aveam 54.000; acum am peste 78.000 si nu sunt semne ca pompa ca ceda.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Nu toata lumea trebuie sa faca acelasi lucru.
                    Eu sunt pentru inlocuirea pompei de apa cu ocazia distributiei, mai ales in conditii de promotie.

                    295 lei( inclus manopera + 35% reducere + antigel si apa)
                    Antigelul si manopera sunt cam 110 lei, deci iesi cu pompa la 185 lei in reprezentanta. Eu spun ca daca ai probeme dupa aia, nu cumperi tu in pompa de origine cu 185 lei, vei plati manopera pentru distributie iarasi, ca nu face parte din garantie defectarea pompei de apa neschimbate.
                    Last edited by mr.K; 18 June 2014, 21:35.

                    Comment


                    • Pana acum nu am avut deloc probleme cu antigelul. Cel putin de 2 ani nici nu am umblat la el si nici nu a scazut mai mult de cat stiam eu (ochiometric).O sa vad atunci ce e de facut.
                      La mine acum problema este daca sa fac la aceea reperzntanta Nicogel Serv( nu am fost niciodata pe la ei) . Am mai primit acum pe seara un telefon de la Serus Ploiesti -1223 lei toate cele ce am enumerat mai sus . Astept maine un pret concert si nu informativ de la Poliserv si pe urma ma decid. Daca o sa fie un pret asemanator ca la Nicogel o sa ma duc la ei pentru ca am facut mai multe revizii, montare de diverse si stiu cam cum lucreaza.
                      Dar nu ar fii trebuit sa aiba reprezentantele un pret cat de cat asemanator?

                      Comment


                      • Citeste regulamentul promotiei. Reducerea doar la piese se face la pretul maximal din reteaua Dacia, la manopera tarifele difera, deci si reducerile.

                        Antigelul se schimba la 4 ani, ca ti-a scazut sau nu nivelul.

                        Comment


                        • Originally posted by COS.T View Post
                          oferta e buna ,dar pentru bucuresti participa doar autocobalcescu (care nu te lasa langa masina )si adras (pe care nu-i cunosc).
                          Originally posted by B997NDL View Post
                          cine ti-a zis ca participa numai alea ?! vezi ca participa, ca intotdeauna, dacoserv militari, unde stai lana masina.
                          NDL-ule te alerg cu cureaua de accesorii.

                          In Bucale perticipa: Adras, Autocobalcescu, Meridian, Nesty, Serus si Union Motors. Hai si Simpotrans daca mergi pana in Afumati.

                          Dacoserv ... mumu ...

                          Ce ma fac? Ce ma fac? Dacoservu' nu e

                          O alta recomandare din lista? Hai ca am 77500km la bord cu distributia actuala.

                          Comment


                          • intreaba-l pe Ampt. el a fost primul care a venit cu informatia despre promotie, directe de la dacoserv.

                            Comment


                            • Recomand Serus, preturi dupa cum urmeaza luate ieri:
                              1,6 16V (eu am cerut pentru 1.4 16V de symbol dar piesele sunt idem):
                              kit distributie 507 lei (510 la filaret), capace distributie 37+25, kit accesorii cu AC 457 lei (460 la filaret), preturi cu TVA la care se aplica 35% reducere. manopera era 5 ore la symbol faza 5.
                              1.4 si 1.6 8V MPI:
                              kit distributie 249.5, kit accesorii cu DA si AC 368, pompa de apa 256 lei (83000 km , a doua distributie si nu avea nici pe naiba, schimbata preventiv... o dau gratis daca o vrea cineva), antigel 26 de lei, manopera 4.5 ore cu pompa de apa cu tot la 60 de lei, astea sunt preturi fara TVA, dupa ce pui TVA scazi 35% reducere.
                              Mr K urmeaza sa comenteze cum ca e scump, sunt niste hoti, e mai ieftin pe daciacuc.ro etc.
                              Pentru cei care vin cu piese din alte parti la reprezentata (fie ele si de origine), scrie clar pe dosul ordinului de reparatie ca nu se acorda nici o garantie la ele.
                              Attached Files
                              Last edited by einstein1984; 19 June 2014, 08:01.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Mr K urmeaza sa comenteze cum ca e scump, sunt niste hoti, e mai ieftin pe daciacuc.ro etc.
                                NDl-ul nu poate dormi noaptea daca nu are garantia reprezentantei sub cap, altfel reprezentantele ar lasa si mai jos la preturi.
                                Nu e cazul meu.
                                In cazul distributiei, cate rabl...pardon, Dacii, atatea pareri, fiecare schimba ce doreste.
                                Ce conteaza, e daca si cat te tine. Ce folos daca ai dormit 12 luni cu garantia reprezentantei sub cap, iar 12 luni si o zi incepe sa fluiere rola de la distributie cum a patit alessandro. Cand o faci la jumatate de pret, iti convine sa mai pui inca o distributie noua.
                                Last edited by mr.K; 19 June 2014, 08:40.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google