distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A venit azi randu' sa schimb din nou distribuția. Nu știu a câta....cine le mai numără.
    58600km și 3 ani de la ultimul schimb.
    Kit accesorii, Kit distribuție, pompa de apa, vas expansiune și bușon, 3L antigel și 3 h2o distilata = 600 lei
    Manopera 250 lei. Toate piesele, OEM.
    S-a mai constatat uzura accentuata a tamponului motor, cel din dreapta motorului, așa ca L-am schimbat si p-ala. 240 lei, OEM.
    Timp de lucru efectiv: 2h.

    Dacă tot am servisat-o, i-am tras repede și un ITP (expira peste cca. 3 saptamani).
    Frâne beton , totu' ok, exceptând noxele care ieșeau peste limita. A turat-o puțin pana când au ieșit sub limita. Admis, fără "intervenții", 85 lei taxa, ura și la gara.

    Comment


    • Unde ai facut operatiunile ?
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Auto Nicu & Costy Service. Ii găsești cu anunț pe celălalt forum dacia.
        Cu piesele am venit eu, nu le-am luat de la ei.
        Last edited by Kojak; 8 June 2016, 18:23.

        Comment


        • ok , danke pentru informatii.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • 850 distributia + manopera. Mie mi-au zis cam 1100. Acum, se mai uita si la client [emoji3] .

            via Tapatalk

            Comment


            • Originally posted by Kojak View Post
              A venit azi randu' sa schimb din nou distribuția. Nu știu a câta....cine le mai numără.
              58600km și 3 ani de la ultimul schimb.
              .................
              Di ce asa de repede/devreme ?

              Oricum nu sunt multi bani (asta imi place la Logan ) dar deh, puteai linistit sa bagi 80000 km.

              Comment


              • Originally posted by Fanez View Post
                850 distributia + manopera. Mie mi-au zis cam 1100. Acum, se mai uita si la client [emoji3] .

                via Tapatalk
                Te referi la băieții unde am fost eu? Ti-au cerut atât, cu tot cu piese probabil. Așa cum am mai zis, eu nu am luat de la ei piesele, am venit cu ele în traista, poate de-aia am ieșit mai ieftin.

                Originally posted by Octavian View Post
                Di ce asa de repede/devreme ?

                Oricum nu sunt multi bani (asta imi place la Logan ) dar deh, puteai linistit sa bagi 80000 km.
                Inițial mă gândisem s-o schimb în toamna - iarna. Saptamana trecuta m-am sucit și am zis s-o schimb înainte de concediu.

                Comment


                • La ei am fost si mi-a zis unul din ei ca "ar fi cam 1100" cu piese de la ei, de origine.

                  via Tapatalk

                  Comment


                  • Octaviane, nu-l certa, nene, ca respecta carnetul de intretinere. Cearta-i pe aia care au 150k si se uita uimiti la tine cand iti arunca un "ah, pai se schimba asa fara sa astepti sa se rupa?".

                    Nu faulez. Era un nene care scria aici ca lui i se pare mai convenabil sa plateasca un set de supape si o chiulasa, decat sa plateasca 3 distributii.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Fereasca sfantu...sa nu o dam pe extreme.

                      Oricum, colegu Kojak nu e extrema (ca sa se inteleaga) , si mie imi place sa bibilesc masina si atunci cand nu trebe, nu faci absolut nimic rau.

                      Partea cu sa tina pana se rupe...no comment

                      Comment


                      • Si-asa mi-a mers vestea ca schimb aiurea piese care încă sunt bune, ca noi.sii care mai mergeau zeci sau chiar sute de mii km.

                        Nea Fane, vrei un scor minimal, du-te la Viorel, în Berceni. Probabil cu 5 milioane scapi cu totu'.
                        Toți taximetristii își fac mașinile la el, dacă ăsta reprezintă sau nu o garanție a calității (pieselor și manoperei), tu decizi.

                        Comment


                        • Am gasit undeva cu 545 complet. Am vazut si eu ca urma sa dai cuiva uleiul pe care-l dai jos din masina cand il schimbi, ca e ca nou, sau fac eu vreo confuzie?

                          via Tapatalk

                          Comment



                          • Da, ofer ulei de motor premium ca nou forjat doar 9500km. 45 lei per litru'.

                            Era o aroganta intre mine și samurache.

                            545 lei, ce ai găsit tu, e doar prețul pe pachet piese.

                            Viorel te rezolva cu pana in 500 lei cu totu', piese și manopera.

                            Comment


                            • 545 piese si manopera, inclusiv pompa de apa. Cred ca nu era inclusa cureaua de "utilitati".

                              via Tapatalk

                              Comment


                              • Kitu de utilități ti-l dau io, e ca nou și ăla după aproape 60 mii.

                                Unde ai găsit, la Norauto?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google