distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cam multa manopera acolo in 320 lei , la 320 lei schimbi ambreiajul , distributia e de un maxim 150 lei
    Pain brings out the truth in us all...
    ...how much truth can you stand?

    Comment


    • Originally posted by yrman View Post
      @Octavian___31 tu ai schimbat doar distributie si curea accesorii? fara rolele de la cureaua de accesorii?
      Am schimbat kitul complet de distributie (adica rola intinzatoare si cureaua, asta e kitul) si cureaua accesorii.

      Oricum sunt in asentimentul colegilor care si-au schimbat distributia, cu toate ca am schimbat-o la 73000 km, puteam sa o mai tin in conditii de siguranta (si dau forje toata ziua) pana in 80000 km, daca nu mai mult.

      De ce naiba la astea straineze cureaua se schimba la 90000 km??? (ex. Focus 1.6 benzinar).
      Numa' asa sa ne parjoleasca la buzunar.

      Comment


      • Sper sa nu vorbesc prostii dar la Fiat Albea se schimba distributia la 30.000 sau la 2 ani...stiam ceva de genul
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Noi vorbim de masini da? )

          Comment


          • Clar. Vroiam doar sa semnalez marketingul de rahat al unor dealeri de la noi.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • pai si nu e riscant sa lasi aceleasi role. eu ma apropii vertiginos de 120k. si cand ma gandesc cat costa cu totul... imi vine sa ma fac biciclist
              sigpic

              Comment


              • Care role? Galetii aia sau cum drac le zice..?
                In kit ti-am spus, intra rola (una) intinzatoare si cureaua, atat.
                Kitul distributie+manopera nu te duc mai mult de ~ 400 lei.
                FARA alte verificari care le fac ei (eu am solicitat clar ca vreau numai schimb distributie).

                Comment


                • De galetul ala e vorba (galetul intinzator accesorii)...si al dreaq e peste 400 ron la dealer.
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • eu am vazut ca fac reclama astia de la dacia pe site ca o distributie de 1,4 costa pana in 4 mil manopera + piese .. eu la anul o sa fac 4 ani si vreo 55mii de km .. si ma gandeam sa o schimb ... 4 mil nu este prea mult comparativ cu ce preturi auzisem ca se cereau inainte undeva la 11 mil..

                    Comment


                    • O distributie de 1.4 e cam 250-280 lei la dealer. Manopera nu trebuie sa depaseasca 200 lei. Nu este inclus kit-ul de accesorii.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • tavi eu sunt turc( tatar de fapt ) si pricep mai greu . eu vreau sa schimb tot asa... cureaua+rola ei si cureaua accesorii. sper sa nu fie nevoie de pompa apa. de oloi si alte cele nici nu se pune problema, face eu acasa.... cheie sunt...rampa este...

                        intrebarea cea mare era... daca nu schimb rola intinzatore-galetul de la cureaua de accesorii(care e al naibii de scump dupa cum zicea intunecatu`) ce riscuri am?
                        sigpic

                        Comment


                        • Ai riscuri cum avem 99% din noi )
                          Adica niciunul de p-aci n-a schimbat rola(galetul) de la cureaua de accesorii.
                          Deci stai fara stres.

                          Nici eu n-am schimbat pompa (nu curgea/transpira) si nici galetu pacii.
                          Sper ca pana la vreo 200000 km sa nu trebuiasca schimbat.

                          In Arad (la reprezentanta) manopera la distributie+manopera curea accesorii este ~160 lei (am am platit 158,7 mai exact).

                          Comment


                          • Kitul de accesorii are 2 galeti (s-ar putea sa difere in functie de varianta, cu AC sau fara). Riscurile sunt sa ramai in drum daca se gripeaza un galet, rupere curea accesorii, oricum risti mai putin decat in cazul distributiei.
                            Last edited by mr.K; 27 July 2010, 13:57.

                            Comment


                            • riscul e acelasi , cureaua de accesorii rupta treptat pe "fasii" intotdeauna ajunge incolacita intre pinionul de antrenare al distributiei si fulia de accesorii de pe arborele cotit, de aici rezulta clar distributie sarita si supape compromise.
                              Pain brings out the truth in us all...
                              ...how much truth can you stand?

                              Comment


                              • Voi ati schimbat si galetii? Sau vorbiti asa...daca si cu parca? si speriati lumea ))

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google