distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Marlanie...bani aruncati pe fereastra
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Cand se schimba kitul de distributie(curea,rola ghidaj,rola intinzatoare+pompa apa) se schimba obligatoriu si cureaua de accesorii? Dar rola de intindere+cea de ghidaj?

      Comment


      • E indicat sa schimbi si cureaua de accesorii...rola de intindere si de ghidaj nu-s musai de schimbat la 60.000 sau 90.000 km dar e indicat sa le schimbi la urmatoarea distributie.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Adica daca nu le schimbi la 80000 de km cum se face pentru un logan 1.6 16v model 2008 le schimbi la 160 000?

          Comment


          • exact...verifica si pompa de apa ca ai toate sansele sa nu mai apuce 160.000 km
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • O sa le schimb pe toate pana la urma,numai ca trebuie sa ma "pregatesc sufleteste" cu aproximativ 1150 de lei(numai piesele)+manopera(aia cat mai o fi?).

              Comment


              • 1150 lei? sa schimbi distributia? stai linistit nu te ajunge chiar atat. Kitul complet pt distributie schimbat de mine a costat asa: 130 lei rola, 60 de lei cureaua, 160 de lei pompa de apa. Total: 350 de lei la care mai adaugi costul curelei de accesorii care e undeva pe la 50 de lei, deci 400 de lei, maxim 500 de lei toata tevatura. Manopera depinde acum, mai mult de 2 ore n-ar trebui sa dureze sa schimbe distributia si cureaua de accesorii. La un pret mediu asa, cred ca te ajunge vreo 200 de lei manopera, mai mult n-ar trebui. Bineinteles, daca nu optezi pt reprezentanta si daca gasesti un service decent care sa faca treaba buna si sa nu te rupa la bani

                Comment


                • Kitul de distributie+Kit accesorii+pompa apa aproximativ 1150 de lei.Iti spun sigur.

                  Comment


                  • Nu stiu cat o fi intreg kitul ala de accesorii, nu m-am interesat, dar ce-mi zici tu mi se pare mult prea mult, daca erai din piatra neamt, te ajutam s-o rezolvi ieftin si bine, dar asa eu te sfatuiesc sa te mai interesez, arunca o privire si pe site-ul baietilor de la daciashop si vb si cu ei poate iti fac o oferta mai buna.

                    Comment


                    • ham04 la mine au costat asa piesele :
                      Schimbat distributie anul trecut in noiembrie, defapt revizia la 60000 km ce cuprinde : kit distributie (curea+rola), curea transmisie 5 caneluri , rola intinzatoare transmisie, rola ghidaj transmisie , ulei+filtru ulei+filtru aer, bujii, opritor usa (pe garantie ), placute de frana fara pompa de apa pentru ca nu era cazul si nenea mecanicul a zis ca de regula o pompa de apa ar trebui sa tina 2 distributii (120000 km), total revizie 1147 lei cu tot cu reducere !
                      Avand 1.4 "mp3" la Dodo cu 1.6 16v e foarte posibil sa fie mult mai scumpe piesele....
                      Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                      Comment


                      • Piesele nu sunt de la dealer Dacia,cred ca ar costa cu 50% mai mult! Rolele sunt Ina,curelele Gates si pompa de apa Hepu.Daca are cineva o oferta mai buna as fi foarte bucuros sa o primesc.

                        Comment


                        • Acum am observat ca tu ai 1.6 16v Scuze, dar aveam impresia ca era vorba de 1.4 In cazul tau s-ar putea sa ajunga la suma mentionata, desi chiar si asa nu stiu ce sa zic, tot mult mi se pare

                          Comment


                          • Salut baieti, nu am mai circulat cu loganul (am de la firma un 307) si acum doua zile am vazut ca sotia trecuse de 120.000 km, cu 6500, o fi vreo problema, am sunat la dacia si m-au programat in noiembrie, in garaj nu o pot tine, fiindca avem nevoie de masina........? ce sa fac?

                            Comment


                            • Mergi la alt dealer pentru distributie!Cum se poate sa te programeze pentru distributie peste 2 luni!? O Doamne!!!

                              Comment


                              • Coane, vino in Bucuresti ca nu e departe. Suni azi si a doua zi te duci sa-ti schimbe distributia
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google