distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am schimbat si eu distributia pe la 63 de mii, dar am pus un kit distributie klaxcar,avea curea dayco, acum am 70 de mii,dar am o nesiguranta in legatura cu kitul klaxcar......Am decat 7 mii cu ea dar as schimba-o din nou sa pun ceva mai bun... as vrea un sfat ceva 1.4 mpi

    Comment


    • Pune kitul original.

      Comment


      • Nu mai tine macar pana la 75 de mii cel putin?

        Comment


        • Sigurat mai tine si 50000 km (daca a fost si montat totul cum trebuie), doar ca in mintea ta s-a creat o temere care te obsedeaza, nasol sentimentu.
          Cat ai dat pe kitu care-l ai acum?

          Comment


          • a fost montata ok,de asta sunt sigur.Cu temerea ai dreptate ,mai ales ca dau in ea. o sa pun kitul original , dar nu acum.....de asta ma intreb oare cat mai tine. tu te ai referit sa pun kitul original acum, sau cand este nevoie de urmatorul schimb ..?
            Last edited by 911 YTM; 12 October 2010, 20:37.

            Comment


            • Originally posted by 911 YTM View Post
              Am schimbat si eu distributia pe la 63 de mii, dar am pus un kit distributie klaxcar,avea curea dayco, acum am 70 de mii,dar am o nesiguranta in legatura cu kitul klaxcar......Am decat 7 mii cu ea dar as schimba-o din nou sa pun ceva mai bun... as vrea un sfat ceva 1.4 mpi
              de ce sa o schimbi?eu am schimbat-o azi si mecanicul m-a sfatuit sa iau klaxcar data viitoare ca e la fel de buna ca cea ''de uzina''
              sigpic

              Comment


              • marius-MSY : ms mai incurajat nu o mai schimb .

                cat ai dat pe ea?

                de curios ,ce marca era cureaua?
                Last edited by 911 YTM; 12 October 2010, 21:06. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • nici eu nu stiu curele sa se fi rupt asa de'aiurea ... mai ales in mai putin de 60k de la montaj , daca e facut corect. indiferent de marca totusi au niste standarde de calitate...
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • Originally posted by 911 YTM View Post
                    marius-MSY : ms mai incurajat nu o mai schimb .

                    cat ai dat pe ea?

                    de curios ,ce marca era cureaua?
                    erau piese de origine renault..am facut o poza o am prin telefon si m-a costat 179 ron
                    sigpic

                    Comment


                    • mersi frumos de rasp. eu am dat pe klaxcar 120 ron, curea dayco......
                      Last edited by 911 YTM; 14 October 2010, 19:35.

                      Comment


                      • pentru putin
                        sigpic

                        Comment


                        • cei cu curea dayco stati linistiti...firma nu e rea deloc,fac curele de ceva vreme...
                          sigpic

                          Comment


                          • Cea mai veche distributie neschimbata pana acum cat are? (ma refer la vechime nu la nr de km) a mea a facut 5 ani si 1 luna.. vreau sa vad cat rezista

                            Comment


                            • cea mai veche e maxim 6 ani , prin sept 2004 s-a lansat loganul . Eventual vre-un posesor de solenza merita intrebat ca doar tot aceeasi curea o are.
                              Pain brings out the truth in us all...
                              ...how much truth can you stand?

                              Comment


                              • Originally posted by floriche View Post
                                Cea mai veche distributie neschimbata pana acum cat are? (ma refer la vechime nu la nr de km) a mea a facut 5 ani si 1 luna.. vreau sa vad cat rezista
                                Mai bine sa nu vezi.
                                Ar fi bine s-o schimbi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google