distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pompa de apa e bine sa o schimbi ca sa nu te trezesti peste cateva mii de km ca incepe sa curga si mai trebuie sa dai inca o odata distributia jos + ca trebuie sa inlocuiesti iar cureaua (nu se recomanda tensionarea ei de 2 ori). Sfatul meu e sa inlocuiesti si simeringul de la distributie(arbore) e cam 20-30 lei de origine, e posibil sa apara pierderi pe acolo si daca tot e desfacuta distributia e pacat sa nu il schimbi
    In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
    sigpic

    Comment


    • eu la 55.000 am pus curea Contitech, rola INA, pompa apa AIRTEX, acu am 78.000, iar toate m-au costat 350 ron

      Comment


      • Pentru cei din Bucuresti , o rugaminte.unde ma trimiteti si pe mine sa imi umble la cureaua de accesorii ??vad ca incepe iar sa scartaie...
        sigpic
        Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

        Comment


        • 115000 km cu kit de fabrica la 60000 fara sa sch. pompa de apa sau altceva ..iti spune ceva apropo de care sa pun ? cureau de accesorii scartie daca nu este intinsa bine rola (galet) sau daca sare ceva pe ea sau doamne fere se gripeaza alternatorul sa compresorul a.c.

          Comment


          • Adica ai mers 115.000 km fara sa schimbi distributia? Daca da, in cati ani?
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • fane dute acolo unde ti-am spus eu pe mess!
              Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

              Comment


              • Am depasit 60.500 km. Distributia am s-o schimb prin vara...prin iulie 2011 face si 4 ani.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Daca io am schimbat-o la +70000 km, n-ai di ce sa-ti faci probleme (ok, nu-ti faci).
                  Consider o MARE magarie schimbarea la 60000, cand mai toate se fac la 90000 km (aceleasi piese/acelasi producator).
                  Cred ca e inca o marlanie sa scoata mai multi bani de la romani.

                  Comment


                  • Pai pana in iulie 2011 estimez sa depasesc 70-75.000 km. Eu iau ca reper intervalul de 80.000 km la schimbul distributiei. Fac 4 ani ca altfel o schimbam in 2012 si in plus, 80% din km parcursi i-am facut extraurban, deci fara mers mult in trafic la ralanti, etc. Pana atunci ma gandesc daca schimb si pompa de apa sau ba....probabil ca ba
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Daca nu curge io zic clar BA (numai sa fie in service de reprezentanta, aia au si scula aia de masurat frecventa la curea).
                      Numai la al doilea schimb mare grija la galet, mi-a spus nu demult Myki colegu nostru ce a patit. A schimbat distributia (completa) pompa, si cureaua de accesorii (Logan cu AC). Si dupa nici 10000 km a avut problema mare.
                      Intinzatoarele erau praf...

                      Comment


                      • Lichid de racire nu pierd. Schimbul il voi face la Dacoserv, am mai schimbat acolo distributia la o SuperNova de la munca si lucreaza oamenii ok + pret cumpatat+ amabili+te lasa sa stai langa masina. La urmatorul schimb de distributie am sa schimb obligatoriu pompa si tot kit-ul de accesorii. Momentan ma rezum la kit distributie + cureaua de accesorii.
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • schimbat zilele trecute distributie, 87k de km, pompa nu are nici o urma de scursoare.... kit cumparat de la eugen2008 (cred ca am scris bine)
                          MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                          Comment


                          • Pai da...
                            Mie si acum imi pare rau ca am schimbat distibutia la +70000 km, trebuia sa o las macar pana la 80000 km, dar ma gandeam ca dupa forjele date deh...o fi bine.
                            Oricum, pentru cei care aveti ceva dubii (dar sunteti rebeli) lasati drac' distributia macar pana la 70000 sau 4+ani.

                            Comment


                            • Parerea mea ca mai mergea mai mult de 90000, era doar usor moale sa zic asa, fata de cea noua, dar cred ca din cauza cae rulata, intinsa.....si eu chiar merg forjat cel putin vara pe carosabil bun
                              MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                              Comment


                              • sal,am si eu un logan diesel 70 cp si ma apropii de 4 ani cu el ,am 50 de mii km oare sa i skimb distributia sau o las pana la 60 de mii.precizez ca a meu nu a vazut forje numai in depasiri si atata tot...multumesc si astept sugestii

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google