distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Antigelul si lichidul de frana au fost schimbate.Legat de uleiul din cutie stiu ca nu se schimba , doar se verifica si completeaza daca e cazul.Merci de sfat

    Comment


    • Se schimba chiar daca multi o sa zica ca nu gasest nicaieri scris despre asa ceva. Nu te pun sa rasfoiesti tot topicul ca sa afli parerile pro si contra. Eu iti recomand sa-l dai jos, dar ce pui in loc indiferent de firma neaparat sa aiba norma 75w80. Daca ai pus altceva, la frig ai sanse mari sa tragi de schimbator ca sa intre in viteze. Recomand Elf NFJ/TRJ 75W80, pareri foarte bune despre el. Iti trebuie 3 litri (cam 90 de lei costa). Si cureaua de accesorii ar trebuie schimbata, impreuna cu rola intinzatoare, dar avand in vedere ca vei schimba si distributia si alte consumabile probabil o sa ai parte de o factura incarcata asa ca accesoriile le poti schimba mai incolo, dar nu trebuie uitate

      Comment


      • Toate fluidele se inlocuiesc, inclusiv uleiul din cutie. Ce spui tu, e vorba din popor. Pe'ala din motor de ce il schimbi???
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • Are cineva poze cu distributia de la benzinar montata pe masina ????
          In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
          sigpic

          Comment


          • Adica...nu inteleg la ce fel de poze te referi...sau mai exact ce te intereseaza..???????

            Service autorizat dacia Nesty-Berceni...kit distributie,curea accesorii,un semering...si manopera binenteles....685.00ron...
            Last edited by marianhorduna; 15 January 2011, 19:05. Reason: Automerged Doublepost
            Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

            Comment


            • kit distributie Logan laureat-plus

              Salut !
              Difera kitul de distributie de la versiunea Ambiance la versiunea Laureat-plus din punct de vedere al pretului ?
              Stie cineva cam cat ar fi diferenta de pret ?
              Multumesc.

              Comment


              • stiu ca difera pentru ca laureatul are aer conditionat dar nu stiu cu cat!

                Comment


                • toate motoarele de 1,4 au aceeasi distributie,mi se pare ca la cele ph2 an 2009 sau 2010 difera numai rola si pompa de apa,cureaua de distributie e aceeasi ca si la 1,6--8 supape

                  Comment


                  • Am un Logan 1.4 din iulie 2007 anul acesta face 4 ani dar masina are doar ~27000 km..este neaparat necesar sa schimb distributia anul acesta pentru ca am inteles la 60000 sau 4 ani ??

                    Multumesc !

                    Comment


                    • E recomandat s-o schimbi si dupa varsta, pt ca in timp cureaua imbatraneste si poate sa cedeze din cauza stresului in care lucreaza. Si eu am schimbat-o la 34000 km si a meritat.

                      Comment


                      • Originally posted by RaduS View Post
                        Am un Logan 1.4 din iulie 2007 anul acesta face 4 ani dar masina are doar ~27000 km..este neaparat necesar sa schimb distributia anul acesta pentru ca am inteles la 60000 sau 4 ani ??

                        Multumesc !
                        depinde doar de tine daca vrei sa te risti s-o mai tii si sa mergi cu frica. nu zice nimeni ca la 4ani si o zi se rupe . totusi pt cateva sute de lei risti peste o mie ...
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Multumesc !! Mai astept si alte pareri , ca eu as vrea sa o schimb !

                          Comment


                          • pai schimb-o nu mai astepta pareri ! si kitul de accesoriidaca ai bani.
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • RaduS distributia se schimba la 4 ani sau la 60 mii km recomandata de producator,in cazu tau se schimba la numar de ani

                              Comment


                              • Scuzati ca intreb !! Un pret informativ se poate sa-mi spuneti !

                                Unu doar distributia(curea+intinzator)/ strictul necesar !
                                Si kitul de accesorii(pompa de apa...si altele)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google