distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imi pare rau pt. mesajul de sus, dar mi se pare absurd si totodata e prima oara pe un forum cand patesc sa nu imi apara mesajul scris pe motiv ca nu stiu ce trebuie sa treaca pe la moderator, admin, "presedinte". C' mon, era un mesaj la subiect pe tema topicului, nicidecum spam, reclama sau mai stiu eu ce altceva.

    Comment


    • Ne cerem scuze ca v-am ranit sentimentele, iar administratorul a impus cateva restrictii pt. userii noi, cu 0 posturi, printre acestea regasindu-se si imposibilitatea de a insera linkuri externe pana la atingerea unui anumit numar de posturi.

      Promitem ca nu se va ma intampla.
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • Originally posted by piticu View Post
        Imi pare rau pt. mesajul de sus, dar mi se pare absurd si totodata e prima oara pe un forum cand patesc sa nu imi apara mesajul scris pe motiv ca nu stiu ce trebuie sa treaca pe la moderator, admin, "presedinte". C' mon, era un mesaj la subiect pe tema topicului, nicidecum spam, reclama sau mai stiu eu ce altceva.
        este o protectie a forumului. nu poti pune un link pana nu ai 10 posturi. o gramada de nesimtiti isi fac cont doar ca sa puna link-uri peste tot pe unde prinde doar ca sa-si faca reclama ;)
        aici am aprobat postul tau #3657

        Originally posted by piticu View Post
        http://www.courroie-de-distrib.com/renault.html In Ro daca ar fi putut jepcarii astia ar fi trecut sa schimbi distributia la fiecare revizie.
        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

        Comment


        • Originally posted by Niki View Post
          Ne cerem scuze ca v-am ranit sentimentele, iar administratorul a impus cateva restrictii pt. userii noi, cu 0 posturi, printre acestea regasindu-se si imposibilitatea de a insera linkuri externe pana la atingerea unui anumit numar de posturi.

          Promitem ca nu se va ma intampla.
          Este o masura foarte buna.

          Comment


          • Originally posted by adriannn_16v View Post
            Tot se promoveaza oferta dacia cu 25% reducere + inca 5%(daca te inscri pe my dacia) ,total 30% reducere la piese si manopera pt.masini mai vechi de 4 ani.
            M-ar interesa ,cine a efectuat schimbare de distributie in service dacia care participa la promotie, la motor k4m(1.6 16v) cat a costat operatiunea pe aceasta noua oferta.
            Si inca un sfat:am 90000km ,am sa schimb distributia ,cu inca 60000 km cat o sa o tin se fac 150 000 km.o sa imi reziste pompa de apa pana la 150000 km?sau sa o schimb acum la 90000 km?
            am motorul K4M (1.6 16V).
            Eu am intrebat cand am facut revizia, de curiozitate, cam cat ar ajunge distributia pt 1,6 16v. Mi-a zis ca in jur de 1500 lei.... Acum pretul include pe langa curea si curea accesorii si schimb ulei probabil, pompa apa...habar nu am. Nu am schimbat distributia la un 16v niciodata. Dar mi se pare cam mult.
            Last edited by Archangel80; 21 September 2013, 17:45.

            Comment


            • Nu cred ca e inclusa pompa de apa ci doar distributia si kit-ul accesorii. Asta la reprezentanta din Galati, unde am vazut ca nu inlocuiesc pompa de apa decat daca e necesar.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • @ Arcahangel: Teoretic...distributia la 16v se face la 4 ani, si o "distributie" totala, completa, "cu de toate" cum ar vrea reprezentanta, se poate duce pana la 1800-2000 RON!
                Pe langa schimburile obisnuite la reviziile anuale, ulei, filtre...etc, se mai schimba Kit complet distributie, kit complet accesorii, plus pompa de apa si BUJIILE! Se mai demonteaza si curata si tamburii spate! Si sa te tii factura!
                Oricum, de la ce AR VREA EI sa schimbe, pana la ce AR FI NECESAR sa se...si pana la ce CONSIDERA si DECIDE proprietarul masinii sa schimbe....sunt niste diferente.

                Comment


                • Salutare..poate imi dati si mie un sfat..am masina din 2005,km putini(37k) si ma tot gandeam la distributie.Stiu ca intervine efectul de inbatranire dar ma gandeam sa o mai las catevea luni pt ca vreau in toamna asta sa iau cauciucuri de iarna si probabil ca nu o sa pot face si asta si distributia chiar daca mi-ar placea.Ce parere aveti?Mai pot sta o perioada linistit?Si in legatura cu pompa de apa..am fost sfatuit sa o las pana la a 2-a distributie avand km putini...
                  Slow & Safe

                  Comment


                  • 8 ani cu aceleasi curele? Eu nu as mai lasa mult timp sa treaca.

                    Comment


                    • @Archangel +1
                      @GMR sa iei piesele de la magazin si mergi la dealerul dacia doar pentru manopera. Schimba ambele kituri si schimba inclusiv si pompa de apa, lichid de frana ...
                      ​​​​​​

                      Comment


                      • Originally posted by adriannn_16v View Post
                        Si inca un sfat:am 90000km ,am sa schimb distributia ,cu inca 60000 km cat o sa o tin se fac 150 000 km.o sa imi reziste pompa de apa pana la 150000 km?sau sa o schimb acum la 90000 km?
                        am motorul K4M (1.6 16V).
                        Ar fi bine să schimbi şi pompa de apă, costurile sunt mult mai mari dacă se strică mai târziu şi şansele să se întâmple sunt mari.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Originally posted by GMR View Post
                          Salutare..poate imi dati si mie un sfat..am masina din 2005,km putini(37k) si ma tot gandeam la distributie.Stiu ca intervine efectul de inbatranire dar ma gandeam sa o mai las catevea luni pt ca vreau in toamna asta sa iau cauciucuri de iarna si probabil ca nu o sa pot face si asta si distributia chiar daca mi-ar placea.Ce parere aveti?Mai pot sta o perioada linistit?Si in legatura cu pompa de apa..am fost sfatuit sa o las pana la a 2-a distributie avand km putini...
                          8 ani e cam mult, daca esti strans tare cu banii nu crapa mai 4-5 luni, ar fi trebuit sa o ai deja in vedere..

                          Comment


                          • Vreau să lansez o întrebare: totuși când schimbăm distribuția la nr de km. sau ani sau care vine primul? Eu am diesel în carte scrie că trebuie schimbat la 4 ani sau 90.000 km, voi ce ziceți, din experiența voastră?

                            Comment


                            • La primul din cei doi termeni atinsi.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • @ tedugoromania:
                                Fara suparare, lansati o intrebare...lansata totusi de "n" ori in cele 186 de pagini ale ecestui topic. Raspunsul il gasiti in carnetul de intretinere al masinii sau ...in experienta colegilor de pe forum...experienta expusa tot in cele 186 de pagini.
                                Eu consider o forma de respect a citi intai ceea ce unii colegi si-au pierdut timpul sa scrie si sa isi imparteaseacca experienta si abia apoi sa intreb daca nu am gasit deja raspuns.
                                Riscul este ca intrebarea dumneavoastra sa genereze alte zeci de pagini pline de repetari ale lucrurilor deja spuse, cu tot cu aberatiile de rigoare.
                                Multumesc pentru intelegere dar cred ca si dvs. ati aprecia un forum mai "curat".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google