distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • corect ce zice userii Cromatic si NDL-ul(daca ai saruri sau scurgeri pe la pompa pe la ax, clar o schimbi !)
    ​​​​​​

    Comment


    • "Logan/ Sandero benzină 1.4
      Kit distribuție
      742 lei
      389 lei
      Logan/ MCV/ Sandero/ Duster benzină 1.6 16V
      Kit distribuție
      939 lei
      539 lei
      Logan Berlină și Sandero benzină 1.2 16V
      Kit distribuție
      919 lei
      549 lei
      Logan/ MCV/ Sandero/ Duster/ Dokker/Lodgy 1.5 dCi
      Kit distribuție
      884 lei
      529 lei"

      Asta doar ne arata ce preturi nesimtite au in "reteaua autorizata" . Ar putea mentine "promotia" tot timpul anului...
      Cum explici unui client fidel , care isi face in februarie la timp distributia ca peste o luna tot acolo e aproape la "juma de pret" ?
      Last edited by Fane; 7 March 2014, 21:01.
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • ce preturi !!! decat sa se ia de la dacia, mai bine din alte surse! si ai doar garantia 3 luni de manopera si cu asta basta

        Comment


        • De remarcat ca_ Kit-ul de distributie la 1,2 16v este mai scump decat la 1,6 16v - misto!
          In caz ca e nevoie a se schimba si pompa de apa, (cred) ca trebuie sa fii 'pregatit' cu cel putin 400 lei. Asa promotie - no way!

          Comment


          • @Cromatic de unde stii ca la 1.2 e mai scump ca la 1.6 ?? eu nu cred.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • e mai mica reducerea. asta cred ca zicea.
              normal 1,2 16v -916 lei
              1,6 16 v -936 lei
              dupa oferta 1,2 16v -549 lei
              1,6 16v- 539 lei.
              vezi mai sus la copy-paste-ul postat de Costi-bc

              Comment


              • momentan dacoserv salaj ,azi n-aveau habar de promotie pt. 1.216v,si bagau preturi aiurea(desi dacoserv apare ca participant).
                maine sun in militari sa vad pe ce lume traiesc.doar adras mi-au confirmat preturile din oferta,dar din pacate n-am lucrat cu ei niciodata.
                dupa oferta de la renault eram sigur ca apare si la dacia.(sunt legate dar de, dacia e mai prostuta)
                oricum luna asta o fac la oferta asta, desi am putini km., dar e fabricata in 2009.

                Comment


                • Originally posted by COS.T View Post
                  dupa oferta de la renault eram sigur ca apare si la dacia.(sunt legate dar de, dacia e mai prostuta)
                  DACIA nu e mai 'prostuta', de fapt promotiile se desfasoara simultan (01-31.03.2014), cred ca si Kit-urile sunt aceleasi (pentru motoarele corespunzatoare) numai ca, la Clio 1,4 platesti 469 Ron iar Logan 1,4 389 Ron, deci cine e mai prostut(a) ?

                  Comment


                  • numai ca eu nu cred ca sunt tocmai aceleasi curele.

                    Comment


                    • Is aceleasi! Mecanicosii is mai antrenati la renou si adaosurile mai mari.
                      Desigur si lavetele is mai de calitate le renou si trusele de scule is mai frantuzesti...
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • cat e intervalul de schimb la "reno" ? reno... jean reno

                        Comment


                        • Ca si la Logan, doar circula tot in Romania.

                          Comment


                          • Originally posted by Cromatic View Post
                            ... numai ca, la Clio 1,4 platesti 469 Ron iar Logan 1,4 389 Ron, deci cine e mai prostut(a) ?
                            Nu uitati totusi ca Reno are si alt motor de 1,4.....cu 16 valve .
                            Poate se refera la ala...site-ul cu promotia nu e foarte explicit.

                            Ceva local: APAN-ul nostru drag de la Braila...nu apare in promotie. Nici in toamna la schimbul de caucioace nu a participat...

                            Comment


                            • Uzura intervine odata cu miscarea pieselor...nu trebuie decat respectate indicatiile producatorului si inlocuite la timp.Cel putin eu asta fac.

                              Comment


                              • Nici pe Bucuresti vad ca nu participa toate reprezentantele.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google