Filtru Motorina De Origine Euro 4 Pt. Dci 85 Cp Cod 164002137R

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Filtru Motorina De Origine Euro 4 Pt. Dci 85 Cp Cod 164002137R

    salut,

    Ati montat/utilizat acest filtru de motorina cu noul cod 164002137R ?
    Ati avut vreo problema cu acesta (vazusem un comentariu pe net ca nu etanseaza corect filetul senzorului de apa) !?

    Aveti idee daca acest nou reper (de fapt vechi), intrucat am inteles de la o reprezentanta Dacia ca doar codul piesei s-a schimbat, vine cu o garnitura pt. infiletarea senzorului de apa ?
    Imi amintesc ca acum catva ani cand amschimbat filtrul de motorina in cutie se regasea si o garnitura mica de cauciuc

    multumesc

  • #2
    As vrea sa invii eu topicul.
    Am montat acum pe masina codul 7701070063 si am sunat la un magazin online care se ocupa cu piese si mie mi-a dat ca nou repet tot codul 164002137R, cica s-a schimbat doar numarul.
    Pana la urma la schimbat cineva cu asa ceva?

    Comment


    • #3
      eu am pus cu noul cod pentru ca asa am gasit la magazin, in aceeasi cutie doar ca scrie made in china si are doapele toate verzi, numai sunt rosu si galben. il am pus de 3k km, momentan nu sunt probleme.

      Comment


      • #4
        Super, am luat si eu unul azi si e exact cum l-ai descris tu.
        Am o alta intrebare, cand il agit in mana se aude un zdranganit metalic, ca acel al spray-urilor care au ceva in ele pentru amestecat. E normal?

        Comment


        • #5
          Asa se auzeau toate si inainte. Adica asta in afara ca scria pe ele made in china, totul mi s.a parut la fel, greutatea tot. Eu zic sa.l folosesti fara grija. Asa facea si al meu, zdranganea ceva in el.

          Comment


          • #6
            A mai pus cineva filtru de motorina euro 4 cu codul 164002137R fabricat in china si daca au fost probleme cu acestea? Am cumparat un astfel de filtru si nu stiu daca e ok, am cautat la mai multe magazine si am gasit doar acest model, imi este frica sa nu fie contrafacut (cu toate ca cei de la magazine afirmau ca este de origine).

            Comment


            • #7
              Eu ma pregatesc de am al 3 lea schimb cu acest filtru de care spui tu. E ok. S.a schimbat codul asa mi.a zis doamna de la.magazin... si are doapele toate o culoare. Eu am deja spre 30.000km cu acest tip de filtru nu au fost probleme cu el... asa ca stai linistit ca e bun...

              Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

              Comment


              • #8
                ma ingrijora faptul ca este produs in china, dar daca spui ca ai deja 2 schimbate si fara probleme atunci sper sa fie ok.

                inafara de mariusstf a mai montat cineva acest filtru?
                Last edited by valli; 4 June 2017, 00:05. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #9
                  Am montat si eu acelasi filtru.Am avut ceva emotii dar pana la urma s-a dovedit a fi ok.

                  Comment


                  • #10
                    Revin, dupa 3-4 schimburi cu reperul aceata este ok.
                    schimbat la aprox. 20k km de fiecare data

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google